The Real McKenzies. Thessaloniki 25/9, Athens 26/9

Παράξενο που έρχονται πάλι τόσο γρήγορα, αλλά καθόλου κακό! :smiley: Τους έχω δει μια φορά έξω αλλά θα’ θελα να τους δω κι εδώ, μιας και τον ιανουάριο δε πήγα. Να μια πολύ καλή ευκαιρία λοιπον. Αν είμαι Αθήνα (μακάρι!) δε το χάνω.

12.08.10 I / Castellina Marittima / W Festival
13.08.10 I / Portomaggiore / What is Rock?
14.08.10 NL / Ulft / Huntenpop Festival
15.08.10 D / Aachen / Mühlen Madness Festival #4
20.08.10 D / Neunkirchen / JUZ
21.08.10 D / Darmstadt / Open Air am Steinbrücker Teich
22.08.10 ESP /Masnou / El Ultimo Xiringo
23.08.10 ESP / Bilbao / Txosnas (Fiestas)
24.08.10 ESP / Madrid / Gruta 77 , acoustic set tbc
25.08.10 SLO / Lubijana / TRNFest
27.08.10 SLO / Maribor / MC Pekarna
28.08.10 A / St.Lorenzen / Lake Festival
29.08.10 D / Töging / Silo
31.08.10 D / Marburg / KFZ
01.09.10 D / Hamburg / Hafenklang
02.09.10 D / Rostock / Mau
03.09.10 D / Obererbach / PellMell Festival
04.09.10 D / Lehnestadt-Kirchverschede / Rockade Festiwoll
05.09.10 NL / Drachten / Iduna
06.09.10 D / Kiel / Schaubude
07.09.10 D / Bremen / Treue
08.09.10 NL / Eindhoven / Rambler
09.09.10 D / Köln / Underground
10.09.10 D / Dortmund / Kaktusfarm
11.09.10 D / Annaberg- Buchholz / Alte Brauerei
12.09.10 D / Osnabrück / Bastard Club
14.09.10 D / Wangen / JuZ Tonne
15.09.10 CH / Zürich / Dynamo
16.09.10 I / Bologna / Estragon w/ Mahones
17.09.10 I / Recanati (MC) / Aeropark La Donzelletta
18.09.10 I / Usamte(MB) / Skatepark w/ Mahones
25.09.10 GRE / Thessaloniki / Eightball Club
26.09.10 GRE / Athens / Jasmin Club

30.09.10 D / Stuttgart / Landespavillion
01.10.10 A / Wien / Arena
02.10.10 D / Berlin / Clash

Τους φέρνει η Hardtimes

[SIZE=“5”]Φερτε όμως και Dropkick Murphys!!![/SIZE]

θα παω αυτη την φορα αφου την προηγουμενη δεν παιζαν λεφτα…:slight_smile:

Σεπτέμβρη και αυτοί?:frowning: Την προηγούμενη φορά δεν μπόρεσα να πάω. Θέλω πολύ να τους δω αλλά θα εξαρτηθεί από το εισιτήριο. Βάλτε το κανα 15 ρε παιδιά!

Νααααααι ξανά!!! Τρελά γούστα η μπάντα!!! Την προηγούμενη φορά το 8μπαλο γέμισε kilts!!! Και ήταν μόνο 12 ευρά!!!

Nice news to wake!!! :smiley: :smiley:

Edit: Dropkick που είδα το Φεβρουάριο Βερολίνο απλά ΤΑ ΣΠΑΝΕ!!!

Edit 2: Τώρα είδα συνηδητοποίησα ότι είναι ίδια μέρα με Ozzy Σαλόνικα…

12 γιούρα είχανε? Τέλεια!!!:smiley: Θα μαστε εκεί!!!:drunk:

Εχουμε μαθει την τιμη του εισητηριου για Αθηνα?

Σε 2 μερες ειναι το λαιβ και πουθενα δεν εχω βρει ουτε μια αφισα ουτε ποσο εχει το εισητηριο (βασικα κατι εχω ακουσει για 15 ευρω αλλα δεν ειναι σιγουρο) κτλπ… :? :frowning:

Οντως, γιατι τοσο θαψιμο αυτο το live? Χαμπαρι δεν ειχα παρει. Τελικα καταφερα να μπω 2 λεπτα πριν αρχισει αφου πριν ειχαν προηγηθει χιλια δυο κουλα πραγματα…

Γαμησαν παντως γι’αλλη μια φορα!!!:respect: Εγγυηση για να περασεις καλα τα live τους, να ταρακουνηθεις και να πιεις!:drunk:

Can’t wait for the next one!

Eπαιξε παντως απο τα ηχεια μετα το live!:slight_smile: Tρελο απωθημενο να δουμε live τα παλικαρια απο τη Βοστωνη. Ελπιζω καποια στιγμη να εκπληρωθει εντος ή (μαλλον) εκτος.

