The Haunted - Versus

νεο κομματι απο την επερχομενη κυκλοφορια των σουηδων

οχι κατι το καινουργιο

αλλα αρκετα πορωτικο

Διαβασα καλα λογια για το τραγουδι.Βαριεμαι να ακουω ενα τραγουδι!Θα περιμενω να βγει το αλμπουμ.

Κατεβαινει ηδη!Πωπω οργασμος τις τελευταιες 2 μερες!

Μας έφτιαξες μεγάλε, τρέχω να το προμηθευτώ!!

Το ακουσα μονο μια φορα, εχω ξεχωρισει ιιισως λιγο πιο πολυ το Iron Mask.
Δεν θα εκφερω απο τωρα αποψη ως προς το συνολο του δισκου, θελω να το λιωσω λιγο :stuck_out_tongue:

crusher!!!

Το Crusher ειναι το μονο καθαροαιμο THE HAUNTED song εκει μεσα…τα χωνει οπως πρεπει να τα χωνει ενα Haunted κομματι.Γενικα παντως απο μερικες ακροασεις μου φαινεται συμπαθητικο το αλμπουμ.Εκτος απο το Crusher εχω ξεχωρισει 2-3 beatdown-κατσε καλα,τη riffαρα του Pieces και το Little Cage!Το Ceremony θυμιζει πολυ rEVOLVEr…

παντως αυτο το αλμπουμ φαινεται πιο ενδιαφερον απο το προηγουμενο

εχει πιο πολυ ποικιλια

γιατι το dead eye προσωπικα μου ακουγωταν οτι στα περισσοτερα κομματια ακολουθουσε την ιδια φορμουλα

και δηλωναν τοτε οτι θα ναι progressive και τετοια

το versus δειχνει μεχρι τωρα τουλαχιστον οτι ειναι πιο δουλεμενο

θα δειξουν οι ακροασεις

με μια πρωτη ακροαση μου φαινεται σαν μια καλυτερη συνεχεια του dead eye!! ο,τι καλυτερο δηλαδη για μενα που το dead eye ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου αλμπουμ!

μπραβο τους, βελτιωνονται συνεχεια!!

εδιτ
πωρωση με faultline!!!

Η limited edition ειναι απλα εκπληκτικη!Την πηρες ενας φιλος (17,90 rock en rollah ρε!)
και εχει εκτος απο σιντι,ενα ΕΡ σε χαρτινη θηκη,μια πενα(πλαστικη Λαρς),μια αφισα διπλης οψεως
και ενα αυτοκολλητο.Ολα αυτα σε ενα χαρτινο κουτι.Αρκετα προσεγμενο και σε αρκετα καλη τιμη.
Στα του δισκου αρχιζει και μ’αρεσει πιο πολυ απο το προηγουμενο.

ΤΟ ΠΗΡΑ!!!Το πρωτο cd που αγορασα μετα απο κανα εξαμηνο.Δυστυχως δε προλαβα να το ακουσω ακομα.

πολύ καλό με την πρώτη ακρόαση…

…Rivers Run - Crusher - Iron Mask…στη σειρά…

To crush
You must love.

No false pride
No fashion
No fake set of values
A primal force-to completely absorb.
Transforming, serpent-like.
Infernal and true

Aπό πού, ρε ψηλέ;

Χτες τσίμπησα και γω την limited edition, αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη δεν βρήκα μεσα πένα και αφίσα. Μόνο το bonus cd και το sticker πέρα από το Versus. Από Δευτέρα θα κινηθώ νομικά για να βρω το δίκιο μου :stuck_out_tongue:
Έρχεται και το review σε λίγο καιρό.

Παντως μου κανε εντυπωση που στο review μπηκε το One Kill Wonder ως το λιγοτερο καλο τους:-k
Εγω θα το βαζα πανω και απο τα 2 τελευταια…Βασικα ακομα και το rEVOLVEr το θεωρω απλα καλο και καπως υπερεκτιμημενο απο αυτα που εχω διαβασει γενικα.(με λιγα λογια το okw θα το βαζα 3ο:p)Γουστα θα μου πειτε,αλλα δε το περιμενα τελευταιο σε καμια περιπτωση.(Και μου κανει εντυπωση πιο πολυ γιατι δε βλεπω να δειχνει ο συντακης ειδικη προτιμηση στον Dolving ξερω γω,ισα ισα βαζει το made me do it πρωτο.Btw εννοειται οτι για τα 2 πρωτα συμφωνω…)

(Για μενα
1.Made Me Do It
2.Haunted
3.One Kill Wonder
4.Revolver-Dead Eye
5.Versus)

Νταξ, γουστα. Εμενανε π.χ. αγαπημενο παιζει να ναι το πρωτο. (Edit: Στο θεμα του One Kill Wonder προσωπικα δεν εχω ακομη κατασταλλαξει. Το Dead Eye παντως το βαζω σταντέ τριτο σε προτιμηση).

Anyway, συμφωνω 500% με την αποψη οτι το Versus ηταν μεν καλο, αλλα σιγουρα στεκεται ενα (:wink: σκαλι κατω απ το Dead Eye… :?

ορίστε και το review μας

http://www.rocking.gr/review2006.php

Αγόρασα κι εγώ την Special έκδοση. Πολύ καλή κυκλοφορία όσον αφορά το πακετάκι καθεαυτό και φτηνή…

Για το δίσκο τώρα: τον άκουσα 2-3 φορές χτες (και τον έχω ξανακούσει αρκετές φορές από τότε που διέρρευσε). Λείπουν νομίζω τα πολλά μελωδικά σπασίματα που είχε το The Dead Eye ήταν ο λόγος που με είχε κερδίσει το συγκεκριμένο. Όμως ο δίσκος με κέρδισε τελικά. Έχει ωραία κομμάτια μέσα. Αγαπημένα μου τα Moronic Colossus, Ceremony, Iron Mask, Faultine και Trenches προς το παρόν.

Και φυσικά ξεχωριστή μνοία στον Peter Dolving. Μερικοί φοβεροί στίχοι. Επιθετικοί και ειρωνικοί δοσμένοι με αλήτικο στυλ. Δηλώνω fan και της ερμηνείας του. Ο τύπος είναι σαλεμένος και γουστάρω! :thumbup:

ειναι τρελος

ψαξε να δεις και τι εκανε πριν τους the haunted

με τους mary beat jane!!!

απο τι διαβασα ετοιμαζει τωρα και folk project!!!

edit: to faultline δεν θυμιζει τρελα eye for an eye απο entombed???
ιδιαιτερα το κοψιμο που μπαινει το γρηγορο σημειο

Το Crusher είναι απίστευτο.
Γενικά για το δίσκο, μου φαίνεται καλύτερος απ’ το προηγούμενο, αλλά απλά αυτό. Δλδ δε νομίζω πως θα το έβαζα πάνω από rEVOLVEr ή Made me do it. Αλλά θέλω ακόμα πολλές ακροάσεις για να κατασταλάξω.