The Killers - Day And Age

Τριτο αλμπουμ για ενα απο τα πιο καλυτερα και φιλοδοξα rock bands των 00’s.
Το πρωτο τους single ‘’ Human’’ :

Το εξώφυλλο ειναι ιδιο με το Hot Fuss …Ωραιο το σινγκλακι…:wink:

Και μέσα ακόμα καλύτερο. Νταξει το Human είναι τρελο κόλλημα και εκει που λες ότι θα αναστενάξει το dancefloor απο τα remix του, περνανε ήχοι που σε στελνουν σε παραλίες στην Καραιβική ή μελαγχολικά λυρικά κομμάτια σε στυλ Interpol όπως το Goodnight, Travel Well στο φιναλε.
Οι πρώτες ακροάσεις με έχουν ενθουσιάσει πάντως, δεν ξέρω αν θα αρέσει σε πολλούς μονότονο όμως δεν το λες με τίποτα…

einai para poly kalo. To Sam’s town gia mena einai kalytero, parolauta ki auto einai e3airetiko.

Παλι τα ιδια. Κολλαω στα 2 πρωτα τρακς ναουμ.

Γαμει

Το έχω ακούσει 3 φορές από το Σάββατο, αλλά δε με έχει ενθουσιάσει το ίδιο που με είχαν ενθουσιάσει οι αντίστοιχες πρώτες ακροάσεις των προηγούμενων δίσκων τους. Το τελευταίο κομμάτι είναι έπος πάντως

Χμμ, όμορφο το single, αν και δε με ενθουσίασε με το πρώτο άκουσμα… Ωστόσο απ’ ότι διαβάζω τα σχόλια είναι ενθαρρυντικά, και αυτό είναι καλό.

Οι Killers με τα 2 προηγούμενα άλμπουμ τους εντάχτηκαν για μένα χαλαρά εντός των τριών κορυφαίων σύγχρονων indie bands… Το κακό με πολλές απο αυτές τις μπάντες είναι πως δε μπορούν να συχνά να υπερβούν τις πρώτες τους δουλειές… Μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις τη διαφορά, ενώ έχεις ήδη κυκλοφορήσει 2 πολύ καλά και πετυχημένα άλμπουμ? Εδώ σε θέλω μάστορα…

Ο δίσκος θα ακουστεί εντός των ημερών και ελπίζω να μου αρέσει…

+1
Ελπιζω ν’αλλαξω γνωμη ακουγοντας το λιγες φορες ακομα.

Σαν το Hot Fuss κανενας δισκος των Killers. Συμπαθητικο το δισκακι το καινουριο αλλα μεχρι εκει… καθε αλμπουμ και χειροτεροι μου φαινεται:-k

Καλα αμα δεν μπορουν οι Killers με αυτό το άλμπουμ να φτάσουν ή να πλησιασούν έστω το 1ο τους, τότε τι να πουν δυστυχώς οι Franz Ferdinand πχ, με αυτό που ετοιμάζουν…

στην Αγγλία πάντως οι εκτιμήσεις λένε πως τον έφαγαν τον Axl.
τους αντέχω, όχι όμως για πολύ και το Sam’s Town μου φάνηκε πιο “σοβαρό” από το Hot Fuss.

Ε τετοιος που ειναι να τον φανε :expressionless:

Οσο το ακουω τοσο μου κολλαει το δισκιο, ειναι λιγοτερο “ροκ” απο τα προηγουμενα θαρρω, κατι ο ηλεκτρονικος ηχος, κατι τα φωνητικα (κατι τα τζαμαικανα ντραμς :p), αλλα δεν παυει να ειναι απολαυστικος.

Τοπ τρακς: Losing Touch , Human και This is Your life (αυτο το οου γιε οου γιε ποσο το γουστάρω :p)

Δυστυχως Μr Brightsides δεν γραφονται καθε μερα…

To Human που παίζεται και αρκετά στα ραδιόφωνα είναι όμορφο τραγουδάκι -όπως και σχεδόν όλα τα singles των Killers…

παιδια χαλια ειναι το αλμπουμ