The Ivory Tower

Μια μερα που εψαχνα για μπαντες στο διαδικτυο βρηκα αυτους.Τα τραγουδια τους διεκρινα πως εχουν ηψηλη ποιοτητα.Λοιπον,ποια ειναι η γνωμη σας για αυτο το ελληνικο μεταλ συγκροτημα?Για να ακουσετε τραγουδακια απτον δισκο που εβγαλαν το 2006 οριστε το λινκ.Μπορειτε να δειτε και info για τη μπαντα

http://www.the-ivorytower.tk/

Προσωπικη μου αγαπη το beyond eternal.Το τραγουδι γαμαει κανονικοτατα.Αν και μαρεσουν ολα, αυτο ειναι κορυφη

ρε παιδια γιατι δε λετε τιποτα για την μπαντα?

Λοιπόν, έχω το cd τους και είναι πραγματικά πάρα πολύ αξιόλογο.
Όχι για χαϊδεμα εγχώριων αυτιών, αλλά τα παιδιά έχουν πάρα πολύ μεράκι για αυτό που κάνουν, το αγαπάνε και το κυνηγάνε και μακάρι να κάνουν κάτι πολύ αξιόλογο στο μέλλον.

Πολλά και ωραία πραγμάτα θα ανακλύψει κανείς κατά την ακρόαση του δίσκου και πιο σημαντικό για μένα είναι πως έχει feeling. Λιγες εγχώριες δουλειές που έχουν κατα καιρό πέσει στα χέρια μου όπως το Impact των αδικημένων Breaking Silence μου μετέδωσαν ένα τόσο ωραίο feeling.

ΟΚ.Επειδη ενδιαφερομαι και γω το cd το αγορασες μεσω ιντερνετ η απο καταστημα?γιατι εδω στη σαλονικα δεν το βρισκω…

Για τους Ιταλούς ή τους Έλληνες λες;

Προφανώς τους Έλληνες θα λες γτ έχει το The μπροστά.

Καλή μπάντα, έχω το cd τους που το μοίραζαν σε ένα Kiss Party.

Eγώ ψήφισα τίποτα το ιδιαίτερο. Οι επιρροές τους σε κάποιες φάσεις είναι κάτι παραπάνω από φανερές, ενώ και η
προφορά του τραγουδιστή τους δεν είναι καθόλου καλή και εγώ κρίνω όλα τα γκρουπ με τα ίδια στανταρ, χωρίς να χαρίζομαι λόγω καταγωγής.

1ον.Ακομα και μετριοι να ναι ,η ελλαδα δεν εχει τιποτα το καλο να δειξει απτιη μεταλ
2ον.Και γω δε χαριζομαι λογω καταγωγης.
3ον.Ο τραγουδιστης οντως προσποιειται περισοτερο,παρα εχει τη δικια του φωνη
4ον.Αυτο που ειπες με τις επιροες,τι σχεση εχει με το αμα ειναι καλοι η οχι?

ή απλά δεν τα έχεις πάρει ακόμη χαμπάρι, ε. μη λέμε κι ό,τι θέλουμε.

Η Ελλάδα έχει δείξει πολλά καλά πράγματα, κυρίως στον ακραίο χώρο (Septic Flesh, Rotting Christ, Nightfall, Varathron,Necromantia και οι εξαιρετικά ελπιδοφόροι Ravencult) αλλά και εκτος αυτού υπάρχουν οι Infidel και ένα κάρο stoner μπάντες (στο μυαλό μου έρχονται οι Nightstalker, Lord13 κλπ.).
Aυτό που είπα με τις επιρροές τώρα, εννοούσα ότι φτάνουν στα όρια του ξεπατικώματος.

εγω το εχω το αλμπουμ κ πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλο!τους εχω δει και live κ μου αρεσαν εξισου!οσο για τις επιρροες πιστευω πως ειναι σωστες κ οχι τραβηγμενες!αυτα!παντως αξιζει να μπειτε στο site τους να ριξετε μια ματια!

οκ παντως εμενα αυτα τα ειδη των συγκροτιματων δε με ελκυουν πολυ,ειδικα οι stoner μπαντες.Δεν ειπα οτι δεν εχει να δειξει τιποτα,απλα ειναι προς το μετριο.