The Ocean (3/5 Σαλόνικα, 4/5 Αθήνα)

Πήρα σήμερα εισητήριο
#19
Δε πρέπει να πηγαίνει τόσο καλά η προπώληση :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μα δεν είναι μέρα αυτή που το βάλανε. Καλά να πάθουν αν είναι 5 άτομα από κάτω. Τυχερή η Θεσσαλονίκη, παίρνει πάντα τις καλύτερες μέρες.

ρε μας γαμησανε με τις κυριακες

primordial
amorphis
the ocean

τεσπα
χαλαλι

τωρα περι του λαιβ
γκαγκαριν
κυριακη
“underground” μπαντα με 25 ευρω
θα φερω και την μπαλα μου μαζι :stuck_out_tongue:

και λιγακι γκρινια για να μην ξεχνιωμαστε
απο το πρωτο καταπληκτικο τους ep παιζουν τιποτα?ή τσαμπα θα φωναζω!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αν δεν κάνω λάθος είναι Δευτέρα 5 και ο τίτλος του thread πρέπει να διορθωθεί.

25 ευρω το εισητηριο για Ocean;Πανακριβο ειναι.

Με τίποτα! Πόσο περίμενες δηλαδή; Δικαίως ή όχι, νομίζω η τιμή ήταν αναμενόμενη.

Θα γίνει το live στην Θεσσαλονίκη? Δεν έχουν βγει ακόμα αφίσες & tickets…

Μόλις είδα στο myspace τους πως δεν αναφέρουν ημερομηνία για το live στη Θεσσαλονίκη.

Δεν θα γίνει το live στη Θεσσαλονίκη

Ακυρώθηκε επειδή έκλεισε προσωρινά το μαγαζί που θα γίνόταν (Υδρόγειος) λόγω του θανάτου μιας κοπέλας κατά τη διάρκεια trance (?) party . Επίσης ακυρώνονται και άλλα live που ήταν προγραμματισμένα στον ίδιο χώρο, όπως των Testament, αν δεν κάνω λάθος.

Σοβαρα? Πρεπει να παρω τηλ, μηπως μεταφερθουν οι Testament σε αλλο χωρο ή αλλη ημερομηνια. Δεν θα το αντεξω να μην παιξουν!

Κριμα για The Ocean αλλα ρε, μη το γρουσουζευετε για Testament ρε. Θα βγω εξω με τα καλαζνικοφ. Μη φαμε καμια πικρα κι εμεις εδω κατω!

Λοιπόν, ποιοι θα πάνε από δω να πάμε παρεούλα; θα είμαι μόνος…

Το στανιο μου μεσα δηλαδη…ελεος πια…κωλοχωρι γαμω…

Κάνεις λάθος. Οι Testament παίζουν στο Principal.

Λοιπόν, λοιπόν.
Κατ’ αρχάς το live ήταν εξαιρετικό.
Αλλά ας τα πάρουμε απ’ την αρχή.
Πρώτοι βγήκαν οι Sacram, οι οποίοι με ενθουσίασαν και καράγούσταρα. Ορίστε και φώτος:

Δεύτεροι βγήκαν οι Karma Violens οι οποίοι ήταν μεν καλοί αλλά δε με ενθουσίασαν. Δεν είχαν αυτό το δέσιμο που είχαν οι Sacram οι οποίοι όπως προανέφερα, με ενθουσίασαν.

Στο κυρίως πιάτο, οι Ocean παίξαν ένα set αμιγώς από το Precambrian (αναμενόμενο) χωρίς όμως να αμελήσουν το Aeolian (χελγιεα) ενώ στο encore μας πέταξαν και ένα απ’ το Fluxion και μας αποτελείωσαν! Σαν συγκρότημα είναι απίστευτα δεμένοι και δεν υστερούν πουθενά. Φώτος:

Ενταξει τι να πω για το λαιβ!?..
Ηταν απιστευτοι!!

Εχθες… δυναμη. Σωστος ο Ιφριτ, ηταν πολυ δεμενοι. Ο ενας κιθαριστας εν το μεταξυ σκηνικά ήταν ολιγον τι Ντιλλινγκερ-γουορσιπερ.

Και ευχαριστουμε για μια ακομη φορα τους Meshuggah που ανοιξαν τον δρομο.

Kόσμο είχε ?

δυστυχως δεν τα καταφερα!!
αργκ!!!

τιποτα απο το ep παιξανε??