The Gaslight Anthem

Παρεπιπτόντως

εχουμε το τιτλο για το νεο αλμπουμ

HANDWRITTEN

:smiley:

bump γιατί άντε!

Σήμερα μου είπαν να επιλέξω τον αγαπημένο μου δίσκο για το 2012…

Πόσο εύκολα το “Handwritten”; Πραγματικά εύχομαι να βγάζουν μουσική για πολύ καιρό και εύχομαι ο Έλλην να ξεστραβωθεί ποτέ μπας και δούμε αυτούς η κανέναν από το συνάφι τους κατά 'δω!

btw νέο κομμάτι που έπαιξαν live

Tους είδα δύο φορές λονδίνο φέτος που παίζαν και τώρα πάμε και τρίτη φορά δουβλίνο το καλοκαίρι (παίζουν δύο ημέρες και το σκέφτομαι πολύ και για την δεύτερη…απο 45 μέχρι blue dahlia ο δίσκος είναι έπος ακόμα να ξεκολλήσει, και ναι δίσκος της χρονίας και απο μένανε.

ετσι ρε λουκρητιες. μαγεια μονο ο δισκος

cheers και καλες γιορτες ναουμ

Ψήσου και για Bruce Springsteen. Cork, Limerick ή Belfast.

λέει είναι sold out και τα τρία, αλλά ψήνομαι γιατί πέρισυ τον έχασα για βλακώδη λόγο και έκλαιγα…μόλις ανέβεις κανονίζουμε

19/8 ο δίσκος

δε θα μου φας εσυ τη δουλεια, παω να ανοιξω θρεντ και να βομβαρδισω με πλεροφοριες.

Εχει ασχοληθει κανεις με αυτα πουχουν κυκλοφορησει για τον σολο δισκο του Fallon; Σκαει σε καμια βδομαδα και εχουν κυκλοφορησει 4-5 κομματια.

Ξεχωριζουν δυο στα αυτια μου

Painkillers και Nobody Wins

Ίσως φταίει το ξενέρωμα που έφαγα με το Get Hurt αλλά το μοναδικό κομμάτι που μου είπε κάτι ήταν το Nobody Wins, τα υπόλοιπα ακούγονται σαν να περίσσεψαν από το τελευταίο των gaslight, οπότε γενικά ποιος ο λόγος για σόλο δίσκο αν έχει τέτοιο ύφος; =/

ειναι εκει εξω (και στο σποτιφη)

προσωπικα πιστευω οτ εχει πολυ περισσοτερες ομοιοτητες με American Slang παρα με αλλες κυκλοφοριες της μπαντας. Θελει καποια ακουσματα. Σιγουρα παντως ειναι πολυ πιο ευπεπτο απο το Get Hurt (που ουτε μενα δεν με ακουμπησε καθολου). Βλεπομεν.

παντως, παραξενα που ενα απο τα κομματια που επαιζε live (Low Love) δεν ειναι στο τρακλιστ, πολυ μου ειχε αρεσει

bump.

κυκλοφορησε δευτερο σολο ο Φαλλον σημερα

Γενικα απο το πρωι πουτοχω και παιζει, μου αρεσε παρα πολυ (εχω παψει να περιμενω κατι σε στυλ γκασλαητ)

Γενικα ειναι κλασικη ομορφια φαλλον (να κλαιγεται ακουγοντας βινυλια ψαχνοντας την αγαπη) με καποιες ωραιες καινουργιες πινελιες στην ενορχηστρωση (το ομωνυμο πχ)

Ξεχωριζω τα forget me not, my name is the night, watson και see you on the other side

1 Like

Κάτι κινείται

η λογικη λεει ανατυπωση του ντεμπουτου τους και ισως περιοδεια US.

Δεν εχω πολλες ελπιδες για κατι παραπανω.

Απο την αλλη, οι υπολοιποι της μπαντας μπορει και να πεινανε, οποτε να γεμισουν λιγο πορτοφολι δεν ειναι κακο

Λογικα αυριο θα μαθουμε

!!! :heart:

3 Likes

με διεψευσε ο μπουλης - ΝΑΗΣ

ελπιζω ναρχονται ΚΑΥΛΩΜΕΝΟΙ μετα απο τοσο καιρο απουσιας

1 Like
2 Likes

μια απο τα ιδια…

3 Likes

νταξει οχι και μια απο τα ιδια…

Δεν ειναι λιγο πραμα να κανει γκεστ το Αφεντικο (ιδιως σε μια μπαντα που εχει φαει αρκετο σχολιασμο οτι ειναι Bruce lite)

Το πρωτο σινγλ - το Positive Charge - νομιζω μου αρεσε πιο πολυ. Η παραγωγη ειναι ιδιαιτερη και δε με τρελαινει, αλλα οπως φαινεται αυτη την κατευθυνση θα παρει ολος ο δισκος. ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΜΟΥΝΤΑΔΑ.

27 Οκτωβρη ολος ο δισκος

3 Likes