The Protomen

Το foro έχει περάσει σε νέα επίπεδα ΒΛΑΚΕΙΑΣ.

Ναι, ΒΛΑΚΑ σάμαν.

Έρωτας με breaking out και the hounds.

Δε καταλαβαίνω ρε παιδιά, για την ιστορία του μέγκαμαν λέει?

χαχαχαχα α ρε σάμαν

πολλή φασαρία για δαύτους … θα τους δώσω ευκαιρίες μέσα σ’αυτό το μήνα

Όπως τα περιγράφετε, ή θα προσκυνήσω, ή θα αηδιάσω.

μαρεσουν.

do the math σκληρέ

Φοβερο συγκροτημα,προσφατα ακουσα και τα 2 cd τους και πως γινεται να ειναι ολα τα τραγουδια τραγουδαρες?Σπανια συναντας τετοια ατμοσφαιρα σε μουσικη.Μου αρεσει πιο πολυ το 1ο cd απο το Act II δεν μ’αρεσε και τοσο το give us the rope και το Breaking out.Το the will of one ειναι το καλυτερο τους πιστευω.

Επισης,στο 2ο μονο εμενα μου φανηκε οτι στο the hounds και σε καποια αλλα βρισκομαι στο σικαγο με τους μαφιοζους να με τριγυρνουν?

Χουμ χουμ, μήπως πρέπει επιτέλους να παραγγείλουμε ΚΑΤΙ?

εμείς οι ΓΝΩΣΤΕΣ έχουμε παραγγείλει από τα πέρσι.

Καλά, εσείς είστε γαμάτοι, εμείς οι καθυστερημένοι και μπαναρισμένοι τι κάνουμε.

να μαζευτείτε κι εσείς 2-3 ακόμα κ να παραγγείλετε. ίσως ψήνεται κ γιάσονας. παίζει να πάρω κι εγώ αυτό που μου λείπει. από μπλουζιά δε με συγκινεί κανένα. άντε, μετρηθείτε.

αμα γινει παραγγελια, και ειναι απο ZAMBOOIE, έχω υποψη μου και 4-5 μπλουζες που θελω :expressionless:

να γινει παου-ουαου

Τέλος Μαγιού λέει, παραγγελία. Όποιος ενδιαφέρεται σφυράει.

οκ, θα τα στείλουμε στον γιάσονα να κεράσει εγγλέζικο τελωνείο.

το εγγλεζικο τελωνει μου βαλε +45 την τελευταια φορα που πηρα απο αμερικα.

πλας, τελη μαιου παταω ελλαδα, σαν φορος προστιθεμενης αξιας

Bump γιατί είναι καλοκαίρι και οι δίσκοι είναι ό,τι πρέπει για παραλία. Να ακούσουν και όλοι οι καινούριοι που σκάσαν μύτη τους τελευταίους μήνες.

Ρε σεις, wtf πρωινιάτικα.

Από που ξεφύτρωσαν αυτοί;

Αισθάνομαι όπως την πρώτη φορά που άκουσα System of a Down ξερωγώ.

Hail στο Lupin που μου τους έδειξε, και hail στο Shami που τους έδειξε σ’αυτόν, και hail σε όποιον τους έδειξε στο Shami.

:walkman:

shaman=shami και οχι samis:p

hail και απο δω, τους εχω λιωσει πιο εντατικα το τελευταιο διημερο ενω παραλληλα παιζω marvel vs capcom 2 και μονταρω συνεχως ομαδα με megaman, servebot και Τ. Βonne…

ποσο γαμημενα επικοι, ποσο!!!??

παιδια μου σημερα διαπιστωσα οτι το ντεμπουτο προτομεν, ειναι το καλυτερο ντεμπουτο ολων των εποχων, ειναι το καλυτερο κονσεπτ αλμπουμ ολων των εποχων.
και οτι το συγκεκριμενο αλμπουμ μπαινει μεσα σε απολυτο. ξερετε πιο απολυτο, με τις δυο γραμμουλες δεξια κι αριστερα και υστερα ακολουθει η υπολοιπη μουσικη. παρολο που το αλμπουμ το εχω ακουσει εκατομμυρια φορες, ειτε στο πισι, ειτε στο αμαξι, ειτε βρισκομαι στη χεστρα, ειτε κανοντας σεξ, ειτε βρισκομαι πανω σε αεροστατο, ειτε κανοντας σεξ πανω σε αεροστατο, δεν θα το βαρεθω ποτε. μεχρι και το αενιμα που εχω σιχαθει δεν το ξεπερναει σε ακροασεις. μικροι μου προτανθρωποι, θα σας εχω διπλα στο πλευρο μου και στις χαρες και στις λυπες να μου δινεται συγκινησεις να με κανετε σαν τη σιτεμενη 60αρα με την ελια πανω απ’ τα χειλη που βουρκωνει στις οπερες και βγαζει τριανταφυλλενιο μαντηλι για να σκουπιστει.

