The Mike Patton thread

Κι εγω!βεβαια ετην ειχα “ακουσει” απο τον χαλασμενο εξαερισμο και τη ζεστη αλλα το live γαμησε.Αντε ρε ποτε θα μας ξαναρθει επιτελους?

Καταρχάς, ρε φλώροι, που είναι αυτό?

Απίστευτος δίσκος, μαζί με το κάτωθεν είναι για μένα οι αγαπημένες μου δουλειές του (από αυτά που έχω ακούσει, για να μην παρεξηγούμαστε). Παρανοϊκά όμορφη μουσική

Γι’ αυτούς τους λόγους, θα ρίξω την ψήφο μου σ’ αυτά τα 2 groups.

Επίσης, να σημειώσω πως άκουγα σήμερα (και χθες και προχθες) το King For A Day και έβλεπα μέσα του από Pain Of Salvation μέχρι System Of A Down. Πραγματικά ο Patton έχει δώσει τόση τροφή για τους μετέπειτα μουσικούς που θα έπρεπε να ιδρύσουν εκκλησία προς τιμήν του or something.

Να σημειωθουν επισης οι (ξανα)εμφανισεις του στο τελευταιο album των Dillinger!

εγω pain of salvation ακουσα στο angel dust

μεγαλη μπαντα

τα ντεμο των mr bungle τα χει ακουσει κανεις???

Moυ αρέσουν οι Faith No More πάρα πολύ!! Βρίσκω τον Mike Patton πολύ σέξυ! :naughty::oops:

Μια συνεργασία (μία από τις χιλιάδες, για την ακρίβεια) του που δεν είχα πάρει χαμπάρι και μου έκανε εντύπωση είναι αυτή με Boo-ya tribe από το σάουντρακ του Judgement night. Gamay!

Όλο το σάουντρακ του Judgement night gamay! Ψάξε να το βρεις.
Έχει μέσα διάφορες συνεργασίες, Helmet & House of Pain, Biohazard & Onyx, Slayer & Ice-T, Pearl Jam & Cypress Hill κτλ.
Κάτι αντίστοιχο έγινε αργότερα και στο σάουντρακ του Spawn. Με άλλους καλλιτέχνες.

Anyway, να υποβάλω και εδώ τα σέβη μου στον στρατηγό Patton.
Πάω να ψάξω για τους Lovage που δεν τους ήξερα!

Δεν έχω ακούσει όλα τα παραπάνω. Τα άπαντα απο Faith No More και Mr Bungle δεν επαρκούν για να ψηφίσω ακόμα.

…χαίρομαι ωστόσο που (ΝΑΙ!) θα τον δω σε μια βδομάδα live…! Αχ, αυτά είναι τα όμορφα…

Faith No More:!:

ειναι θεος! τελος! απλα θεος!

ekana sconto kai psifisa mono ta 5 ap ta 6… theos!!! apla o agapimenos mou tragoustis kai san frontman kai san genika tropo zwis (underground bantes kai etsi)… latrevw tous faith no more (i kalyteri synavlia pouxw dei) kai mr.bungle kai fantomas (lombardo :D)… i douleies me zorn ine theiikes!!! kai oi tomahawk poly kaloi!!! mono i peeping tom den m aresan poly…

ετυχε και διαβαζα το χαμερ και ελεγε για την μικρη(ναι καλα…!!!)επιδειξη του patton στην αυστραλια…και λεω δεν μπορει…και ομως μπορει…:expressionless:
:lol3::lol3::lol3::lol3:

κοριτσα ηρθε η ωρα…αγορια καντε ενα βημα πιο κει πλιζ

επισης…δεν θελω να σας χαλασω το μυθο αλλα σε ενα βιδεακι που ειχε ποσταριστει και κατεβαινει απο τη σκηνη και χωνει φιλί σε μια(στο ιδιο κομματι κ ολας)…δεν ειναι μια…ειναι ενας…ετσι…τρελλα!!!

αγαπημένα από Patton:
Faith no More-who cares a lot? the greatest hits (μαζί με την φοβερή διασκευή στο i started a joke )
Mr Bungle-california (δίσκος από τους λίγους που κυκλοφορούν εκεί έξω…)
Lovage-music to make love to (ένα από τα τελειότερα δείγματα της trip hop μαζί με την τιτανοτεράστια Jennifer Charles, από τις ερωτικότερες φωνές και παρουσίες που πέρασαν από την μουσική)
Peeping Tom-peeping tom (ό,τι πιο mainstream έχει κάνει ο κύριος Patton)

και ένα bonus:
Mike Patton-a perfect twist (soundtrack)

εν αναμονή και του νέου του πονήματος, δηλώνουμε την αγάπη μας και στηρίζουμε Patton!!! :yes:

Μολις ειδα Τομαχωκ.

Ο Παττον ειναι συνωνυμο της ΓΚΑΒΛΑΣ. Γαμω την πουτανα μου γαμω, οταν πιανει το μικροφωνο ολοι οι υπολοιποι ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥΜΠΕΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΑΟΥΡΙΖΟΥΝ.
Σε Birdsong, Rape this Day, Laredo, POP1, Point & Click φευγαν μικροι θεριονς αβερτα. Το Captain Midnight δυστυχως δεν το βγαζουν ωραια λαηβ, παταει γκαζιδια στο χωσιμο στη μεση και αλλαζει τα φωνητικα και χαλαει η φαση. Αλλα τον συγχωρω.

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΡΟΝΤΜΑΝ ΕΒΕΡ ΞΕΡΩ ΓΩ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Για πες ρε κωλόφαρδο γίδι, God Hates a coward έπαιξαν;

Τώρα το είδα, παλιό ποστ αλλά διαχρονικό.

Μαζί με το επόμενο στο δίσκο, καλύτερο κομμάτι που έχει τραγουδήσει έβερ. Φέτος το καλοκαίρι τα άκουσα περισσότερο από ποτέ και κατέληξα.

Ε σαφως, με αυτο ανοιξαν τη συναυλια. Χωρις την παραμορφωση και τη μασκα που το βλεπεις παντου στο youtube, αλλα κλαην, παλι μας γαμησε.

Μονο Stone Letter και White Hats/Black Hats απο το Oddfellows δεν ειχε σε σχεση με ολη την φετινη περιοδεια, ολως περιεργως, αλλα δεν μας πειραξε και πολυ.

αυτο ηταν το φουλ σετ (στο setlist.fm δεν εχει το Laredo, το οποιο ομως παιχτηκε.):

[SPOILER]
God Hates a Coward
Mayday
Oddfellows
POP 1
Rotgut
Birdsong
Rape This Day
I.O.U.
Capt. Midnight
Baby Let’s Play
Rise Up Dirty Waters
Flashback
South Paw
Laredo
Point and Click

Totem
How Low Can a Punk Get (Bad Brains cover)
Just One More (George Jones cover)
[/SPOILER]