The Fuzzstones Greek Tour 10-13/11/10

Λογικα θα ειμαστε εκει στο Stage που για αλλη μια φορα αρχιζει δυναμικα τη χειμερινη σεζον.Παρακατω παραθετω το μεχρι στιγμης προγραμμα του μαγαζιου στο οποιο φαινονται και οι υπολοιπες κανονισμενες συναυλιες.

Τελικα εχει κι αλλες ημερομηνιες και για αλλες πολεις της Ελλαδας.
Επιπλεον στο site τους λεει οτι στις 11/11/10 θα παιξουν στη Λαρισα.
Απο το site τους:

Επαναφερω το thread γιατι επικρατει μια συγχυση με το εν λογω live και αναφερομαι σε αυτο της Λαρισας.
Η αρχικη ημερομηνια ηταν 5 Νοεμβριου.
Προσεξτε τωρα τι γινεται.
Στο site του Stage πλεον λεει οτι θα γινει στις 12 Nοεμβριου

Συμφωνα με το rocking gr ομως oi Fuzztones 12 Νοεμβριου θα παιξουν στην Αθηνα
http://www.rocking.gr/news/Oi_Fuzztones_stin_Athina_to_Noembrio/8186/

Kαι συμφωνα με το site της μπαντας το live στη Λαρισα θα γινει στις 11 Νοεμβριου
http://www.fuzztones.net/ontour.htm

Ρωταω λοιπον κι εγω ευλογα ,ποτε θα γινει το live στη Λαρισα?

Οι σωστές ημερομηνίες είναι:
11 Θεσσαλονίκη Block33
12 Λάρισα Stage
13 Αθήνα Gagarin

εγω παντως στο σαιτ κ μαισπεις της μπαντας βλεπω αυτα:

Nov 10 2010 10:00P
Principal Thessaloniki, -, GREECE
Nov 11 2010 10:00P
Stage club Larisa, ., GREECE
Nov 12 2010 10:00P
Gagarin 205 Athens, GR, -, GREECE
Nov 13 2010 10:00P
tbc Patras, -, GREECE

Καο το κομφουζιο συνεχιζεται.Συμφωνα τωρα με το rocking gr οι Fuzztones θα ειναι στην Θεσσαλονικη στις 11/11/10 και οχι στην Λαρισα οπως λεει στο site του group.

Ελπιζω να βγει ανακοινωση και για Λαρισα συντομα.

απο σποντα μπηκα στο thread και τσεκαρα κανα 2 κομματια των The Fuzztones και μου αρεσαν! μπορει κανεις να μου πει να ακουσω κατι παραπανω? γιατι γενικα ψηνομαι να παω στη συναυλια… :slight_smile:

Να πας φιλαρακι,οι τυποι ειναι Θεοι!!!

Τσεκαρε το ‘‘Lysergic Emanations’’ (1985),δηλαδη τον πρωτο τους δισκο.Βασικη τους επιρροη ηταν The Sonics,οπως και ολης της σκηνης βεβαια και οι Fuzztones εχουν διασκευασει πολλα κομματια τους,π.χ το πασιγνωστο ‘‘Strychnine’’.
O προσφατος δισκος τους ,το ‘‘Horny As Hell’’(2007) ειναι αρκετα καλος,αλλα διαφορετικος απο τον κλασσικο τους ηχο γιατι παιζουν πολλα πνευστα μεσα.Εμενα δεν με χαλασε,αλλα γενικως ξενισε αρκετο κοσμο.
Για μενα ακουσε τους καλα και πηγαινε,εξαλλου και η τιμη ειναι καλη.
Να ξερεις οτι φημιζονται για τα live τους.

thanks ρε man! το ψηνω για το live στη Λαρισα!

όμορφα :smiley: άντε να ξαναρχίσουν να μας επισκέπτονται, να τους δούμε κι οι νεότεροι. live λένε ή είναι ψόφιοι;
στηρίζω κι εγώ Lysergic Emanations. αγαπημένος δίσκος τους.

11 Νοεμβριου παντως εινια στη Θεσσ/νικη στο Block 33!

απο το Stage στη Λαρισα μου ειπαν απο Δευτερα θα ξερουν σιγουρα για ημερομηνια! το ψηνω ολο και πιο ασχημα! :slight_smile:

Μιχαλη,εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα ειμαι κι εγω Λαρισα,οποτε μπορουμε να βρεθουμε αν θες.
Φτανει απλα να βεβαιωθει η ακριβης ημερομηνια για να κανουμε και το προγραμμα μας με τη δουλεια.

ναι ρε! ετσι και αλλιως αν παω θα παω μονος μου! εκεινες τις μερες με ψιλοβολευει γενικα!

τα νεα δεν ειναι καλα για τη συναυλια στη Λαρισα! δεν εχει ανακοινωθει ακομα και μαλλον δεν θα γινει! το προβλημα ειναι οτι ο tour manager της μπαντας ειχε πει για 11/11 ενω αυτη η ημερομηνια ισχυει για Θεσσ/νικη (καθως εχει ανακοινωθει απο το Block 33 και εχει ξεκινησει και προπωληση) και στο Stage δεν υπαρχουν ημερομηνιες! εστειλα msg στο profil του Stage στο FB! οποιος ξερει κατι παραπανω ας πει και για τις αλλες πολεις!

“ΣΤΟ ΧΟΡΟ ΤΩΝ ΑΚΥΡΩΣΕΩΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΟΙ FUZZTONES …
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ …”

απο το προφιλ του Stage στο FB :(:frowning:

Ναι ρε να παρει τωρα το ειδα.Κριμα και το περιμενα παρα πολυ!!!

μειναμε με το πουλι στο χερι… ισως το παλεψω για Θεσσ/νικη αλλα δυσκολο! πραγματικα μου αρεσαν πολυ σαν μπαντα και ηταν live ευκαιρια!

Τελικα οπως το ειχαμε πει,εμεις που καναμε ονειρα για Λαρισα,δυστυχως θα μεινουμε με την ορεξη.Οριστε κι η επισημη επιβεβαιωση.

http://www.postyourevent.gr/event/index.php?option=com_content&view=article&id=495:-----fuzztone--stage-club--&catid=34:articles&Itemid=54&lang=el

Εγω, αν ειμαι το επομενο Σ/Κ Πατρα, ειμαι στανταρ μεσα.

ΥΓ.: Ας αλλαξει καποιος το ονομα στον τιτλο …επειδη εψαχνα πχ το τοπικ στο σερτς και δεν το 'βρισκα.