The Simpsons vs South Park

mmmmkay?

simpsons γιατι ειναι κλασικοι για τον καταπληκτικο χομερ για το φοβερο χιουμορκαι για αλλα που βαριεμαι να αναφερω.
καλο ομως καοι το southpark

+1000000

οι Simpsons με διαφορααα :lightsabre:

Αντε ρε που θες και διαφορα.

Ενας ειναιο Καρτμαν!

Πάντως τόσο οι δημιουργοί των Simpsons, όσο και εκείνοι του SP, σέβονται πολύ οι μεν τους δε. Κάτι που έχει φανεί και απο τις εμφανίσεις χαρακτήρων των Simpsons στο SP για παράδειγμα (που δε βρίσκονταν σε υποτιμητικό ρόλο, όπως εκείνοι του Family Guy, χαχα).

:youwish: οπως βλεπεις προηγουνται οι Simpsons! xaxaxuxa! :har::bleh:=D>

Δεν έχω παρακολουθήσει καμιά από τις 2 σειρές, μόνο μεμονωμένα επεισόδια.
Οπότε δεν θα ψηφίσω, αλλά θα πω ότι γούσταρα πολύ και τις 2 ταινίες που βγήκαν από τις σειρές.
Δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη, λύθηκα και στις 2.:slight_smile:

Από την μια το βαρβαρώδες λεξιλόγιο των 4 παιδιών, και από την άλλη η εγκληματική αφέλεια του Χόμερ.

simpsons…αν και ειναι διαφορετικες σειρες και παρακολουθω και τις 2!(οτι μπορει να μην εχω δει!)

απο τους κιτρινους,“mexican chilli cook off”
απο νοτιο-παρκιτες, “Towelie”

O πατερας ειναι οι Simpsons,απο κει και περα βγηκαν αρκετα παιδακια που μιμουνται(Family Guy,South Park)και για μενα προσωπικα με επιτυχια,καθως τα παρακολουθω και γουσταρω,αλλα ο Homer ειναι ΕΝΑΣ.

Λυπαμαι peter griffin και cartman,ερχεστε δευτεροι.:slight_smile:

Προσωπική αγάπη είναι το Southpark,αν και μου αρέσουν πολύ και οι Simpsons.Η βλακεία του Homer στους Simpsons δεν συγκρίνεται με τίποτα,όπως επίσης και ο κάφρος ο Cartman.Δύσκολο poll,αλλά ψήφισα SP λόγω μανίας με Butters και Kenny.:slight_smile:

ειδικα το επισοδιο των σαουθ παρκ με τους σιμπσονς τα σπασε
και στο cartoon wars η εμφανιση του μπαρτ, κορυφαια!

Professor Chaos will get youuuuuuu!!!

:stuck_out_tongue:

Υπαρχει κορυφαιοτερη στιγμη απο αυτην που ο Καρτμαν χεζει απο το στομα και μετα τραγουδαει ‘i crapped out my mouth’ ?

το ‘‘mom,MOM,BATHROOM’’
‘‘yes honey’’

Σίγουρα ναι :|:|

γουέλκαμ λαβ!!:smiley:

South Park ωρέ! Οι Simpsons εκαναν την αρχη και εννοειται οτι γ@μουν αλλά το south park εχει Cartman προφανώς και…RANDY! ΥΠΕΡΘΕΟΥΛΑΣ!
Το Family guy μαρεσε καποτε, τωρα εχει πεσει αρκετα, ειδικα ο stewie…και είναι ΠΟΛΥ πίσω απο τα αλλα 2. Για να μην αναφερθώ στις “επιρροές” του από Simpsons. Υπάρχει επεισοδιο simpsons που δείχνει τον Peter κλώνο του Homer :lol:

αδυνατώ να διαλέξω. τα λατρεύω εξίσου

καλο το southpark αλλα homer ειναι μονο ενας…:bow::bow::bow:

Ενα tribute στον θεουλη