The Offspring

americana εύκολα… έχουμε πραγματοποιήσει μαζί πολλαπλά τεστ σχετικά με τ αν μπορεί ν χαλάσουν τ σιντι μετά από αμέτρητες συνεχόμενες ακροάσεις… OXI… repeat rulezzzz

Oχι. :expressionless:
Ειπες οτι το πρωτο τους δεν ακουγεται…

Έρχονται και οι Offspring το καλοκαίρι! Κοίτα να δεις!!! Λοιπόν, ΔΕΝ ανήκουν στα τρία-τέσσερα αγαπημένα μου punk συγκροτημάτα, αλλά η επιτυχία που έκαναν στις αρχές-μισά περίπου των '90ς με άγγιξε και μένα, και μου έχει προσφέρει ορισμένες πολύ ιδιαίτερες αναμνήσεις… Αυτό το Come Out And Play… μια απο τις πρώτες ροκιές που αγάπησα ποτέ.

Μην έχοντας ακούσει τα άπαντα τους, ψηφίζω ωστόσο Smash, και δηλώνω πως εκτός απροόπτου θα είμαι εκεί να τους δω το καλοκαίρι 8)

το πρώτο δεν ακούγεται…

θα είμαστε εκεί κ θα κλαίμε στις πρώτες σειρές…

Η τριλογία Smash-Americana-Conspiracy. Με τα άλλα δε τρελάθηκα ιδιαίτερα. Το Splinter δε το έχω ακούσει, λέει τίποτε?

Μπα,δεν χάνεις και τίποτε…2-3 κομμάτια ξεωρίζουν,με δυσκολία…
Πάντως τα πρώτα δείγματα του καινούριου είναι πολύ θετικά…:wink:

ΘΕΛΩ LIVE ΤΟ AMAZED:roll:

Για μενα ειναι ενα απο τα γκρουπς του ενος αλμπουμ…προφανως του Smash…κατα τα αλλα μετριοι και προς τα κατω…:frowning:

από που άκουσες δείγματα του νέου άλμπουμ?

Ψάξε στο youtube…:wink:

The Offspring-Hammerhead
και υπάρχει και ένα άλλο,άτιτλο ακόμα…

σε live εκτελέσεις πάντα…:wink:

Ρε σεις κανένας δεν ψήφησε το ομώνυμο???
Έλεος! Ρε “I’ll Be waiting” ρεεεε!!
ΟΛΑ είναι κομματάρες! τέλος

Εδιτ: κρίμα που φλώρεψαν τόσο από το Inxay On The Hombre και μετά (βλ. I Choose…)

Μια χαρά μαμηστερό είναι το I choose:D

ψηφισα smash…με διαφορα το καλυτερο τους…

δισκος σταθμος των 90ς…

απο κει και περα μου αρεσε και το ixnay on the hobre του 97…gone away…κομματαρα…

απο και περα τους αφησα κι γω …οπως και πολλοι αλλοι εδωμεσα…

παρα την τρελη επιτυχια που ειχε το americana…το 98…κατι δεν ηταν ιδιο οπως παλια…

απο και περα δισκογραφικα ολο και πεφτουν…για να φτασουμε στο 08…που θα τους δουμε επιτελους ΕΔΩ8O

Άρα προφανώς δε θα χεις απογοητευτεί από την μετέπειτα (98 και δώθε) πορεία τους.
Εγώ ΕΙΜΑΙ όμως γιατί δε βλέπω αυτό το “we’re sort of misfits” feeling που είχαν τα 3 πρώτα τους άλμπουμ (δεν εννοώ το συγκρότημα Misfits)…

Προφανως δεν εχεις ακουσει Ignition.

@ Epitaph:

Συμφωνω απολυτως.

Απογοητεύτηκα μόνο από το Splinter…
Το Americana το γουστάρω πολύ όχι γιατί είναι καμιά υπερδισκάρα,αλλά γιατί είναι το πρώτο Cd που αγόρασα ποτέ…(μαζί με το Number Of The Beast):wink:
Επίσης,ακόμα και το Conspiracy περιέχει κομματάρα (Vultures),αλλά και το single που βγάλαν για το Orange County (Defy You),είναι κοματάρα.:wink:

Το The Kids Aren’t Alright μονο σε μενα αρεσει? :-k

Τι, ε?

Το μόνο που θυμάμαι από αυτό το κομμάτι είναι σε ένα πάρτυ, 7 άτομα αγκαλιασμένα γύρω γύρω να τραγουδάνε τους στίχους του τραγουδιού.

Ίσως το καλύτερο του δίσκου για μένα, κυρίως λόγω του δεσίματος που έχω με το συγκεκριμένο τραγούδι…

+1

Όπως και το Defy you που αναφέρθηκε παρπάνω…:smiley:

Ντάξει το Αμερικάνα έχει πολλά ωραία κομμάτια ! Εκτός απο τα 2 σινγκλ το she’s got issues ενώ τα feelings και το walla walla είναι μέτρια…
Το Ixnay όχι ότι μου αρέσει λιγότερο από το Americana,αλλά για να πω την αλήθεια αν δεν ήταν το artwork θα το χα ανοίξει λιγότερες φορές.Ντάξει έχει τα σοβαρά του τραγούδια, έχει και τα τσικι τσίκι γουάου (I Choose,Don’t Pick It Up,Cool To Hate,Me And my Old Lady) αλλά συνολικά με τον καιρό με απογοήτευσε…

όσο για το Offspring ειδικά! κάθε φορά που το άνοιγα και διάβαζα τους στίχους και κοίταζα το artwork…Dammnit !!! Ρε είχα αυτό το αίσθημα του μακάβριου! Για μένα το εξώφυλλο του είναι κατα κάποιον τρόπο το “A Blaze In The Northern Sky” της punk…κατ μη α σλάκ αλλά για μένα έχει πάρα πολλά να πει αυτό το εξώφυλλο.Ενώ βλέπεις και τις σκιες τους στο οπισθόφυλλο και κα***νεις περισσότερο!Αυτό για μένα είναι ίσως το πιο σκοτεινό άλμπουμ τους συνολικά και θα το προσκυνώ για πάντα!:bow: :bow: :bow:

Edit : Η μπασογραμμή στο 0:18 του Crossroads είναι φοβερή 8O 8O (Από άποψη feeling πάντα :wink: )

Πεστα ρε Epitaph!! Δισκαρα το ντεμπουτο!! Και, οντως πολλη μαυριλα…