The Ocean-Pelagial

Καταπληκτικός δίσκος από άποψη μουσικής, όπως μας έχουν συνηθίσει δηλαδή οι The Ocean. Από 'κει και πέρα, το είχα πει και πιο παλιά το ξαναλέω και τώρα, δεν μπορώ με τ-ί-π-ο-τ-α να ακούσω τα καθαρά φωνητικά του τύπου. Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά η φωνή του με εκνευρίζει αφάνταστα. Στα σημεία με τα brutal φωνητικά γουστάρω πολύ, στα καθαρά θέλω να βρω τον τραγουδιστή και να τον βαρέσω. :?

Μέχρι στιγμής είναι το καλύτερο του 2013 και αυτό που έχει παίξει περισσότερο! :smiley: :smiley: Εμένα τα καθαρά του φωνητικά μου κωλοάρεσαν

(συνεχεια απο το Shining ποστ)

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

THE OCEAN + SHINING TOUR

29/10/13 ? Germany, Hamburg, Logo
30/10/13 ? Netherlands, Haarlem, Patronaat
31/10/13 ? Netherlands, Rotterdam, Baroeg
01/11/13 ? United Kingdom, London, The Garage
03/11/13 ? France, Paris, Divan du Monde
05/11/13 ? Spain, Barcelona, Apolo 2
06/11/13 ? Spain, Madrid, Caracol
07/11/13 ? Portugal, Porto, Hard Club
09/11/13 ? Italy, Turin, AudioDrome
10/11/13 ? Italy, Rome, Traffic
11/11/13 ? Slovenia, Ljubljana, Gala Hala
12/11/13 ? Germany, Munich, Backstage Club
13/11/13 ? Switzerland, Winterthur, Salzhaus
14/11/13 ? France, Belfort, La Poudriere
15/11/13 ? Germany, Essen, Zeche Carl
17/11/13 ? Germany, Berlin, Lido

Οι Ocean θα έρθουν απο χειμώνα εδώ πάντως :wink: Μου το είπαν σε μια συνέντευξη, συγκεκριμένα ο Staps. Όλα αυτά βέβαια αν δεν συναντήσουν κάποιο εμπόδιο εδώ

…ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά…συναυλιακό αποθυμένο είναι:):!:

…χαζό ντάμπλ ποστ…σόρρυ:):!:

Oχι κατι ιδιαιτερο το βιντεο.
Κομματαρα το τραγουδι ομως και το γκομενιδιο.

Για όποιον ενδιαφέρετε για τη συναυλία των ocean, μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι θα πραγματοποιηθεί απλά δεν ξέρουν αν θα μπεί στο πρώτο κομμάτι του τουρ δηλαδή Νοέμβρη-Δεκέμβρη ή στο δεύτερο, δηλαδή απο τις αρχές του νέου έτους

Video Footage of The Ocean?s Entire 75-Minute Headline Set in Brooklyn!

Καλα ολο το λαιβ τα σπαει , αλλα δειτε σιγουρα το τελευταιο Encore με το The City in the Sea.

τελικα ειναι πολυ καλο το αλμπουμ
δεν το περιμενα
εχει μια ποικιλια ηχων, ωραιες μελωδιες, κυλαει ομορφα

τους εχασα καπου εκει στο precambrian που γινανε πιο post
και μου φανηκαν να γινονται λιγο επαναλαμβανομενοι
αλλα μου φαινεται οτι πρεπει να τους κανω μια επαναληψη