The Illusionist

Σας αρεσει αυτη η ταινια?O Εdward Norton δινει ρεστα σε αυτη τη ταινια (οπως παντα) και θα ελεγα οτι ειναι μια απο τις καλυτερες της χρονιας! :slight_smile:

Aνέλπιστα καλή ταινία θυμάμαι μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση…:slight_smile: Πολύ καλό τέλος …

Καλα ναι το τελος ηταν ολα τα λεφτα! :yes:

γαμει

8O
Δεν ειχα δει αυτο το thead?Την ταινια την ειδα Παραμονη Χριστουγεννων και την βδομαδα που περασε ειχα πορωθει τοσο πολυ που μιλουσα συνεχεια γι’αυτη. ΑΠΛΑ ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ ταινια, ο Norton εκτος απο κουκλι, με καθηλωσε απο αποψη υποκριτικης.Μου εχει μεινει και η μουσικουλα που στο τελος μας δειχνει τι τελικα συνεβη με την κοπελια του.Απ’τις καλυτερες μου ταινιες!:slight_smile:

+1 8)

Απο τις καλυτερες ταινίες του 2007. Σε μια φτωχή χρονια κατα την γνωμη μου.

Θα συμφωνισω σε αυτο.

καλουτσικη ταινια (παιζει ο θεος Edward) , εξυπνο σεναριο , πολυ καλη αναπαρασταση της εποχης
πιστευω ο Νορτον και ο Τζιαματι κρατουν την ταινια με τις φοβερες ερμηνειες τους, αν δεν ηταν αυτοι δεν θα ηταν κατι σπουδαιο η ταινια .
προσφερεται για ενα χαλαρωμα το βραδυ:wink:

προτιμω το Prestige παντως

Το Prestige το ειδα αμεσως μετα τον Illusionist και δεν μ’αρεσε που ηταν “σκληρη” ταινια.Δεν ειχε ολο αυτον τον ρομαντισμο και την μαγεια της εποχης που ειχε η πρωτη.:roll:

Λοιπόν αυτή η ταινία είναι για μένα από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις. Μου τη προτείναν γύρω στα Χριστουγεννα και την είδα σε DVD. Ημουν πολύ επιφυλακτικός γιατι από μια ταινία με τίτλο Ο Μάγος ¶ιζενχαϊμ περίμενα κάτι μεταξύ Χαρυ Ποττερ και Πήτερ Παν. Πολύ καλή ερμηνεία από τον Νορτον (ανοίξτε κανα τόπικ λέμε) και πανέξυπνο φινάλε.

Μεγάλη υπόθεση να περιμένεις την πατάτα και να τελικά να είναι τόσο καλή η ταινία. Και μόνο για αυτό θα την έβαζα στις πιο αξιολόγες της περσινής χρονιάς…

αυτο με ψιλοχαλασε στο Illusionist (που οπως ειπα μαρεσε αρκετα),ηταν το πολυ ρομαντσο ( απο την στιγμη που επαιζε η Μπιελ δεν περιμενεις την απουσια του)
ενω στο Prestige ειχε πολυ ιντριγγα , και πιο ωραια ανατροπη , δεν ειναι χαπι-εντ οπως στον Αιζενχαιμ ( κλεβει και την παρασταση εκει ο Bowie)
παντως να μαι ειλικρινης αν δεν επαιζε ο (πολυ αγαπημενος) Νορτον ισως να μην μου κεντριζε το ενδιαφερον

μην κρινεις ταινιες απο τιτλους . δεν υπαρχει κακη ταινια που εχει παιξει ο Νορτον (αντε ισως το χαζοχαρουμενο killing smoochy , που δεν ηταν και κακο) (βεβαια τωρα θα παιξει στο καινουργιο Χουλκ , ενεδωσε στο χρημα ο ανθρωπος τι να κανουμε…). και γω το πιστευω οτι ηταν στις καλυτερες του 2007 χαλαρα

Aκυρότατο bump.

Εψαχνα κάτι άλλο στην αναζήτηση και μου βγάλε αυτό, αλλά μιας και είδα την ταινία πρόσφατα να πω κι εγώ κατι μιας και γενικά ακούω καλά σχόλια και μου κάνει εντύπωση αυτό. (κοινώς βαριέμαι λίγο)

Οκ πολύ ωραίο και ανατρεπτικό τέλος, δε λέω. Κι εγώ έμεινα μαλάκας λίγο. Κατα τ’ άλλα όμως αρκετά βαρετή ταινία και όχι κάτι το εντυπωσιακό. Δε ξέρω.

Επίσης,

υπεραγαπώ [B]edward norton[/B] αλλά δε μ’ άρεσε καθόλου στην ταινία

Ρε συ δεν ξέρω. Αυτή η ταινία ποτέ δεν με έψησε να την δω. Ήταν την περίοδο που είχε βγει το Prestige θυμάμαι και είχα καραγουστάρει τη ζωή μου. Και πίστευα [όπως και πιστεύω :-s] πως είναι μια ταινία που απλά βγήκε για να “χτυπήσει” το Prestige. Εν ολίγοις αν δεν είχε βγει το πρώτο αυτή η ταινία δεν θα είχε κανένα λόγο ύπαρξης. Χαζή σκέψη. Αλλά ακόμα και τώρα δεν μου κάνει αίσθηση να την δω ακόμα και ας έχω ακούσει καλά λόγια.

Λέτε να κάνω την καρδιά μου πέτρα; :-k

Να την κανεις.

Συμφωνώ σε όλα…:smiley: [SPOILER](εκτός από το οτι έψαχνα στην αναζήτηση :stuck_out_tongue: )[/SPOILER]

αυτο…

Ξεχωριστό θρεντ για το The Illusionist??? :?

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται. Μετριότατη ταινία και ο μοναδικός λόγος που θυμήθηκα πως την είδα είναι αυτό το άκυρο θρεντ που ξεθάφτηκε όπως είδα μετά από 2 χρόνια.

δν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα η ταινία μου άρεσε [B][SIZE=“5”]ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ![/SIZE][/B]

εμένα δεν με τρέλανε…μέτρια ήταν…άσε που αν θες να κάνεις μια σοβαρή ταινία δεν βάζεις την Jessica Biel στον πρωταγωνιστικό ρόλο…ο Norton την σώζει κάπως…το Prestige κλάσης ανώτερο…