The LAST DRIVE

Γειά και από εμένα. Οι LD είναι από τις μπάντες που δείχνω τυφλή εμπιστοσύνη. Ούτως η άλλως ότι έχουμε ακούσει από τα καινούργια σε live τους είναι τουλάχιστον καλό, οπότε σα καλός φανμπόης κάνω το πριόρντερ και αναμένω…

έκανα παραγγελία τη σπεσιαλ έκδοση. με μικρό δισταγμό, αλλά δε μου πήγαινε η καρδιά σε Drive και να μην πάρω το συλλεκτικό.

στην εκπομπ’η 25 που κάνει ο Δασκαλόπουλος στο Κόκκινο έχει παίξει μέχρι στιγμής τα 6 από τα 8 του νέου δίσκου, κάντε έναν κόπο και αναζητήστε τις εκπομπές στο σαητ του Κόκκινου.

τυφλή εμπιστοσύνη όπως είπε και ο Keyser από πάνω. άλλωστε μας έχουν καλομάθει!

Εγινε sold out οσο εγω δισταζα.

Αυτό εδώ είναι ένα καινούριο κομμάτι από τους Last Drive…

… κομματάρα θα έλεγε κάποιος αν δεν ήταν καθαρή αντιγραφή από τους The Cult.

Έτσι έκλεισαν και χτες στη λαϊβάρα του Fuzz με αφορμή την κυκλοφορία του νέου δίσκου. Ο οποίος είναι ίσως και ο καλύτερός τους από την εποχή του Blood Nirvana, εξαιρετικός.

1 Like

ωραια περασαμε χθες αλλα καποιες στιγμες ο ηχος ηταν πολυ χαλι

1 Like

συμφωνώ με Παντελή για δίσκο. προσωπικά ξεχωρίζω το Angel που από το πρώτο άκουσμα κάπως μου χτύπησε και έχω κολλήσει φουλ.

Λαηβάρα το Σάββατο. Δεν έχω καταφέρει να συνέλθω. Ισως το καλύτερο λάηβ που τους έχω δει. Αποδείξανε για μένα γιατί έχουν φτάσει εκεί που έχουν φτάσει και γιατί τους αξίζουν πολλά παραπάνω. Πατάνε σχεδόν όλες τις ελληνικές μπάντες κάτω. Τόσο σε απόδοση και δουλειά που ρίχνουν, όσο και σε εξέλιξη του ήχου τους και μουσική νοοτροπία, δεν έχουν στεγανά ούτε κολλήματα στο πως και τι θα παίξουν/γράψουν. Επίσης μιλάμε για μια μπάντα με τρομερό ήθος και συνολική στάση. Μπάντα πρότυπο για όλους.

Θα μπορούσα να μιλάω για ώρες για τους Drive αλλά σταματάω εδώ…

1 Like

Πολυ ωραιο το live χτες στο Temple. Το οποιο ηταμ γεματο, αλλα οχι φισκα, μια χαρα. “Μπλεξανε” το Bad Roads με το L.A.Woman απο Doors, κολλησανε κλασσικα το Gone Gone Gone, δευτερο encore το I Love Cindy και στο τελος παιξανε και τη διασκευαρα Russian Roulette επειδη τους ζητηθηκε. Παιξανε και Novocaine Rush, με αφορμη και την επανεκδοση του Fuckhead Entropy σε βινυλιο. Ο μικρος χωρος ειναι αλλη φαση ρε γαμωτο!

EDIT: και τα τραγουδια του τελευταιου δισκου, ενα προς ενα ολα. Δισκαρα με τα ολα της.

αν δεν είχαν και τα κλασικά προβληματάκια τους με τον ήχο θα μιλούσαμε για επικό λάηβ! επίσης θυμήθηκαν μετά από καιρό το The Drop που είναι κομματάρα.

Γενικά παίξανε πιο ελεύθερα με κάποια cover μέσα στα κομμάτια. Εκτός από το LA Woman ακούστηκε στο Gone Gone Gone και το Fire in the Western World από Dead Moon. και νομίζω και κάποιο ακόμα στη Cindy.

Ωραίος ο μικρός χώρος. Βγάζει άλλο feeling και δίνει feedback στη μπάντα

Απαράδεκτο από τον χώρο να μην υπάρχει κάγκελο μπροστά, και στα πιτ να υπάρχει κίνδυνος να σπάσεις χέρια πόδια, για όσους ήμασταν μπροστά

ΥΓ Καρανικόλας με γυαλιά ηλίου <3

1 Like