The Gaslight Anthem - Handwritten [2012]

[CENTER][SIZE=“4”]The Gaslight Anthem - Handwritten[/SIZE][/CENTER]

[CENTER]

[/CENTER]

πήρα τα αρχίδια μου σε ένα μάθημα τελευταίας εξεταστικής κα τώρα κάθομαι και κλαίω τη μοίρα μου στη “βιβλιθηκη” με ένα greeklish translator για να ανοίξω νέο thread μπας και μου φτιάξει το κέφι, γιατί gaslight είναι αυτοί και τους αγαπώ.

Τέταρτος δίσκος λοιπόν για τα παιδιά από το Νέο Jersey, μάλλον αυτός που ανυπομονώ περισσότερο για φέτος (κι ας έχουμε Shinedown - που ακόμα να τον ακούσω- mewithoutyou, hot water music, “σιλβερσουν” pickups και αλλα).

Ημερομηνία κυκλοφορίας λέει, 24 Ιουλίου, το πρώτο single όμως θα το παίξει μέσα στην επομενη ώρα ο Zane Low, παραγωγος του BBC, και μετά θα ανεβεί στο rollingstone.

45 λέγεται το κομμάτι, και άμα τηρήσει το έθιμο να με πωρώνει όπως κάνουν αλλα διψήφια, βλέπε 57, τότε ναι, κόλαση.

Αυτά, δεν έχω κάτι αλλα να πω, γιατί πληροφορίες άλλες δεν έχω, ούτε εξώφυλλο.

[CENTER] [/CENTER]

Ξέρω μονο πως κάποιο κομμάτι έχει dwdekaxordh, και κάποιο κομμάτι θα είναι και το Μπιλόξι Parish, που το παίζουν ζωντανά από πέρυσι, link για το οποιο βάζω παρακάτω.

Αυτά. Άμα κρίνω πως το American Slang το έβγαλα δίσκο της χρονιας πρόπερσι, και ήταν μάλλον το κατώτερο από τα προηγούμενα ότις, δε θα δυσκολευτώ να λατρέψω και τούτο.

In brian we trust

Tracklist:

  1. ‘‘45’’
  2. Handwritten
  3. Here Comes My Man
  4. Mulholland Drive
  5. Keepsake
  6. Too Much Blood
  7. Howl
  8. Biloxi Parish
  9. Desire
  10. Mae
  11. National Anthem

[CENTER][/CENTER]

Biloxi Parish (live)

kai upo8etw edw akoute thn ekpomph, de 8a mporesw alla 8a paw rolling stone meta

http://www.bbc.co.uk/radio1/zanelowe/

lol, de dior8wnw tipota me ton hli8io metafrash, moy metefrese kai to Biloxi kai to silversun,

<3

ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ!!!

μιας και ανεφερες hot water music
τσεκαρε wolves like us (νορβηγοι με φοβερο ντεμπουτο που δυστυχως λιγοι το ακουσαν και ακομα σε πιο λιγους αρεσε…)

ορίστε το τραγούδι ματια μου

Geia sou re signal arxonda :stuck_out_tongue:

8a takousw loipon

πωπω πορωθηκα με το κομματι!!!

:D:D:D

23 Ιουλίου λέει βγαίνει το άλμπουμ!!! Να δηλώσω δημόσια την απέχθειά μου σε όσους τυχερους θα είναι στο κοκο 11 ιουνιου και θα τους δούνε :frowning:

Μια χαρά το τραγούδι πάμε για μεγάλα πράγματα και πάλι. Ο πιο αναμενόμενος δίσκος φέτος ε!

ασε, με το που το ειδα οτι παιζουν, τρεχω ιντερνετ να βγαλω εισητηρια και διαπιστωνω μετα λυπης οτι ειναι soldout… :frowning:

δηλωσαν βεβαια οτι θα ξαναπαιξουν
πιστευω οτι απο φθινοπωρο να γινει ευρωπαικη τουρνε για το νεο αλμπουμ

Bρίσκω τρομερά ελκυστικό τον ήχο των Gaslight Anthem, μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός των επιρροών τους. Το “45” απομακρύνεται κάπως από τα γούστα μου…πιασάρικο κτλ…αλλά αφήνει απέξω folk, και το Springsteen στοιχείο (που λατρεύω) και πάει πιο πολύ προς ένα καθαρό punk/alternative τραγούδι. Τεσπα, πιασάρικο όπως ανέφερα κτλ…όχι το στυλ μου όμως. Σε κάθε περίπτωση, πολυαναμενόμενος δίσκος.

ακολουθεί θλιβερή και αηδιαστική ιστορία…

[SPOILER]με τον θρεντσταρτερ να μου τα έχει πρήξει και να μην έχει πιστωτική ανέλαβα εγώ να τα κλείσω παρόλο που είχα πάρτι και ήξερα ότι θα ήμουν χάλια το πρωί. Βγαίνουν 9 το πρωι λοιπόν εγώ να έχω ήδη δύο φορές το βράδυ εκδηλώσει την αγάπη μου στην τουαλέτα βγάζοντας ότι τεκιλες, γουισκια, jagerbombs είχα πιεί την προηγούμενη και με ξυπνάει ο αλλός για να μου το θυμίσει, με ξαναπίανει το ξεράτο και να ξερνάω ενώ παράλληλα στον νιπτήρα να έχω βάλει λάπτοπ να κάνει refresh για να προλάβω…Τελικά όλα μάταια γιατι παρόλο την απελπισμένη προσπάθεια να πηγαινωερχομε απο τουαλέτα νιπτήρα τα εισητήρια τελειώσαν… fml [/SPOILER]

και γαμω τις ροκες το 45…
μετα το american slang περιμένω πολλα απο τα παλικάρια μας!!!

