The Gathering: Αγαπημένο άλμπουμ

Σε λιγότερο από 2 βδομάδες η Anneke θα εμφανιστεί στο Gagarin και σε λιγότερο από 2 μήνες οι Gathering θα παίξουν στον ίδιο χώρο. Εγώ θα τους ήθελα όλους μαζί, αλλά δεδομένου ότι είναι όνειρο που δεν πρόκειται να βγει αλήθινο το 2010, είπα να ανοίξω αυτό το poll για να πνίξω τον πόνο μου.
Έχουμε και λέμε λοιπόν

εποχή πριν την Anneke (2 άλμπουμ)
Always… (1992)
Almost a Dance (1993)

εποχή με Anneke (6 άλμπουμ)
Mandylion (1995)
Nighttime Birds (1997)
How to measure a planet? (1998 )
if_then_else (2000)
Souvenirs (2003)
Home (2006)

μετά Anneke εποχή (1 άλμπουμ)
The West Pole (2009)

Ποιο είναι το αγαπημένο σας?
Εγώ κατά καιρόυς έχω κολλήσει με όλα τα άλμπουμ που έβγαλαν με την Anneke, αλλά το αγαπημένο μου είναι Mandylion. Εκτός του ότι είναι φοβερό, είναι και το πρώτο τους άλμπουμ που άκουσα και με οδήγησε στο να ψάξω και τα υπόλοιπα. Ακολουθεί με πολύ μικρή διαφορά το Nighttime Birds. Επίσης μου αρέσει πολύ το EP Adrenaline/Leaves (το οποίο έχει το κομμάτι Adrenaline που δεν περιλαμβάνεται σε κάποιο στούντιο άλμπουμ) και το single Kevin’s Telescope (το οποίο έχει 2 απίστευτες διασκευές των Dead Can Dance (In Power We Entrust The Love Advocated) και των Slowdive (When The Sun Hits)). Στο poll έβαλα μόνο τα στούντιο άλμπουμ :wink:

Έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι στα δημοψηφίσματα. Αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο mods σβήστε το

Μεταξυ How to measure & Souvenirs με δυσκολια ψηφισα το 1ο!

Χωρις να εχω ακουσει κανενα δισκο απο προ και μετα Αννεκε εποχης

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3797&highlight=gathering+nighttime