The Qemists - Join the Q (feat. MIKE PATTON ε!)

Φίλοι στρουμφορουμίτες, καλοκαιράκι έρχεται, τα γκομενάκια έχουν αρχίσει να τα βγάζουν, σε λίγο η απόδραση στην παραλία θα’ναι αυτοσκοπός, ώρα να αφήσουμε στην άκρη τα μαύρα και να μπούμε στο μουντ παραλιακής.

Η απάντησή μας στους χλεχλέδες κονιόρδους που μας χαλάνε την αισθητική είναι εδώ.

Αποθεώστε άφοβα. drum n’ bass με rock attitude που ΑΞΙΖΕΙ να παίζει όλο το καλοκαίρι σε λούπα στα μοδάτα μαγαζιά γιατί κουβαλάει @@ !!! Αυτό.

Ο νομιστεράκις ήδη αποθεώνει. Κι εγώ μαζί.

Α και έχει και συμμετοχή “κάποιου” Mike Patton ε!

έλα, μην κρύβεστε τώρα! Ξέρουμε όλοι ότι κατά βάθος ΤΕΤΟΙΟΙ είστε!

σουντρακ καλοκαιριου. δεν προσθετω κατι αλλο, μονο φωτοζ.

Το προηγουμενο σιντι τους τι λεει?

ΕΤΣΙ!

Για όσους δεν πείθονται, λέω μόνο ότι αυτό κατάφερε σήμερα να με ξεκολλήσει από το καινούριο ΜΙΝΣΚ ε!

ελάτε, μην ντρέπεστε!

Γαματο ακουγεται.
Βρηκα καινουριο σαουντρακ για τ’αμαξι.

περιμένω και σχόλιο ΜΑΝΟΥ ε!

Τώρα που το θυμήθηκα, από βδομάδα (ξανα)αρχίζω εντατικό πρήξιμο σε κολλητό χάουζ τιτσέη που επιμένει να τους αγνοεί ο αμπαλίδης! [-X

Απλά δεν ακούω τπτ άλλο αυτές τις μέρες…Είναι στο ριπίτ.

Κατέβηκε.:stuck_out_tongue:
Θα μπει στο εμπιθρία γιατί δεν έχω ήχο στο σταθερό.:roll:

Ωραίο δισκάκι!

Γιατί feat. Jenna G. και όχι feat. Jenna J. ?

Αυτο το Dem Na Like Me δικο τους ειναι?

Α γεια σου! Και μένα κάτι μου θυμίζει…

Ειναι αρκετα γνωστο το κομματι,παιζει και στο ραδιοφωνο πολυ νομιζω.

Πολλά υποσχόμενο…

Το Lost Weekend με Mike Patton τα σπάει και ροκάρει αγρίως.

Η μεγάλη κομματάρα του δίσκου είναι μάλλον το SWAG.

Το Dem Na Like Me είναι το ιδανικό για να βλέπεις καλλίγραμες ελαφρώς ενδεδυμένες κορασίδες να λικνίζονται. ΠΟΛΥ κολλητικό. Αξίζει να παίζει αυτό και όχι ανοργασμιές τύπου Αρμιν Φαν Μπρόικελεν.

οφίσιαλ σάουντρακ καλοκαιριού και για μένα. :slight_smile:

μου θυμίζει κάτι fora που ενώ γενικά ασχολούνται με την λαικο-ποπ βγαίνει το νέο π.χ. metallica και έχουν και άποψη. είναι καλύτερο από τα υπόλοιπα που (δεν) έχουν ακούσει.

αλλά να είμαστε ανοιχτόμυαλοι, γιατί βλέπεις Patton είναι καλό!!!

Αν μπεις στον κόπο να ακούσεις έστω ένα κομμάτι από το μαισπέις (2 κλικς μακρυά είσαι) θα καταλάβεις ότι δεν είναι ΤΟΣΟ άσχετο με το ύφος του ρόκιν.

Είναι πιο “rock” από τους prodigy, τους depeche mode ή το reggae/dub που έχουμε κανονικότατα θρεντς.

Όσο για τον Πάττον στον τίτλο του θρεντ, μπορείς να το πεις “απλές τακτικές μάρκετινγκ” :stuck_out_tongue:

ναι, άκουσα λίγο. δεν μπορώ να κρίνω.
επειδή όμως αναφέρεται house, που δεν φαίνεται να είναι και επειδή γίνονται συγκρίσεις με τον Αρμιν Φαν Ντε Σαρ (έχω ακούσει ουσιαστικά μόνο το τραγούδι με την τραγουδιάρα των Within Temptation που είναι όμορφο για αυτό που είναι και δεν έχω άποψη) λέω να μη γινόμαστε σαν αυτά που κοροϊδεύουμε…

xexexe, εμένα όμως ο κολλητός τιτσέης βάζει μουσικές να ακούμε στην δουλειά και μου’χει ζαλίσει τον έρωτα με τον άρμιν φαν μπάστεν και γι αυτό το πα. 8)
αλλά που θα πάει, θα τονε μάθω εγώ μπαλίτσα! :twisted:

Το είχα στα υπόψην και αφού σας άρεσε πολύ είπα να το ακούσω. Αλλά για κάποιο λόγο δεν με άγγιξε καθόλου.

Η σωστή ηλεκτρονική μουσική που πρέπει να ακούσει ο metalάς είναι η παρακάτω:

Bong Ra - Full Metal Racket

Ακούστε ενδεικτικά το Slaytronic εδώ

(για να μην παρεξηγηθώ: δεν το παίζω ψαγμένος ή έξυπνος ούτε προσπαθώ να την πω σε οποιονδήποτε με αυτά που γράφω :slight_smile: )

δηλωστε με και μενα φαν

πολυ κολλητικο αλμπουμακι

οσο για τη μπαντα
σαφως και ειναι πολυ πιο ροκ απο παρα πολλα για τα οποια μιλαμε εδω μεσα
καθως και τα μελη της ειχαν πολλα χρονια προυπηρεσια στη ροκ μουσικη
δεν ειναι τυχαιο που ακουγωνται κιθαρες και ροκ δομες μεσα στα τραγουδια

το Dem Na Like Me οντως κατι θυμιζει
παντως κομματαρα και αυτο!