The LAST DRIVE

Διπλοποσταρω και μ’ αρεσει!!! :smiley:

Ξερει κανεις που μπορω να βρω τους στιχους του Hell To Pay;;;

Το σαιτ των Drive (που παρεπιπτοντως εχει τα μισα τραγουδια λαθος δεν τους εχει).

όχι άλλα άμα τους βρεις πόσταρέ τους:!:

Α! να πω και εδώ ότι η εμφάνιση των Λαστ Ντραήβ στο Greece Gone Garage festival της Παρασκευής ήταν ονείρωξη σκέτη. Παίξανε μόνο κομμάτια από τα δύο πρώτα άλμπουμς + το Bad Roads. χαχα! Η μισιρλού και η σίντυ ξεκίνησαν για ένα περίπατο στο πεζοδρόμιο αλλά τελικά διέσχισαν την κοιλάδα του θανάτου. Μωρό μου είναι αλήθεια, αυτή είναι η νύχτα του φαντάσματος. Αλλά ακολούθα την φωτιά μέσα σου και όλα θα φύγουν - φύγουν - φύγουν…!:stuck_out_tongue:

Kι ολα αυτα κάθε νύχτα;;; :stuck_out_tongue:

Ρε μπινε τους ξαναειδες 2η φορα σε 2 βδομαδες;;; :x

Οσο για τους στιχους, ας τους βαλουν ρε πουστη στο σαιτ …δικα τους τραγουδια ειναι δεν μπορει τα μισα να λειπουν και τα αλλα μισα να ειναι λαθος. :lol:

Στο οποίο “κάθε νύχτα” ανέβηκαν στην σκηνή και δύο από τις meanie geanies και χορεύανε. Γαμώ λέμε!

ΥΓ: Βασικά τους είδα δύο φορές μέσα σε έξι μέρες:lol::lol::lol:

θα βρίσκεται κανείς σας Κύθηρα 3 Αυγούστου;;;;;;;;;;;;;;;

So try to test me
You can’t possess me
There’s nothing you cane really do
But let me
Be a slave to the wave

Νο, no, no, no… :cry:

slave to the wave!!! :smiley:

εεεεεεεεεεεπ

Ένας νέος κύκλος εκδηλώσεων ξεκινά στο The Hub με θέμα αυτή τη φορά το σινεμά! Το πρώτο μέρος αυτού του κύκλου είναι αφιερωμένο στο ελληνικό σινεμά και πιο συγκεκριμένα με προβολές documentaries από έλληνες σκηνοθέτες με θέμα τη μουσική που θα ακολουθούνται από συζητήσεις με τους δημιουργούς και dj sets. Η πρώτη διοργάνωση του THE HUB CINEMA θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 21 Ιανουαρίου 2011 με… την προβολή του 20000 Miles Ahead: A Last Drive Story του Δημήτρη Κοτσέλη.

20000 MILES AHEAD: A LAST DRIVE STORY (2009, 90΄)

Το 20000 Miles Ahead: A Last Drive Story του Δημήτρη Κοτσέλη αφηγείται την ιστορία των Last Drive από το ξεκίνημα τους στις αρχές της δεκαετίας του ?80 μέχρι το διάλειμμα του 1995, μέσα από το υποκειμενικό πρίσμα της ματιάς του σκηνοθέτη. Ταυτόχρονα αποτελεί μια ματιά στην rock σκηνή της Αθήνας των ?80s μέσα από συνεντεύξεις με ανθρώπους που ασχολούνταν ενεργά με τη μουσική.
Το rockumentary του Δημήτρη Κοτσέλη γυρίστηκε με αφορμή την επανένωση της μπάντας για δύο live το 2007. Περιέχει υλικό από τις συγκεκριμένες εμφανίσεις των Last Drive καθώς και σπάνιο αρχειακό υλικό από τη δεκαετία του ?80 που ο σκηνοθέτης συγκέντρωσε από τα μέλη του συγκροτήματος ή εντόπισε στα πιο απρόσμενα μέρη.
Πρόκειται για μια εντελώς ανεξάρτητη παραγωγή, γυρισμένη με τη λογική του D.I.Y. Προβλήθηκε για πρώτη φορά το 2009 στο 15ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Αθήνας, ενώ ακολούθησαν προβολές στην υπόλοιπη Ελλάδα, στα πλαίσια της περιοδείας του Velvet Bus, και στο εξωτερικό.
Ο Δημήτρης Κοτσέλης θα είναι κοντά μας την Παρασκευή 21 Ιανουαρίου για να προλογίσει την ταινία και να απαντήσει στις ερωτήσεις των θεατών. Στη συνέχεια θα ακολουθήσει party με dj sets από τους Last Drive!

