The muppet show

Μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει θρεντ γι αυτή την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ σειρά! Μπορεί να είμαι μικρή και η σειρά να μετράει διπλάσια χρόνια ύπαρξης από τα δικά μου, αλλά πάντα έτρεχα να τη δω όταν έπαιζε στην ελληνική τηλεόραση.

Ο Mahnah-mahnah κορυφή και κομμάτι που σου μένει XD

Θεός 1

Θεός 2


και φυσικά οι guests!

Άπειρα καμμένη σειρά, νομίζω είπα αρκετά, όσοι πιστοί προσέλθετε!

Ελάτε ρε παιδιά, κανείς δεν έβλεπε? :frowning:

:anyone:

Ε, δε νομίζω πως δε το βλεπε ο κόσμος, wtf δλδ. O Jim Henson ήταν θρύλος. Λάτρευα τον Gonzo απο τους χαρακτήρες, πλην του Κέρμιτ και της Μις Πίγκυ of course, και ΦΥΣΙΚΑ την απόλυτη μέταλ μορφή:

Και μη ξεχνάμε, στα έργα του δημιουργού ανήκε και το περίφημο Sesame Street, όπως και η ακόλουθη καλτ ταινιάρα. 8)

Χέβυ μέταλ ντράμμερ ιτ ιζ! (την Πίγκι ούτε εγώ την πήγαινα να είμαι ειληκρινής! :p)

Α, λέγοντας πλην δεν εννοούσα οτι δεν τους πήγαινα αλλά το αντίθετο. Βασικά η Μις πίγκυ ήταν σπαστικιά αλλά βγαλμένη απο τη ζωή, και συμπονούσαμε τον άμοιρο τον Κέρμιτ. :stuck_out_tongue:

ναι κι εγώ με αυτή την έννοια το είπα :wink: Μικρή τον κέρμιτ ήθελα να τον παντρευτώ και τη ζήλευα (τελικά ως παιδιά είχαμε τόσο αγνες και χαζές σκέψεις :p)

[CENTER]αδυναμια μου ηταν ο animal :stuck_out_tongue:

[SIZE=“3”]Bohemian Rhapsody - The Muppets[/SIZE]
http://www.youtube.com/watch?v=JruqUIjl5Sw

[SIZE=“3”]Master of[/SIZE] [SIZE=“4”]Muppets[/SIZE]
http://www.youtube.com/watch?v=kdOfUcEyWqk[/CENTER]

από τα πιο επικά όμως :wink:

εχω να δω απο τοτε που το εβαζε το σταρ καθε παρασκευη στις 9… δεν εχανα επεισοδιο…:thumbup:
οι παππουδες στο τελος ηταν ολα τα λεφτα…

Απίστευτο drum battle sτο show. Απολαύστε Animal, την όπως πάντα ξεχωριστή παρουσίαση του Kermit και τον very special guest star που στο τέλος νικά!

PLEASE βάλτε κι ένα πολλ για τον αγαπημένο μας χαρακτήρα από το show. Ή για τον αγαπημένο guest star!

Πωπω μπράβο ρε tatsoman για το θρεντ! Για 2 εκπομπές έβλεπα Star παλιότερα: η μια ήταν οι Διαπλεκόμενοι και η άλλη το Muppet Show μαζί με την αδερφή μου. Οι γέροι και ο Kermit ήταν οι μεγάλες αγάπες.:D:D

edit: το αποπάνω τα σπασε ειδικά οταν ο Animal τα παρατάει!:lol::lol:

επίσης (αν και είναι γνωστό) απο τους συντελεστές της σειράς είναι και ο Frank Oz ,ή αλλιώς o Yoda απο τα Star Wars.

να προσθέσω 2 αγαπημένους - αδικημένους χαρακτήρες :

o απόλυτος βοηθός-πειραματόζωο επιστήμονας

και ο καυστικός (ειδικά στις ταινίες) και κολλητός του Gonzo

[SPOILER]επίσης όσοι γουστάρετε τα muppets τσεκάρετε και το

α ,ρε αθάνατη Ερτ, εσύ μας μεγάλωσες.[/SPOILER]

Πωωωω το απόλυτο κάψιμο των παιδικών χρόνων. Ακόμα και τώρα βλέπω καμιά φορά στο youtube μετά από κανα metal κομματάκι και λιώνω. Ο αγαπημένος μου πάντως είναι ο Σουηδός σεφ, τον οποίο τον προσκυνώ απεριόριστα. Το απόλυτο κάψιμο είναι όταν έχει και κότες στην κουζίνα, όπως στο βιντεάκι αυτό:

Οκ, τώρα από παιδικά μόνο μ***κίες δείχνουν, χάθηκε η αθωότητα του Muppet (ίσως όχι και τόσο αθωότητα, γιατί προέβαλαν συνεχώς την παρά φύση σχέση βάτραχου με γουρούνι :p).

Μπράβο Γιώργο που ανέφερες το Fraggle Rock. Σπουδαία δημιουργία του Henson και αυτή, ακολούθησε τα Sesame Street & Muppet Show. Πρωταγωνιστές τα Fraggles

τα doozers

τα gorgs

και φυσικά ο μπαρμπα Doc και ο σκύλος του ο Sprocket

Το Fraggle Rock, αντίθετα από το Muppet Show είχε πιο “διδακτικό” χαρακτήρα και σε κάθε επεισόδιο προσπαθούσε να περάσει στα παιδιά ένα μήνυμα, μια ιδέα. Στην Ελλάδα παίχτηκε τη σεζόν 1986 - 87 (αν θυμάμαι καλά) από την τότε ΕΡΤ 2.

μόλις το είδα ,τσεκάρετε και κάποια απο τα άλλα video που έχει
[B][U]http://www.youtube.com/watch?v=zCRUPWDIgYM[/U][/B]

μου φαίνονται σαν web-episodes ,αν ξέρει κανείς κάτι επιπλέον ας πει