Τέλος διαδρομής για τους θρυλικούς The Mission

Η ιστορική gothic rock μπάντα απο την Αγγλία The Mission, που προέκυψε το '80τόσο μετά την διάσπαση της οριτζιναλ σύνθεσης των Sisters Of Mercy, αποφάσισε να διαλυθεί. Τον Φλεβάρη του 2008 οι The Mission θα δώσουν 4 τελευταίες αποχαιρετιστήριες συναυλίες στο Λονδίνο.

Ο Wayne Hussey εξηγεί τους λόγους για τους οποίους οι The Mission διαλύθηκαν >

http://themissionuk.com/news.asp#307

ΚΡΙΜΑ! :frowning: Τουλάχιστον πρόλαβα και τους είδα!

μλκ, μη κανεις αλλα τοπικς σημερα. φτανει.

παλι καλα που προλαβα και γω να τους δω.

Kαι δεν πρόλαβα να τους δω γμτ…#-o Beyond the pale,wasteland,severina,deliverance…τι να πρωτο
διαλέξεις από την φοβερή αυτή μπάντα?..Για μένα ήταν πάντα ένα σκαλί πάνω από τους Sisters of Mercy…

Τους είδα απο σπόντα και τζάμπα…Πριν 2 χρόνια Θεσ/κη…:stuck_out_tongue: 8) Δεν μπορώ να τους συγκρίνω με S.O.M. Θεωρώ τους δευτερους κλάσης ανώτερους …Oi mission μου κάνουν πιολύ προσπάθεια για να γίνουν οι S.O.M.dON’T KILL ME!:slight_smile:

RESPECT για τους Mission, αυτό έχω να πω εγώ. Οι πρώτοι τους δίσκοι είναι απο τους καλύτερους στην ιστορία του gothic rock. Και τι υπέροχα τραγούδια έχει αυτή η μπάντα… Περισσότερο συναισθηματική, τολμάω να πω, απο τους Sisters. Αν και καραγουστάρω τους Sisters, απλά οι Sisters είχαν περισσότερο συναίσθημα μόνο στον πρώτο δίσκο πιστεύω, όταν δλδ ήταν ακόμα τα μέλη των Mission στη σύνθεση τους.

Τέλος πάντων, θα συνέβαινε κάποια στιγμή, ζηλεύω τα παιδιά που τους είδαν, εγώ θα συνεχίσω να ακούω το Severina και να χαζεύω στη φαντασία μου το κορίτσι που χορεύει κάτω απ’ τη σελήνη…

Πολύ στενοχωριέμαι κι εγώ που μία από τις αγαπημένες μου '80s goth rock μπάντες διαλύεται. :frowning: :frowning:

Τουλάχιστον έχω ακόμα τα βινύλιά τους να τους απολαμβάνω.

και εγώ είμαι ένας από αυτούς που θα ζηλεύουν αυτούς που τους είδαν live…

μια απ’ τα ιδια και για μενα… απλα τεραστιοι. god’s own medicine, children, carved in sand… τι δισκαρες ρε γμτ…

We realize that not everybody can afford either the time nor the money to get to Shepherds Bush so we are coming to you! Whilst the London shows remain a unique ?album per night? event the mainland Europe shows will feature a selection of songs from all periods of the band?s history but with the emphasis on the first four albums. We hope to be able to see you there. Tickets on sale shortly. The tour in full:

The Mission ?Farewell Tour? 2008
Feb:
Wed 6th: Paris Locomotive
Thur 7th: Marseille Le Poste A Galene
Fri 8th: Barcelona Bikini
Sat 9th: Madrid Heineken
Sun 10th: Malaga Teatro Cerventes
Wed 13th: Milan Transilvania
Thur 14th: Rome Circolo Degli Artisti
Fri 15th: Florence Flog
Sat 16th: Rimini Velvet
Sun 17th: Zagreb Boogaloo
Mon 18th: Budapest A38
Tue 19th: Vienna Arena
Thur 21st: Hamburg Fabrik
Fri 22nd: Berlin Maria
Sat 23rd: Dresden Schleife Eins
Sun 24th: Koln Live Music Hall
Mon 25th: Utrecht Tivoli
Wed 27th: London Shepherds Bush Empire
Thur 28th: London Shepherds Bush Empire
Fri 29th: London Shepherds Bush Empire
March:
Sat 1st: London Shepherds Bush Empire

φτου. δεν εχει την ελλαδα. σιγα μη την ειχε δηλαδη…