The Good The Bad And The Queen

Η φετινή χρονιά φαίνεται θα πάει καλύτερα από πέρσι. O Damon Albarn έκανε πάλι το θαύμα του και με καταπληκτικούς συνεργάτες έκανε αυτό το θαυμάσιο άλμπουμάκι. Βασικά ακουστικά όργανα, λίγα ηλεκτρονικά περάσματάκια, χαλαρή λίγο μελαγχολική ατμόσφαιρα και περίσσια έμπνευση.Έχω ξεσκιστεί να το ακούω. Όσο για τον drummer πραγματικά έπαθα πλάκα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Βέβαια δεν είναι και κανένας τυχαίος. Όσοι φίλοι μου άκουσαν τον δίσκο κόλλησαν. Ρίξτε του μια αυτιά ρε

Καταπληκτικο αλμπουμ αλλα αυτος ο ντραμερ ρε παιδι μου…Παραηταν καλος…Εγω προσωπικα δεν τον ηξερα και ουτε τωρα τον ξερω αλλα ειναι απιστευτος

__Δε το έχω ακούσει το cd, αλλά και μόνο που ο τύπος (drummer) ήταν ο drummer του Fela Cuti, σας πιστεύω! 8)

Θετική έκπληξη μου έκανε η (έστω και καθυστερημένη) κριτική του δίσκου στο rocking. Μπράβο παιδιά. Είναι εξαιρετικός δίσκος. Το προτείνω αν κάποιος θέλει να ακούσει κάτι μελαγχολικό μεν αλλά όχι βαρύ στο άκουσμα. Γλυκά μελαγχολικό θα το χαρακτήριζα. :slight_smile: Είναι ο μοναδικός δίσκος φέτος που άκουσα τόσο πολύ και σίγουρα θα μπει στα 10 καλύτερα των δικών μου αγαπημένων της χρονιάς. Όσο για τον drummer… τα είπαμε

Σε ευχαριστούμε ! Ο δίσκος είναι πραγματικά αποκάλυψη ! Η κριτική είχε γίνει καιρό, αλλά προηγούνταν άλλες στο ανέβασμα κ έτσι έμεινε κάπως στο ψυγείο.

Όπως κ να έχει το δισκάκι είναι όμορφο αν και ζόρικο. Ακούστε το παίδες ! σίγουρα από τις κυκλοφορίες της χρονιάς !