The Police

Sting
Andy Summers
Stewart Copeland

3 μουσικοι,μια μπαντα,μια ολοκληρη ιστορια!
απο το Outlandos d Amour του 79 μεχρι και το synchronicity του 84 μας χαρισανε καταπληκτικες στιγμες,
κομματια το ενα καλυτερο απο το αλλο.
μουσικη που αν και χαρακτηριζεται ροκ,ανηκει στα πλαισια του progressive απο τη στιγμη που συγχωνευε
ροκ,new wave,ρεγκε,punk,τζαζ,ποπ και οτι αλλο γουσταραν με ενα μοναδικο τροπο.
ατελειωτη επιδραση σε γκρουπς και καλλιτεχνες.

πολλες οι διασκευες απο αλλες μπαντες,με πιο προσφατη αυτη των queensryche στο synchronicity II

μεγαλο κριμα να τους ξερει κανεις μοναχα για ενα every breath you take,ενα message in a bottle ή ενα roxanne

επισης αγαπημενη μπαντα των rush! :slight_smile:

παρακαλω πειτε την γνωμη σας για το μοναδικο αυτο συγκροτημα

Mπαντάρα απλώς. Με έναν από τους καλύτερους drummer που υπήρξε. Νταξ, έχουν βγάλει και κάποια αρκετά χαζοζαρούμενα κομμάτια όπως το De Do Do Do, De Da Da Da, αλλά μικρό το κακό.

Τσέκαρε και την πολύ ωραία διασκευή στο Synchronicity I των progressive thrashers Μegace αμα την πετύχεις.

i don’t like them

Διαχρονική μπάντα που θα μνημονεύεται εις τους αιώνας των αιώνων…

(Τσεκάρετε την φοβερή διασκευή των Machine Head στο Message in a bottle)

Από τα λίγα γκρούπ που μόλις ακούσω νότα θα αλλάξω αμέσως σταθμό στο ραδιόφωνο, γιατί για δίσκο ούτε λόγος. Ακόμα χειρότερη η κατάσταση με το Στινγκ σόλο…

φοβερη η διασκευη!!!

[rob flynn’s vocals mode on]
[SIZE=“5”]sending out an sos,sending out an sos [/SIZE]
[rob flynn’s vocals mode off]

:smiley: :smiley:

Kαλά δεν πρόκειται για τυχαίους μουσικούς:

ο Summers είχε περάσει από τον Zoot Money, τους Dantelion’s Chariot, τους Soft Machine και τους Animals του Eric Burdon πριν καταλήξει στους Police ενώ στη συνέχεια συνεργάστηκε και με τον τεράστιο Fripp.

ο Copeland ξεκίνησε από τους Curved Air και αρκετά μετά τους Police συμμετείχε στο α-π-ι-σ-τ-ε-υ-τ-ο σχήμα των Oysterhead μαζί με Les Claypοol και Trey Anastasio!

ο δε Sting …έσωσε τον Αμαζόνιο :lol:

και οχι μονο αυτα
βαλε τα soundtracks που γραψανε αργοτερα οι summers,coperland
βαλε τους animal logic του copeland μαζι με stanley clarke!!!
βαλε και συνεργασιες του summers,εκτος απο fripp και με colaiuta,levin και ενα σωρο αλλους!!

ο δε sting επισης ασχοληθηκε και λιγο με την ηθοποιια…
ευτυχως διαλεξε αξιολογες ταινιες (2 καπνισμενες κανες,dune,οι περιπετειες του βαρονου μινχαουζεν κλπ)

Ουαου! Αυτό δεν το ήξερα… Πρέπει να το ψάξω οπωσδήποτε…

Πάντως νομίζω δε θέλει “r” το όνομά του, Copeland είναι. Χωρίς παρεξήγηση…

#-o
χαχαχα :lol: :lol:
οντως!!πωπω,πως μου χε κολλησει ετσι!?!?!
κατσε να το κανω edit στα προηγουμενα ποστς!! :slight_smile: :stuck_out_tongue:

για animal logic μη φανταστεις τιποτα το σουπερ

2 αλμπουμς κυκλοφορησανε

80ς ποπ\ελαφρομελωδικοροκ\φανκ με γυναικεια φωνητικα,απλα το επιπεδο των μουσικων κανει τη διαφορα! :slight_smile:

τσεκαρε ενα ωραιο κομματακι

δε με ενθουσιαζουν ιδιαιτερα οι police, το καλοκαιρι τους ακουω πιο πολυ. Μου την εσπασε βασικα που επανενωθηκαν, γιατι σα να το καναν για τα λεφτα.

Η κλασσική 80’ς μπάνταπου αν δεν υπήρχε η ροκ θα είχε άλλη κατευθυνση(κατα το θεωρημα της πεταλούδας)…Τί να λέμε τώρα …είναι oi Police duuuude!!!:stuck_out_tongue:

Eνω όλοι οι αλλοι επανενώθηκαν για την δόξα…

:lol: :stuck_out_tongue:

Αδιάφοροι και ειλικρινά βαριέμαι μέχρι θανάτου τη φωνή του Sting.

Κι εμένα ποτέ δεν μου άρεσαν ιδιαίτρα… :-s Αδιάφοροι δηλαδή. Μου αρέσουν κάποιες συνθέσεις του Sting πάντως και γενικά είναι καλός ως καλλιτέχνης.

Δεν είπα αυτο :stuck_out_tongue: απλά μου τη σπάνε οι επανενώσεις γενικότερα… Οι ABBA ασπουμε αρνηθηκαν να ενωθουν κι ας είχαν προταση με πολυ χρημα :slight_smile:

Κι εγω μαζι σου.

Εκτος αν μιλαμε για Warlord ή για Rainbow ε :stuck_out_tongue: