The Simpsons- The Movie

let the thread begin…

Την ειδα πριν καμια βδομαδα,αρκετα καλη,αν και ειχε και καποια “αργα” σημεια στα οποια ο Χομερ επρεπε να αποφασισει αν θα βαλει τον εαυτο του πανω απο την οικογενεια του και τους συναθρωπους του και τετοια ηρωικα.

Παντως το σεναριο ηταν αρκετα καλο και ειρωνικο ως προς την εξουσια.

Επίτελους είδα χθες την ταίνια. Απλά απίστευτη επάξια των seasons!!! Aν και τον Bart τον κάναν ψίλοgay

Γ@μησε!!!

homer for president!!!

την ειδα χτες για τριτη φορα…καθε φορα βρισκω και κατι καινουργιο

Δεν βλέπω την ώρα!!! :smiley: Μέσα στη βδομάδα θα πάω σίγουρα, δεν πήγα ακόμα γιατί απλά δεν έκατσε με παρέα που είχα στο νου μου!

Το πρώτο επεισόδιο Simpsons που είδα ήταν πιιιισω στην πέμπτη δημοτικού, το 91, όταν τα πρωτοπρόβαλε το Mega… Ήταν εκείνο με την μπείμπι-σίτερ ληστή… Απο τότε τους έχω λατρέψει, βλέπω και ξαναβλέπω τα επεισόδια όλων των seasons, για μένα είναι η σειρά που έφερε επανάσταση στο σύγχρονο κινούμενο σχέδιο, τόσο λόγω του χιούμορ της, όσο και εξαιτίας της καυστικής απεικόνισης της αμερικάνικης κοινωνίας…

Φοβόμουν μήπως η ταινία δεν ανταποκρίνεται στις (υψηλές, να πω την αλήθεια) προσδοκίες μου, αλλά τώρα βλέπω θετικά σχόλια, που είναι καλό φυσικά! Δε μένει παρά να τη δω και γω εντός των επομένων ημερών, και να διαπιστώσω αν άξιζε τελικά η αναμονή… :roll:

Πάω σήμερα να τη δω.Δεν έχω δει ούτε 1’’ από τις σειρές οπότε θα είναι αμερόληπτη η κριτική μου.:stuck_out_tongue:

:ban: :stuck_out_tongue:

Πάντως για όσους πάνε να το δούνε περιέχει και ένα αστείο που μόνο “εμείς” (ενοώντας οι έλληνες) πρόκειται να γελάσουμε. Από ότι έχω καταλάβει πάντως στο studio πρέπει να δουλεύει κάποιος έλληνας γιατί και στο futurama είχα δει ελληνικές φράσεις:) (ξέρω η παρατήρη είναι πολύ καμμένη αλλά αυτές οι δύο σειρές μαζί με Family Guy είναι απλά:respect: …

8O 8O 8O 8O 8O

ναι την είδα. Δεν πιστεύω να πρέπει να σας πω ότι μου άρεσε και ότι είμαι φανμπόυς ε?

:lol: :lol: Ό,τι και να λέμε, Simpsons, εγγύηση!! Είχε και green day μέσα και tom hanks και απ’ όλα! Θα ήθελα να ασχοληθεί λίγο περισσότερο με πιο καυστικά ζητήματα, αλλά οκ, δεν είναι και SouthPark…
Και φαντάσου λέει ταινία Futurama… Αλλά σιγά μην κάνουν, άπατη θα πάει, τους Simpsons τους ήξερε και η κουτσή Μαρία.
Anyway, να πάτε να τη δείτε και κατά προτίμηση σε θερινό όσο είναι καιρός…

Το Futurama κατ’εμε εχει καλυτερο χιουμορ απο τους Simpsons. :-s
Μακαρι να κανουν.:frowning: :frowning: :frowning:

Θα το δω αμεσα παντως κι αυτο.

Πάντως θα βγούν καινούργια επεισόδια από Futurama φέτος:D

και 4 ταινιες futurama…8O

Έλα???

!
Aληθεια λεει.

http://www.imdb.com/find?s=all&q=futurama

Στο Titles δειτε.

[SIZE=“6”]HOMER RULES!!![/SIZE]
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Επιτέλους, κατάφερα και το είδα! Και μπορώ να πω πως ήταν όπως το περίμενα… Ναι, μπορώ να πω πως η συγκεκριμένη ταινία είναι αντάξια των 18 χρόνων της σειράς…

LONG LIVE THE SIMPSONS!!! :bow:

επική,φοβερή,θα την ξαναδώ