The Gathering - Νεος Δισκος [2011]

Τι ομορφα που τα λεει. :thumbup:

Μεταξυ μας, ολοι οι λογοι τους οποιους εφερε ως προφαση η Αννεκε ηταν ενα ματσο αηδιες, καθως για την προσωπικη της καριερα σπαταλαει ισως και περισσοτερο χρονο απο οτι με τους Gathering, για την προωθηση της, για της σεξι φωτογραφησεις της, για τους διαγωνισμους με επαθλο 5 λεπτα τηλεφωνικη συνομιλια με την Αυτου Μεγαλειοτητα της, για τις συναυλιες με παρεμφερη συχνοτητα με πριν. Οποτε οχι, δεν ειναι σεβαστο απο καμια αποψη.

Αγαπω τους Gathering και ελπιζω να μη γινει ποτε κανενα reunion στο μελλον, δε με απασχολει το αν θα γινει πιο μεταλ η Αννεκε καθοτι τα αλμπουμ της εχουν απο μηδενικη εως μηδαμινη εμπνευση, και οι Gathering εχουν ηδη βρει το δρομο τους απο το μεταβατικο West Pole, ενω ειμαι αισιοδοξος για το καινουριο, ειδικα μετα την ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ που κυκλοφορησε.

Αγαπημενα μου αλμπουμ απο τους Gathering ειναι τα If_Then_Else και Souvenirs, αλλα δε θα θελα ποτε να τους δω να επαναλαμβανονται, και ως τωρα εχουν παραμεινει ενα απο τα αξιοπρεπεστερα συγκροτηματα εκει εξω.

δεν έχω βιώσει τις εποχές όπου οι gathering έβγαζαν τους δίσκους τους. δεν ξέρω τι μπορεί να παίχτηκε όταν διαλύθηκαν και ούτε με ενδιαφέρει, ό,τι έγινε έγινε.
προσωπικά την anneke την χωρίζω σε δυο κατηγορίες: στις Mandylion, how to measure a planet κλπ. εποχές και στην σημερινή με τους προσωπικούς της δίσκους όπου είναι εξίσου εξαιρετική.
δεν έχω ακούσει καθόλου τους σημερινούς gathering με την καινούργια τραγουδίστρια και ούτε θέλω για να μην χαλάσω την εικόνα της anneke. ο καθένας τα βλέπει από διαφορετική οπτική γωνία. δεν πάει να έχουν βγάλει δισκάρες οι σημερινοί;
και ω ναι, πως να μην γίνει προσωπολατρεία αυτή η γυναίκα; τόσα και τόσα έχει κάνει…

συγνώμη που είμαι οφφ τόπικ μιας και το θρεντ είναι για τον καινούργιο δίσκο των gathering αλλά είδα άνοιξε συζήτηση και είπα και γω την αποψούλα μου :smiley:

καιρό είχα να ακούσω τόσο εθιστικό δεκάλεπτο κομμάτι

Καινούργιο κομμάτι έβγαλαν καμιά πληροφορία παραπάνω για άλμπουμ έχουμε ωστόσο;

Ειχα παει! Ηταν η καλυτερη στιγμη της συναυλιας με διαφορα.

Γενικα παντως καταλαβαινω πως το βλεπουν αρκετοι, αλλα αυτο δε μου φαινεται να εχει ιδιαιτερη διαφορα απ’ το ‘‘ακολουθω το Ρουβα οπου κι αν σταθει’’. Κι εγω αγαπω τους δισκους της πολυ και καποτε ημουν die hard οπαδος, αλλα υπαρχει ζωη και μετα τη φυγη. Ισως να το βλεπω ετσι επειδη θεωρω πως οι Gathering ηταν μεγαλο συγκροτημα απο πριν παει η Anneke, γιατι εβγαλαν το Always και doom / death δισκοι αυτου του επιπεδου δε βγαινουν καθε μερα.

Ειχα διαβασει ενα παλιοτερο update κι ειχαν πει οτι εγραφαν νεο δισκο και να περιμενουμε some really cool stuff ή κατι τετοιο τελοσπαντων. Αυτο το κομματι (φανταζομαι πως) εννοουσαν. Το οτι νεος δισκος ειναι καθ οδον ειναι το μονο σιγουρο.

Το βίντεο για το Heroes of Ghost θα κυκλοφορήσει σήμερα στις 23:58 CET.

(δηλαδή αν δεν κάνω λάθος, λίγο πριν τις 1 το βράδυ εδώ)

^^

[B]THE GATHERING - Heroes For Ghosts (Official) [/B]

Πάρα πολύ όμορφο το τραγούδι, για μένα μπαίνει χαλαρά στα καλύτερα τραγούδια τους

Από το fb της μπάντας:
"The waiting is almost done! We are currently finishing the recordings of our 10th studio album which will be released via our own Psychonaut Records. Title and release date will be announced asap.
But first we will release a new single end of May and put some nice exclusive pre-order packages on our webshop including the new born.
Lots of you already know we released a single one year ago, called ‘Heroes For Ghosts’, which will be on the album. For peeps who missed it or forgot how it sounded, here it is (again). "

Το Heroes for Ghosts ήταν πολύ καλό. Για να δούμε αυτό που θα βγάλουν τέλος Μαΐου. Αλλά νομίζω ότι καθυστερεί αρκετά να βγει ο δίσκος :-k

Αν και ο προηγούμενος μου άρεσε, νομίζω ότι δεν άντεξε στο πέρασμα του χρόνου.

Ευελπιστώ σε κάτι καλύτερο αυτή τη φορά, ίσως περισσότερο δουλεμένο για την φωνή της Silje.

[B]The Gathering - Meltdown[/B]

μολις ανεβηκε αρκετα στο στυλ heroes for ghosts…

εμενα μου άρεσε!!

αλλα wtf τεραστία δεν τα κανουν τα τραγούδια Heroes For Ghosts 10λεπτακι
αυτο 9, οχι οτι απαραιτητα ειναι κακο…

το εξώφυλλο, wtf

[SPOILER][/SPOILER]

Στο πρώτο μισό μου έφερε στο μυαλό αρκετά τις pop στιγμες των Theatre of tragedy. Δεν το λέω για καλό αυτό…:stuck_out_tongue:

Το κομμάτι μου αρέσει αρκετά πάντως… φοβερή προσθήκη τα πνευστά.

Γαμω τα κομματια και 2 στα 2 μεχρι στιγμης. Θελω να πιστευω πως περιμενουμε δισκαρα.

Ολη η δισκαρα αυριο για streaming [U]εδω[/U]. Μπορει να μας βγει και πατατα βεβαια, ποτε δεν ξερεις. Προσωπικα ουτε που θυμαμαι ποσο καιρο ειχα να περιμενω τοσο ανυπομονα δισκο των Gathering.

βγήκε και για κατεβασμα…

καλα ρε δεν το ακουσε κανενας μας? :S

Με 2 ακροάσεις όχι και πολύ προσεκτικές πάντως μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον. Πιο ήρεμο από το προηγούμενο, σε στιγμές μου φάνηκε πως προσπαθούν να προσεγγίσουν την ατμόσφαιρα του how to mesure… αν και συνολικά είναι μάλλον στο ύφος των home και suvenirs. Μάλλον θα με απασχολήσει περισσότερο από το west pole.

ο δίσκος ειναι εξαιρετικός ναι καλύτερος απο το west pole

τα τοπ μου
Paper Waves
Meltdown εντάξει απο πριν το ειχα αγαπησει…
Gemini I

το λατρευω ε.