The Lord of the Rings: The Rings Of Power (TV series)

Δεν θα έχουν πρόβλημα να τα γεμίσουν, υλικό υπάρχει. Το θέμα είναι πως οι δραματικές σειρές κουράζουν εύκολα, ειδικά από την στιγμή που έχουν γίνει πιο κινηματογραφικές και ακολουθούν παρόμοια αφήγηση. Το GoT ήταν σαν να έβλεπες κάθε σεζόν μια 10ωρη ταινία χωρισμένη σε κομμάτια.

Οι σειρές που αντέχουν πολύ είναι όσες έχουν αυτοτελή επεισόδια κατά κύριο λόγο. Η δεύτερη εποχή έχει πολύ ζουμί και κυρίως δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι χαρακτήρες να ακολουθήσεις από την αρχή ως το τέλος. Αν το πάνε μικρές ξεχωριστές ιστορίες ανα 2-3 επεισόδια δεν θα κουράσει τόσο εύκολα. Επίσης μου φαίνεται εντελώς απίθανο να το πάνε σε 20λεπτα επεισόδια.

Νωρίς ακόμα για υποθέσεις βέβαια ειδικά από την στιγμή που δεν έχουν ξεκαθαρίσει τι ακριβώς από την δεύτερη εποχή θα πιάσουν.

1 Like

Για Ελροντ μια χαρά

1 Like

Νομιζω δεν ξερω ουτε εναν απο τους ηθοποιους εκ πρωτης ματιας, αλλα οκ ερωτευτηκα κανα δυο ετσι για αρχη.

Δηλαδή μόνο εγώ φοβάμαι κάτι τέτοιο

2 Likes

Οχι και εγω το φοβαμαι πολυ

συνελθετε

7 Likes

Έχουν δει πολλά τα ματάκια μας!!

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε μαν

Μου αρέσει καταρχήν που πήγαν για άγνωστους ηθοποιούς. Βέβαια δεν ξέρουμε ποιους παίζουν με εξαίρεση την Morfydd Clark που όπως πήρε κάπου το μάτι μου θα είναι η νέα Galadriel.

1 Like

Ο John Malwe ειναι ο ηθοποιος που κανε τον Benjen Stark στο GoT και υποθετουν οτι θα κανει τον Sauron. Eλπιζω και εγω να μην γινει η Μεση Γη στιβος του political correctness.

1 Like

τι φοβαστε ; μη δειτε μη-αριανο ξωτικο; και τι εγινε;

καλος μαυρος μονο ορκ μαυρος;

συνελθετε.

3 Likes

Cineλθετε :joy:

1 Like

Ούτε καν ορκ, ουρουκ χαι… Τα ορκ πρέπει να τα παίζουν καφετί ασιάτες…

Εντάξει πέρα από την πλάκα αυτό που έγινε πρόσφατα και στο witcher ήταν λίγο τραβηγμένο… Πολλά τα Memes και με μπόλικη αλήθεια… Το καλύτερο νομίζω είναι αυτό
https://9gag.com/gag/awoOD9R

1 Like

Black is the new orange γράφει ένας θεουλης στα σχόλια :rofl:

Το αναποδο ειναι χειροτερο προσωπικα τις περισσοτερες φορες.

Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο, υπάρχει σωστό και λάθος… Οι περιπτώσεις αυτές είναι και οι δύο λάθος…
Καταρχάς δεν γίνεται να μην σέβεσαι τον εκάστοτε καλλιτέχνη που έχει κάτσει και έχει γαμηθει να δημιουργήσει τον κάθε χαρακτήρα αναλυτικά (θυμάστε τα όργια που έγιναν στο game of thrones) και να πηγαίνεις στους δευτεροτριτους ρόλους (η όπου σε παίρνει) και να περνάς και καλά τα μηνύματα σου… Που στην τελική και μόνο που πας να τονίσεις το διαφορετικό κατ εμέ εσύ προσβάλεις την διαφορετικότητα… Και δεν τα λέω αυτά από θέση “ισχύος” επειδή έτυχε να είμαι λευκός και άντρας, αν ήμουν μαύρη κοπέλα και ήθελα να ταυτιστω ντε και καλά με κάποιον ήρωα πιστεύω θα την έβρισκα πολύ πιο καλά με την storm π.χ. από τους x men πάρα με μια τριτοτεταρη που την έκαναν με το στανιο μαύρη και καλά για να μου κάνουν το χατίρι…

Ειναι λαθος οταν το αποτελεσμα ειναι κακο. Δε με ενοχλει ουτε με ενδιαφερει η καταγωγη του/της ηθοποιου αλλα αυτο που αποδιδει.

1 Like

Βασικα τα λες αυτα απο θεση ισχυος ντε φακτο, οπως κι εγω. Καλυτερα να αφησουμε μια μαυρη γυναικα να πεις πως ειναι να νιωθεις ως μαυρη γυναικα στην βιομηχανια του κινηματογραφου.

Προσωπικα αν και θεωρω υπερβολικη την πωρωση με το diversity σε σημειο που να γινεται πλεον η νουμερο ενα προτεραιοτητα για την προσληψη ατομων σε συγκεκριμενους ρολους σε συγκεκριμενες καταστασεις, δε θεωρω οτι ειναι κατι αξιον αναφορας, απο την στιγμη που γινεται για καλο σκοπο.

Υπαρχει η χρυση τομη, η οποια δεν ειναι πια και ΤΟΣΟ ακατορθωτο να βρεθει πια. Μια απο τις ελαχιστες περιπτωσεις που τα πραγματα ξεφυγαν προς την κατευθυνση της υπερβολικης Political Correctness ηταν το Ghostbusters με γυναικες, το οποιο φυσικα και πατωσε. Συνηθως ομως η “μαλακια” γινεται απο την αντιθετη μερια, και για 50 χρονια τωρα ο κινηματογραφος εχει κανει white washing οποιαδηποτε αλλη φυλη, ρατσα, εθνικοτητα και φυλο σε λευκους αντρες, οποτε οκ, δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα πια να γινει και το αντιθετο μερικες φορες ε?

1 Like