καλα και εσυ με ενα κομματι μη το καταδικαζεις το φολκ στοιχειο, ο Φαλλον αυτην την στιγμη πρεπει να’ναι στην πιο 'φολκ΄ περιοδο της ζωης του, με το Revival Tour (googlαρετε το, ισως το ομορφοτερο λαηβ πουχω βιωσει ποτε) και ολα, και γενικα με τις επιρροες του πολυ δυσκολο να μην ειναι μεσα…

Εγω προσωπικα την ορμη του Sink or Swim την προτιμω απο την ‘χαλαρωση’ των δυο επομενων, οποτε το να γυρισει σε λιγο πιο πανκοειδη στοιχεια δε θα με στενοχωρησει καθολου. Και το κομματι τερμα πιασαρικο και πανεμορφο.

Σε αλλα νεα, χθες-προχθες ο φαλλον εκανε σουπερ ντουπερ σηκρετ σοου στο ΝΜΕ, για το οποιο χαμπαρι δε πηρα ουτε γω, που ειμαι ερωτευμενος μαζι του, οποτε δε ξερω πως παρευρεθηκαν αλλοι. Δε ξερω καν γιατι ειναι στο λονδινο ο Φαλλον αυτη την εποχη.

Ξερω πως ειχανε λαηβ σε μια παμπ στο λονδινο χθες οι Hot Water Music (sniff), και οντας κολλητοι με τον Ragan, μαλλον πηγε να τους δει. Μπορει και να συμμετειχε. Αυτα σκεφτεται το φτωχο μου μυαλο και συγκλονιζομαι λιγακι…

Τελος παντων, παρτε το 45 σε ακουστικη εκτελεση απο το intimate εκεινο σοου.

παχυνε ο μπομπος. δε πειραζει. τον θελω κι ετσι.

[CENTER][/CENTER]

Σαν πολυ έμεινε το θρεντ στη δευτερη σελιδα…

Παρτε και το εξωφυλλο, νταξει, ναθιν σπεσιαλ, κλασσικες ολντσκουλιες και τιποτα over the top, typical GA.

[U]Εδώ[/U] διαβάζετε μία όμορφη συνεντευξη του Μπριαν που πραγματικα έτσι και τον τσιγκλίσεις όπως πρεπει, θα μιλαει ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Οποτε μιλαει για τον Gabel, μιλαει για αυτα που είπε στη συνεντευξη στο [U]ρεντμπουλ[/U] όπου τσάντισε πολλους με τα λεγόμενα του, αλλα μιλησε με αληθειες, μονος. Παλικαρι.

Αυτα. Ας τα λεω μονος μου, δε πειραζει. Κρατω αρχειο.

ελα μαστορα
περιμενουμε με αγωνια

το 45 μας πορωσε
και θελουμε ολο το γλυκο τωρα

σκεφτομαι
οτι ο φαλον μαλλον εβγαλε τις ακουστικες του ανησυχιες με τα κορακια
και τωρα θελει να ροκαρει!!!

για να δουμε… :slight_smile:

OMFG!
OMFG!

αμερικανικη τουρνε rise against/gaslight anthem/hot water music!

OMFG!
OMFG!

Οριστε και το video clip του 45

458 views το thread, και τα μισα δικα μου.

Πιο γιδια κι απο γιδια.

παρε και ενα δικο μου! :slight_smile:

αν και σε εμενα δειχνει μονο 305 views…

Πουλαω τη μανα μου για εισιτηρια για το Κοκο τη δευτερα… δε γινεται αυτο το πραμα

Εκει που μπαινει το πρωτο ρεφραιν, μονο ανατριχιλες με το κοινο

Πολύ καλό το κλιπ, πώρωση !

Φαίνεται να είναι γαμάτο album!

θελω και γω εισητηριο για τη δευτερα!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ

edit: ολο η συναυλια στις 16/5


22 τραγουδια!!!

ΑΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚ

τι χασαμε ωρεεεεεεεε???

ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

1.Great Expectations
2.We Came to Dance
3.Casanova, Baby!
4.Old White Lincoln
5.The Diamond Church Street Choir
6.45
7.I’da Called You Woody, Joe
8.Angry Johnny and the Radio
9.Even Cowgirls Get the Blues
10.Old Haunts
11.Drive
12.Blue Jeans & White T-Shirts
13.Film Noir
14.Wherefore Art Thou, Elvis?
15.Wooderson
16.Señor and the Queen
17.House of the Rising Sun
18.American Slang
19.Here’s Looking at You, Kid
20.The Backseat
Encore:
21.She Loves You
22.Biloxi Parish
23.The Queen of Lower Chelsea
24.The '59 Sound
25.Baba O’Riley

γιατι?
γιατιιιιιιιιιιιιιι?

γαμω τον ΔΙΑ, γαμω!!!

μεχρι και stagediving απο τον Brian!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΡΡΡΡΡΡΡΡΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ

δε τα ειδα νομιζεις; απαρηγορητος.