THE OCEAN (de) / TIDES FROM NEBULA (pl) / ABRAHAM (ch) 25/11/13 @ Gagarin 205, Athens

Δευτέρα 25 Νοεμβρίου

The Ocean (de)
Tides From Nebula (pl)
Abraham (ch)

Πόρτες: 20.00
Είσοδος: ?15 (περιορισμένη προπώληση στο https://ocean-ath2013.eventbrite.com/) & ?20 (υπόλοιπο προπώλησης/πόρτες)

περισσότερες πληροφορίες θα ανακοινωθούν σύντομα

Links:
http://www.theoceancollective.com/

http://www.tidesfromnebula.com/

http://www.abrahamband.com/

:):):slight_smile:

Αυτά είναι. Έσπειραν στο Αν, τώρα στο Γκαγκάριν με [B]ηχάρα[/B] θα γίνει πανικός!

Ομορφιές στη γιορτή μου :smiley:

Aντε τυχεροι!
Μακαρι να τους εβλεπα 2 φορες!!

μάλλον θα τιμήσουμε αυτή τη φορά

Πήρα χθες για σαλόνικα… 15άρια έχει ακόμα…

Κοντεύει πλέον το live. Άντε να ετοιμαζόμαστε =D>

Δεν εγραψα εντυπωσεις απο το live στο Λονδινο…
Ηταν καταπληκτικο! Χαλια venue αλλα ηταν καλο το οτι ηταν μικρο.
Tides of Nebula πολυ καλοι και ταξιδιαρικοι! Shining τα σπασανε οπως τους περιμενα!
Και μετα βγηκαν οι Ocean και παιξανε ολο το Pelagial και μετα encore Firmament, Roots & Locusts και Orosirian.
Ειμασταν με Signal μπροστα καγκελο και ξελαρυγγιαστικα! Πολυ stage diving / τσιμπισα και drum stick!
Τα 2 highlights ηταν οταν γνωρισαμε τον Jorgen απο Shining και μετα τα λεγαμε με τον Loïc και τον drummer των Ocean εξω απο το venue! Γαμω τα παιδια, βγαλαμε φωτο και γενικα ελεγε οτι ακομα θυμαται ενα προηγουμενο live στην Ελλαδα!

Εννέα μέρες μένουν! Για να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά…

προπώληση για Αθήνα εκτός ιντερνετ δεν παίζει?

Εισιτήρια διατίθενται στο Rhytm Records (Εμ. Μπενάκη 74, Εξάρχεια) από την Παρασκευή 22/11 και ώρες 10:30 - 20:00 έως και το Σάββατο 23/11 ώρες 10:30 - 15:30. Την ημέρα της συναυλίας Δευτέρα 25/11 το ταμείο θα είναι ανοιχτό από τις 19:00.

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00 και η συναυλία θα ξεκινήσει αυστηρά στις 20.45 ώστε όσοι θέλουν να προλάβουν τα τελευταία Μ.Μ.Μ.

Περνάει το Σαββατοκύριακο και δευτέρα θα είμαστε απο νωρίς εκεί :smiley:

16αράκι περισσευούμενο, if anyone’s interested.

Αθηναίοι φίλοι πληζ ποστάρετε το setlist των ocean να ξέρουμε και εμείς τι θα ακούσουμε άυριο!

Πάρα πάρα πολύ καλή συναυλία. Και οι τρεις μπάντες ήταν πολύ καλές, με λίγο καλύτερους για τα γούστα μου τους Tides Of Nebula. Δεν είχε πολύ κόσμο, μπορούσε και καλύτερα και είναι κρίμα γιατί ήταν 3 συγκροτήματα με 16 ευρώ. Και στο Γκαγκάριν, όπου για μια ακόμα φορά ακούσαμε καταπληκτικό ήχο.

Kaloua, ευχαριστώ για το εισιτήριο και χάρηκα για τη γνωριμία ρε :)!!

Δεν κάνει τίποτα my friend, χάρηκα κι εγώ… :slight_smile:

Στα του λάιβ, και εγώ πιο πολύ τους tides ευχαριστήθηκα γιατί είναι πιο του γούστου μου.

The Ocean λογικά, για κάποιον που γουστάρει, έσπειραν. Εγώ εναλλάξ στα τραγούδια τους μια ψιλοβαριόμουν, μια πέρναγα καλά. Το σκηνικό που ανέβηκε και ένας άλλος τύπος και τραγούδησαν μαζί ήταν γαμώ. Πολύ χαβαλετζήδες και καλά παιδιά, με μικρές ποζεροεξάρσεις…
Tides καλά, αλλά πιο ψόφια από το six dogs πέρσι-πρόπερσι, δεν θυμάμαι.
Και Abraham δυνατοί.
Setlist από εμένα μπαααα… :stuck_out_tongue:

Ενταξει το λαιβ της χρονιας ευκολα!Παρα πολυ καλο πακετο οι τρεις μπαντες.Οι Abraham ενω παικτικα το ειχαν full ο ηχοληπτης για καποιο λογο επελεξε να τους κανει μια ‘σκυλομιξη’ με τυμπανα και φωνη τσιτα και κιθαρες μπασο στο πολυ βαθος,κατι που δεν ανταποκρινεται ηχητικα στα αλμπουμς τους και που ευτυχως δεν συνεχιστηκε κ στις αλλες δυο μπαντες.Tides from nebula επος!Πολυ σωστο post-rock θα κολαγαν πακετακι με Caspian πολυ πιο ευκολα!Ηχος αριστος τοσο που ξεγελιοσουν οτι ειχες ερθει για αυτους!Τι να πουμε για The Ocean!Μπανταρα με τα ολα της!Τσιμεντο παιξιμο αψογη και πιστη αποδοση των κομματιων ηχος παρα πολυ καλος (τολμω να πω λιιιγο χειροτερος απο Tides) με τον Loic Rossetti να αποδεικνυει οτι ειναι απο τους καλυτερους brutalers εκει εξω με εξισου αριστη αποδοση και στα καθαρα του!Ασε που βουτηξε και απο τον εξωστη με τη πλατη στο ‘κενο’!Θεσσαλονικεις μην κανετε το λαθος και τους χασετε!To setlist ειναι ολο το pelagial εκτος του Signals of anxiety με encore 5 κομματια 4 απο Heliocentric και ενα απο Precambrian…Μη σας πω και πια κομματια ειναι αφιστε κατι για εκπληξη ηδη θεωρω οτι το spoiler-ιασα αρκετα!:slight_smile:

Το live γάμησε και στην Θεσ/νίκη. Αλλά ρε πστ μου… 100 άτομα? Με τέτοιες μπαντάρες?

Και στην Αθηνα πολυ λιγος ηταν ο κοσμος και αδικαιολογητα…Κριμα