Αθηνα τουλαχιστον ειχε 15. Πηγες τελικα Θεσσαλονικη? Μιλα και συ ρε, τιποτα δεν ειχα ακουσει!#-o:?

Thorgal μιας και πηγες για δωσε καμια παραπανω πληροφορια(ποση ωρα επαιξαν,ποσο κοσμο ειχε κτλπ…)

Θεσσαλονίκη έμαθα τα σπάσανε και πάλι αν και βγήκαν αρκετά αργά! Κόσμο πρέπει να είχε γύρω στα 250 άτομα (από αυτά που έμαθα γιατί εγώ στον Ozzy ήμανε!!). Πολύ κέφι τα παληκάρια (φάγαν μια πίκρα με το τσίπουρο που όλοι δοκιμάσαν αλλά σε κανένα δεν άρεσε) και αρκετή επικοινωνία με το κοινό.

Highlight ο τυπάς που έπαιζε γκάιντα σε μια φάση παίρνει την φωτογραφική από μια τύπισσα μπροστά μπροστά που έβγαζε φωτό και ο αθεόφοβος φωτογραφίζει κάτω από το kilt του που φυσικά δε φορούσε τίποτα!!!

Πάλι “κόκκαλο” θα ήταν αυτός :lol::lol::lol:
Ο Thorgal θα θυμάται από πέρυσι χαχα

Sorry for taking that long to come back to this, αλλα πολυ τρεξιμο με την κωλοδουλεια αυτη τη βδομαδα…:frowning:

Παιξαν αρκετα. Περιπου 1:45.
Παντως και δω αργησαν να βγουνε. Κανονικα ηταν να ξεκινησει 9:30 αλλα απ’οτι μου μια φιλη που ηταν απο κεινη την ωρα εκει, δεν ειχε καθολου κοσμο οποτε το καθυστερησαν. Βγηκαν κατα τις 11:05 οπου ειχαν μαζευτει αρκετα περισσοτεροι. Γω εφτασα εκεινη την ωρα και το εισιτηριο μου γραφει Νο 87. Παντως πρεπει να’μασταν καμια 200αρια ατομα μεσα αν και δεν παιρνω ορκο αφου ημουνα 2-3η σειρα και δεν εχω πληρη εικονα του ποσοι ηταν πισω.

As far as I can recall, μεταξυ αλλων παιξανε Cross the Ocean, Drink the Way I do, The Night the Lights went out in Scotland, Smokin? Bowl, Best Day until Tomorrow, Bugger Off, Pour Decisions, Chip, Scots Wha? Hae, Drink Some More, The Maple Tree Remember, Whiskey Scots Whiskey, King O?Glasgow, Will Ye Go Lassie Go, Bastards and many more…

Παραπονο που δεν ακουσα Loch Lomond και Flower of Scotland οπως τον Ιανουαριο αλλα παιξτε ρε και ενα Swords of a 10000 men να γινει ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ!:metal:

Παντως ο,τι και να παιξουν γαμαει.:):drunk:

Εδω για να ζηλεψετε μας τα ειδεξε κανονικα μεσ’τα μουτρα!:stuck_out_tongue: Οπως φυσικα και ο Paul μας ξαναδειξε τον κωλο του. Σιγα μην εχανε!:stuck_out_tongue:

Οχι, δεν ηταν ο πρεζακιας αυτη τη φορα μαζι!:stuck_out_tongue: Ειχαν μονο εναν bagpiper αυτη τη φορα, τον Τaylor. Aυτος που λες νομιζω ειναι ο Matthew αν δεν κανω λαθος.

Παντως πηρες απουσια.

ΥΓ: Respect σε μια κοπελιτσα μπροστα δεξια με μπλουζιτσα St Pauli και tartan σακιδιο ωμου.

Είδα τους άλλους θεούληδες before the dawn:roll::roll:

Κρίμα γιατί ο κόκκαλο-guy ήταν πέρυσι όλα τα λεφτά πραγματικά:p
Με τόσο κόσμο που μάζεψαν σίγουρα θα τους ξαναφέρουν, αν όχι στο άμεσο μέλλον.

Αλλά ρε σεις διοργανωτές, αφού βλέπετε ότι μαζεύει κόσμο φέρτε και dropkick να μην μείνει τούβλο εκεί που θα τους φέρουν:roll::roll:

Καλα, αν ακουσω live Fields of Athenry απο Dropkick Murphys θα αφησω ανετα τον γαμημενο τουτο κοσμο.
Δεν παιζει ν’αντεξει η καρδια μου τοση συγκινηση.

Η αλήθεια είναι ότι ήταν υπέρτατη στιγμή!!