The Lumberjack Feedback, Purify 14-15/01 @7Sins

Ανοίγω θρεντ γιατί δε βλέπω να πατά κανας άνθρωπας.

Lumberjack Feedback έρχονται από Γαλλία για 2 συναυλίες στα μέρη μας και αυτoπροσδιορίζονται ως εξής:

New-born and already promising, the band is based on heavy and powerful guitars where you can feel the influence of Pelican, Neurosis and Sunn O))). The band is instrumental and gives a raw show with two words as a catch phrase : “Loud and Low !”.
http://www.myspace.com/thelumberjackfeedback

Mαζί φέρνουν τους συμπατριώτες τους Purify, που παίζουν hardcore με black και downtempo στοιχεία.

Σαπορτ μερικές αξιόλογες underground ελληνικές μπάντες.

Παρασκευή: ΕΑRTH OF DISTRUST, RAZOR’S EDGE, REVERSED NATURE
Σάββατο: ALLOCHIRIA, POSTRAUMATIC, LADY VANISHES.

θα στηριξουμε για 14/1

Razor’s Edge συνηθισμένο μοντέρνο death metal με ρουφηχτά φωνητικά, με αρκετά καλό ντράμερ και διασκευή Ηatebreed.

Εarth of Distrust στα γνωστά τους στάνταρ με δωράκι διασκευή από Disrupt.

Purify πολύ καλοί, σχεδόν καρφί στο στυλάκι Kickback, o τραγουδιστής όλα τα λεφτά με τη γκροτέσκα συμπεριφορά του, κρεμόταν από ταβάνια, έπεφτε σε πατώματα, κατέβαινε στο πιτ και έσκαγε κλωτσιές μάι τάι. Τη δεύτερη μέρα δε έμαθα πως έκλεψε όλη την παράσταση, αφού έπαιξαν το Bite it you scum από GG Allin :bow: την έβγαλε έξω και τραγουδούσε.:lol: Αν ξανάρθουν μην τους χάσετε.

Τhe Lumberjack Feedback πάρα πολύ καλοί, 2 αργές και μακρόσυρτες κομματάρες έπαιξαν, ένας συνδυασμός των Neurosis με πάρα πολύ Khanate, σε φάσεις ήταν υπερδυναμικοί, ενώ έβγαλαν και πολύ καλό ήχο.

Κόσμος Ε&Ε, δηλαδή 3+ΟΚ.

δευτερη μερα ελεγα θα ρθω να στηριξουμε και προσπαθεια ματζικ πορσιον (και οχι τζονσον) … αλλα το ελεεινό hangover δεν μου επετρεψε να κουνηθω πριν τις 2 το βραδυ. :frowning:

άκουσα όμως όντως οτι ήταν γαμώ αλλά άδεια την πρώτη μέρα. για την δεύτερη δεν έχω ιδέα…

Τη δεύτερη είχε λίγο παραπάνω, αλλά και πάλι όχι πολύ περισσότερο, δικαιολογημένος μου ακούγεσαι. Σωστά άκουσες, γι΄αυτό έβαλα τα συνθηματικά μου (εμείς κι εμείς, 3 κι ο κούκος) :lol:

το ξερω … ειμαι καλος στην αποκωδικοποίηση :stuck_out_tongue:

λογω υποχρεωσεων προλαβα earth και λιγο lumberjack

Earth: Γαμανε, επιτελους με τον ηχο που τους αναλογει. πηρα και αφιερωση :smiley:
Lumberjack: το μισαωρο που εκατσα παρατηρησα την απιστευη ηχακλα τους και τις επιρροες απο Isis.
Κριμα που δεν εκατσα παραπανω.

κοσμος…15-16-17 αντε 18 ατομα. κριμας.