Μπαίνω κάθε μέρα στο φόρουμ…
πολλές φορές τη μέρα…
διαβάζω σχεδόν τα πάντα(άσχετα με το αν συμμετέχω στις συζητήσεις)…
μερικές φόρες κάποιοι με πείθουν να ακούσω κάτι, και άλλες μαθαίνω κάτι…
χθες ο [B]NoMisteraki[/B] ξέθαψε(σχεδόν) τούτο το Thread…
μπάντα λέει που έχει κάνει 2 concept δίσκους με θέμα τους τον Mega Man :!:
κατεβάζω τον πρώτο δίσκο και τον περνάω στο φορητό μου Player…
το απόγευμα βγήκα στο κέντρο για κάτι δουλείες…
έβαλα να ακούσω μέσα στο λεωφορείο που είχε κολλήσει στη βροχή …
περίμενα να ακούσω κάτι το χαβαλεδιαρικο, άχρωμο και αδιάφορο…
και μου έσκασε αυτό στα μούτρα.!!
ΜΑ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?!! ροκ οπερα μοιάζει, ηλεκτρονικούς ήχους έχει, κάπου βαράνε κάτι… πανκιες(!!!)…μα τι ακούω…!!! και ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ.!!!

[B]ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
[/B]

[COLOR=“Purple”][B]Protoman:[/B][/COLOR] [B]Tell me now. Is there a man among you here?
Is there no one who will stand up and try to fight?
Tell me Man, is there not one in all your ranks? Is there not one who values courage over life?[/B]

[COLOR=“Purple”]##############################################[/COLOR]

They looked to me once. Now they turn to you. Do you understand now?
Do you see that the truth is they don’t want to change this?
[B]They don’t want a hero. They just want a martyr, a statue to raise[/B]

[COLOR=“Purple”]##############################################
[/COLOR]
No matter which one of us lives, the ground we’re standing on will crack and blow away.
[COLOR=“Purple”][SIZE=“4”]You will fight. And when you fight, you’ll fight alone. And in the end you’ll see there was [U][B]no other way[/B][/U][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=“Purple”]
##############################################[/COLOR]

I’ve been here before. I’ve stood where you stand.
They called me their hero, ?The Hero of Man.’ But why should we save them
when they stand for nothing? [B]If they deserve life, LET THEM STAND FOR THEMSELVES.
[/B]
[COLOR=“Purple”]
##############################################[/COLOR]

[COLOR=“Purple”][SIZE=“4”][B]We’ve given everything we can. There are no heroes left in man.
They’ll watch you die to save their lives. They will not stand here by your side.[/B][/SIZE][/COLOR]

Μινι bump :!:

Οσοι δεν τους εχουν τσεκαρει, τους ενθαρρυνω κι εγω με τη σειρα μου να το κανουν συντομα. Τους εμαθα το 2007, τους λατρεψα με το Act I, τους ερωτευτηκα με το Act II και τους αγαπησα με την παροδο του χρονου. Αναμενουμε το Act III με τεραστια ανυπομονησια, καθως ειναι και το μεγαλυτερο στοιχημα στην καριερα τους μαλλον.

Μαλλον ανηκω στην μειονοτητα που προτιμαει το δευτερο τους αλμπουμ απο το πρωτο. Για μενα ανεβηκαν ενα σκαλι ως συνθετες, ενορχηστρωτες και ερμηνευτες. Φυσικα και το πρωτο αλμπουμ εχει τις μεγαλειωδεις συνθεσεις των Hope Rides Alone, The Will Of One (το ΑΠΟΛΥΤΟ χιτακι), Vengeance, The Stand, Unrest In The House Of Light, αλλα δεν περιμενα ποτε οτι με μια μινι στροφη (κρατωντας τα στοιχεια για τα οποια τους αγαπησαμε) θα βγαλουν τραγουδια οπως τα Father Of Death, The Hounds, Breaking Out, Light Up The Night και Keep Quiet. Να πω την αληθεια βεβαια, το Act II δε βασιζεται τοσο σε μεμονωμενα κομματια, οσο στο οτι το ακους απο την αρχη ως το τελος χωρις να βαρεθεις ουτε δευτερολεπτο. Ακομα και τα δυο (σχεδον) instrumental που προηγουνται του Breaking Out χαρακτηριζονται απο φοβερο συναισθημα.

Απλα ηθελα να κανω ενα ποστ φορο τιμης στον Panther πισω απο τα πληκτρα και στα φωνητικα, τον Reanimator στα τυμπανα (που σκοτωνει live), τον σωσια του Silent Bob με το κωδικο ονομα Commander στα κυριως πληκτρα, τον Murphy στο μπασο, τον K.I.L.R.O.Y. με το σιδηρουν προσωπειο και το σφυρι στην καλλιτεχνικη διευθυνση και στην τοποθετηση μασκας στον Panther (!), τις Turbo Lover (μελαχρινη) και Gambler (ξανθια) στα εκπληκτικα γυναικεια φωνητικα, τους Sir Robbert Bakker και Gunslinger στις κιθαρες, και τελος τον Nightwalker στα φωνητικα στο Hounds και στην τρομπετα.

Καπου εδω επισης να πω οτι τους θεωρω απο τα πιο ελπιδοφορα συγκροτηματα που υπαρχουν, και σιγουρα ενα απο τα κορυφαια της δεκαετιας που περασε.