πολύ καλή φάση, αν και δεν με βλέπω να τα καταφέρνω. :frowning:

ειναι εκπληκτικη μπαντα. πραγματικα εκπληκτικη. τους πρωτοακουσα πριν απο αρκετο καιρο,και επαθα πλακα ειναι η αληθεια μιας που ο ηχος της συγεκριμενης μπαντας ειναι ο,τι ακριβως θελω απο το ροκ. και να φανταστειτε πως ημουν τοσο κομπλεξαρας που τοσο καιρο τους εβλεπα να αναφερονται και δεν εμπαινα καν στον κοπο να αφιερωσω 3 λεπτα να ακουσω ενα τραγουδι, γιατι σκεφτομουν ‘ε σιγα μωρε ελληνικη 80’s μπαντα ειναι, σιγα πια’ .
και πραγματικα αν δεν ηταν ο panagiotis τοσο μεγαλος φαν και ο οποιος ξερω πως εχει γουστο στη μουσικη δεν θα εμπαινα στον κοπο, παλι καλα :stuck_out_tongue:

για αγαπημενο αλμπουμ και τα σχετικα θα κανω ενα ποστ αργοτερα, καθως δεν τα εχω ακουσει ολα.

επισης καποιος που ξερει να μου πει, το παρακατω απο ποιο αλμπουμ ειναι. στην περιγραφη λεει: The Music Maniac ‘GIMMICK’ Compilation, αλλα απο οσο βλεπω απο βικιπεδια δεν ειναι κυκολφορια της μπαντας αυτο. μονο στο συγκεκριμενο compilation υπαρχει?

Γι’ αυτο ειχα ρωτησει και τοτε.

Η κομματαρα αυτη δε βρισκεται σε LP των Drive και επομενως δεν υπαρχουν οι στιχοι της στο σαητ.

Ο panagiotis πιο παλια μου 'χε στειλει ενα φακελο “Time EP & more”, που ειχε εκτος απο κομματια του EP και τα Hell To Pay, Outlaw.

Δεν ξερω αν ειχε εκδοθει ποτε το Time μαζι με αυτα τα 2 κομματια.

Ρε πουστηδες ελατε Πατρα. :frowning:

εδω υπαρχει με τα δυο κομματια αυτα, το hell to pay νομιζω ειναι διασκευη και οχι δικο τους κομματι

[SPOILER][/SPOILER]

Tι παιζει εδω;;; :-k

[B]edit:[/B] Πολλοι θα το ξερουν, αλλοι (οπως εγω) οχι.

Στο σαητ που ποσταρε ο barfly υπαρχει απαντηση για το τι διαολο ειναι αυτο το The Music Maniac “Gimmick” Compilation που περιεχει την κομματαρα Hell To Pay (αληθεια, ειναι διασκευη ή δικο τους;;;).

ξερουμε αν παιζει καμια συναυλια??

Mε τον πονο μας παιζεις και συ;;; :frowning:

σορρυ μαν! αλλα δεν τους εχω δει ποτε live (τους εχω χασει 2 φορες γιατι με πουλησε η παρεα) και ρωταω…σε καταλαβαινω παντως…

Από το 2007 που επανασυνδέθηκαν και μετά παίζουν κάθε Μάϊο στο Gagarin, οπότε περιμένετε λίγο και θα τους δούμε λογικά.

Μου το ψιθυρισε και η γνωστη εγκυκλοπαιδεια του φορουμ (:p), αλλα το 'δα και στο fb της μπαντας.

[B]The Last Drive[/B] are getting ready to hit the road. Soon to a venue near you…

ωραια!!!

αντε κανα καλοκαιρινο τουρ για μας που μαστε εξωτερικο :stuck_out_tongue:

http://www.musicsociety.gr/musicsocietynews/η-συνεντευξη-των-last-drive/

Kαινουριος δισκος λεει.

Προσωπικο προτζεκτ Καρανικολα λεει.

Γκαγκαριν στις 14 Μαη λεει (να δουμε για Πατρα ποτε θα πει).

Εχει ενδιαφερον, παντως, διαβαστε. :wink: