The Ocean (3/5 Σαλόνικα, 4/5 Αθήνα)

Από: www.musicboxproductions.gr

Το συγκρότημα - φαινόμενο επισκέπτεται πρώτη φορά την Ελλάδα για να μας προσφέρει δύο δυνατές συναυλιακές εμπειρίες στη Θεσσαλονίκη (03/05 – Club Υδρόγειος) και την Αθήνα (04/05 – Gagarin 205).

Οι “The Ocean”, από την αρχή της πορείας τους, μας έδειξαν ότι είναι ένα συγκρότημα με ιδιαίτερο ύφος και προσωπικότητα. Το καινούριο τους album “Precambrian”, θυμίζει soundtrack ταινίας που αρνείται πεισματικά να καταταχθεί σε κάποια κατηγορία. Πότε σε τρομάζει με σκηνές ωμής βίας και πότε σε ταξιδεύει σε κόσμους μαγικούς και απρόσιτους. Οι διθυραμβικές κριτικές και η αναγνώριση από το metal (και όχι μόνο) κοινό ήταν τα φυσικά επακόλουθα αυτής της σπάνιας κυκλοφορίας.

Το Μάιο θα έχουμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε μια από τις σημαντικότερες ελπίδες του σύγχρονου σκληρού ήχου σε μια συναυλία διαφορετική από τις καθιερωμένες.

:!: :!: :!: :!: :!:
Επιτέλους και ένα γκρουπ έρχεται πάνω στα ντουζένια του.
Προβλέπεται πολύ καυλωτική συναυλία η συγκεκριμένη.

μπραβο ρεεεεεεεεε
αυτα ειναι

αντε να δουμε και τιποτα πανω στην ωρα του!!
απο τι εχω διαβασει κανουν τρομερα λαιβ και δινουν βαση στο οπτικο μερος.

παντως πρεπει να στηριξουμε αυτο το λαιβ
και γενικα τα λαιβ της εταιρειας
τα ονοματα που χει κλεισει ειναι πολυ καλα!!

Nice, nice!

Dyingfreedom, βάλε στον τίτλο και ένα “Συναυλία”, γιατί μερικοί διαβάζουμε μόνο τα νέα ποστς και δε καθόμαστε να δούμε σε ποια κατηγορία είναι το κάθε θρεντ

Cool. Ειμαι περιεργος να δω τιμη. Πανω από 25 ευρω το θεωρω πολυ.

μια χαρα φαση θα ειναι . το θεμα ειναι το εισιτηριο , αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι πανω απο 25 .

γαμω!!δεν παιζει να εχει πανω απο 25 το εισητηριο…επιτελους ερχοντε και μπαντες που ειναι στην ακμη τους για live!τωρα γιατι οι περισσοτεροι προτιμανε τις στιμενες λεμονοκουπες ειναι αλλα θεμα…:-k

Interesting… Πρόσφατα ήρθα σε επαφή με τη μπάντα, μέσω του Precambrian, αλλά είναι πιθανό να σκάσω μύτη στη συναυλία…

και γαμω… αντε να δω πως θα ανεβω απο κρητη…

Eπιτελους κι ενα live απο καινουριο γκρουπ στο χωριο μας!!!Ειμαι ηδη εκει.

γουσταρωωω!!! καλη φαση…8)
μια χαρα συναυλιες εχουμε φετος…:behemoth,testament,maiden,mmd,ocean…ωραια πραγματα…:slight_smile:

Καλη φαση οντως…precambrian μονο εχω ακουσει αλλα αν μεινει κανα φραγκο απ τις υπολοιπες συναυλιες γιατι οχι?

Ίδια μέρα με τελικό Ευρωλίγκα… Η Πανάθα θα παίζει σίγουρα, οπότε θα το σκεφτώ

:slight_smile:

www.youtube.com/watch?v=y9_Xn9XL4A0

Κυκλοφόρησαν τα εισιτήρια για Royal Hunt & Ocean

Και εγω μονο το Precambrian εχω ακουσει και μ’αρεσε τρελα!
25ε εχει το εισητηρειο οποτε μαλλον θα παω!!!

Υ.γ:Επισης λογω Euroliga μπορει η συναυλια μπορει να μεταφερθει στις 5!:stuck_out_tongue:
Τραγικο αλλα και στις 5 να τους δω δεν με χαλαει!:smiley: 8)

Πάλι μαλακία έγραψα… Οπότε αν είμαι ΟΚ με το διάβασμα (Πανελλήνιες…) θα παρεβρεθώ…

Παμε να σπασουμε κανεναν στο ξυλο.

5/5/2008 στο Gagarin 205. Μαζί τους παίζουν οι Sacram και οι Karma Violens

Πφφφφφφφφ χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!! :lol: :stuck_out_tongue:

Σήμερα λέω να πάρω εισητήριο. Κανάς άλλος έχει πάρει;