The Simpsons- The Movie

Αρκετά καλή με μερικά κρύα σημεία όμως.Φοβερό σημείο εκεί που ο Χόμερ σφήνωσε ενώ τους έκανε κωλοδάχτυλο.Στο ντανταντα των Green Day επίσης έσκασα στα γέλια.:lol:

Αν και εχασα το πρωτο δεκαλεπτο λογω καθυστερησης, μου αρεσε παρα πολυ που ειχα δει και ελαχιστα Simpsons στη ζωη μου!Γενικα ειχε πολυ ωραιες φασεις, τι να πρωτοθυμηθω!:smiley:

η ταινια ειναι οντως επος. την ειδα τη δευτερα στο σινεμα και μπορω να πω οτι το καταευχαριστηθηκα. οτι δε κανει ο χομερ στα 18 χρονια της σειρας το κανει εκει κυριολεκτικα. ανταξια των προσδοκιων. και ο προεδρος των ΗΠΑ ολα τα λεφτα… (ξερετε ποιον λεω):lol:

Κάποιος παρατηρητικός ας πει και σε μένα ποιο ήταν το “ελληνικό” αστείο γιατί δεν το πρόσεξα (σε σπόιλερ έ;) :stuck_out_tongue:

οκ

σε καποιο σημειο που ρωτα ο μπαρτ “πως θα παμε στην αλασκα, δεν εχουμε λεφτα”, ο χομερ αν θυμασαι ανοιγει μια κουρτινα και λεει κατι του στυλ “ειμαστε στην αμερικη, την χωρα της ευκαιριας που μπορεις να βγαλεις λεφτα γρηγορα χωρις ερωτησεις”. εκει η κουρτινα εκρυβε ενα καρο κτηρια με ταμπελες σε διαφορες γλωσσες και η μια ελεγε Σουβλακια Ο Δημητρης ή κατι τετοιο. μετα αν θυμασαι ακολουθει η σκηνη με την μοτοσυκλετα

Στο γραφω οπως το ειχε ακριβως(ελπιζω να το θυμαμαι καλα):
ΣΟΥΠΕΡ ΣΟΥΒΛΑΚΙ
ΤΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ.

:slight_smile:

Τρομερή ταινία, αρκετά απολαυστική.

Αλλά έχοντας δει αρκετές σεζόν από την σειρά έχω μια μικρή αίσθηση πως μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω στην ταινία…
Ισως αν είχε περισσότερες σκηνές και με τον Mr.Burns και τον Barney.8)

Και φυσικά ζητάμε αυτό που είπε η Maggie :stuck_out_tongue:

Το καλύτερο σημείο είναι εκεί που

ο Homer είναι πάνω στο έλκηθρο και φωνάζει "Run run run, jump jump jump, REST REST REST :lol: :lol: :lol: :lol:

Η ταινία είναι αντάξια του ονόματος των Simpsons,και δεν χάνει στο ελάχιστο τη μαγεία που είχε η σειρά στα χρυσά της χρόνια.Ένιωσα σαν μικρό παιδί όταν την έβλεπα,και όχι στα 18χρονος που γκρινιάζει για τα νέα γεμάτα κρύα αστεία επισόδεια.

Μπράβο σε αυτούς πο υτην επιμελιθήκανε,πραγματικά φάνηκε η καλή δουλειά.

Όσο για τη δικιά μου αγαπημένη σκηνή,δεν μπορώ να επιλέξω ανάμσα σε 2,οπότε τις ποστάρω και τις 2

[SPOILER]
Σκηνή Ν.1
εκεί που ο Χόμερ πηδάει στο λάκο για να διαφύγει,και φωνάζει goodbye suckersss με τα μεσσαία δάχτυλα υψωμένα,αλλά κολάει στη λάσπη,οπότε αρχίζει να σκάβει για να ξεφύγει:lol:

Σκηνή Ν.2
Εκεί που η Λίσα συναντά για πρώτη φορά τον Ιρλανδό και χάνει τα λόγια της…τρομερό γέλιο:lol: [/SPOILER]

Όλη η αίθουσα έφυγε με κοιλιακούς…

Προσωπικά αγαπημένες σκηνές:

1. Το σκηνικό με τους Green Day στην αρχή… :lol:
2. Εκεί που ένα περιπολικό ρίχνει τα φώτα του στην Ms. Simpson και αυτή τρομοκρατείται γιατί είναι καταζητούμενη, βγαίνουν 2 μπάτσοι και αντί να την πιάσουν πάνε σε μία γωνία κι αρχίζουν να φιλιούνται :lol: !
3. Στο Mini Market ενώ οι Simpsons προσπαθούν να φύγουν απ’την χώρα, ο μπακάλης έχει γυρισμένη την πλάτη στην αφίσα που δείχνει τους καταζητούμενους Simpsons. Η Ms. Simpson τον παραπλανεί, ο Bart αλλάζει με μαρκαδόρο τις φάτσες της οικογένειας… όσοι έχουν δει την συνέχεια σίγουρα την θυμούνται…ΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol: :lol: :lol: