The LAST DRIVE

Έρχεται (ελπίζω απολαστική και για τους αναγνώστες) συνέντευξη και στο Rocking.gr. Με μερικές καλές ατάκες να ακούγονται με κλειστά τα μαγνητόφωνα και άλλες να …μη λέγονται ποτέ!

:drunk:

να περιμένουμε και ανταπόκριση απο την αυριανή συναυλία;; οι Hard Coming Love που θα ανοίξουν είναι αρκετά ενδιαφέροντες επίσης.

Τους ακούω τώρα σε μια ραδιοφωνική εκπομπή που παίζει και συνέντευξη

http://www.intersonik.net/onair/onair.html

Μας είπαν τα καλύτερα και οι LD για αυτούς και θα έχουν και υλικό προς πώληση από ότι κατάλαβα οπότε αυτό είναι ακόμα πιο ενδιαφέρον. Τώρα, για την κάλυψη, υπάρχουν κάποιες προσωπικές δυσκολίες οπότε δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος.

απ’ ό,τι μαθαίνω στο ράδιο, το EP των LD τελικά ΔΕΝ θα είναι διαθέσιμο στην αυριανή συναυλία

Ναι, μας το επιβεβαίωσαν και εμάς. Δεν το πρόλαβαν

το καινουργιο??? κυκλοφορησε?

Δεν νομίζω, απλά αυτό είναι το artwork, που μέχρι πρότινος δεν το ξέραμε.

με αυτα και με αυτα, τωρα μολις ακουσα το καινουριο.

σαν πρωτη εντυπωση, κομματαρος το Child Of The Sky, πολυ καλo τo Black Rain!

γαμανε τα Never Let It Go και Butterfly 69! ειδικα το 2ο ειναι πολυ πιασαρικο!

πολυ καλη δουλεια απο τους Drive!!

Bασικα, τα ακουσες και οταν τους ειδες. :stuck_out_tongue:

Εντυπωση μου κανει που σ’ αρεσει περισσοτερο το “Butterfly '69” …για μενα ειναι το πιο ανευρο απο τα 4, ενω τη διαφορα κανει το πιασαρικο Never Let It Go.

btw, το encore στο αντιρατσιστικο με “I Wanna Be Your Dog” (με τον τραγουδιαρη των No Mind στα φωνητικα) και “Louie, Louie” γαμησε απιστευτα. :smiley:

μπορει να ειναι ανευρο αλλα μου αρεσει το ρεφραιν :stuck_out_tongue:

οι Drive έγιναν 29!

ξαναέπιασα δισκογραφία με αφορμή της συναυλίας της άλλης μπάντας του Καρανικόλα των BLML (Blackmail) και (ξανά)σκάλωσα :stuck_out_tongue:

2 βιντεάκια από το φετινό αντιρατσιστικό φεστιβάλ. 2 από τα καλύτερά τους κομμάτια! (ειδικά το Killhead Therapy είναι κόμματος.)
http://www.youtube.com/watch?v=gNtHr4pe0KM

http://youtu.be/NbuUYiIDyH4

Last Drive ρε μουνιά!

[B]Songs the Last Drive taught us[/B]

[SIZE=“1”](δεν ειναι δικο μου, αλλα ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον)[/SIZE]

Ευχαριστώ για την προσοχή στο συγκεκριμένο playlist. Δωρέαν μαθήματα μπαλίτσας απο τους Last Drive.

Kατά τα άλλα, δεν μπορείς να γίνεις τόσο κομμάτια όσο ο Stiv Bators (5o video της λίστας). Και να θες δεν το 'χεις.

Αμοργινός αποχώρησε :frowning:

Αγαπητοί φίλοι και φίλες θα ήθελα να ανακοινώσω και δημοσίως ότι εδώ και κάνα δύο μήνες περίπου έχω αποχωρήσει από τους last drive, για προσωπικούς λόγους. Ευχαριστώ το συγκρότημα και όσους όλους ήταν εκεί για της υπέροχες στιγμές που περάσαμε και θα συνεχίσουμε να περνάμε. Το όλο κλίμα της αποχώρησης έγινε με κατανόηση, σε καλές συνθήκες και η εκτίμηση παραμένει αμοιβαία. Καταλαβαίνω ότι για κάποιους ίσως είναι λίγο δύσκολο να το χωνέψουν, αλλά η ζωή συνεχίζεται και πρέπει να παραμένουμε αληθινοί και ειλικρινείς, στις σκέψεις, τα συναισθήματα και της πράξεις μας. Μπορεί αυτό ο κύκλος να έκλεισε αλλά ανοίγουν καινούργιοι και για εμένα και για τους drive .Ήταν μια υπέροχη βόλτα !

μαλακία ρε πούστη μου! τι φάση τώρα?

Μετα απο 2 χρονια συνεχων περιοδειων, αλλα και την επαναδραστηριοποιηση των BLML, παρα το περσινο ΕΡ, ισως ηταν αναμενομενο ενα διαλειμμα.

Οχι το να φυγει ο Θανος, αλλα ενα καποιο διαλειμμα.

Ε, εγινε αυτο, οποτε φανταζομαι οτι για καποιο διαστημα δε θα 'χουμε τοσο Last Drive.

Λογικά αν θέλουν να κάνουν κάποια Live φέτος θα βρούνε κάποιον να παίξει μαζί τους στη θέση του Θάνου… Ακόμα θυμάμαι τον Θάνο στα πρώτα live με τους Drive κάπου κοντά στο 93 πόσο ψαρωμένος φαινόταν :slight_smile:

Οπως διάβασα κάπου:

πάντα αυτή η θέση χηρεύει στο γκρουπ. Μήπως να το γυρίσετε σε τρίο;

έτσι και αλλιώς και οι Dead Moon τρίο ήταν! Βασικά, ήδη έχει βρεθεί ο αντικαταστάτης, σύμφωνα με όσα διαβάζω στο fb και περιμένουμε να ανακοινωθεί.

αυτό. ο Chris λέει ότι έχουν βρει ήδη, και σύντομα θα ανακοινωθεί στο site της μπάντας

άρα τελικά δε φαίνεται να έχουμε το “διάλειμμα” που υποθέτει ο iron_aris (?)