The Sisters Of Mercy @ Ελληνικός Κόσμος, 11/04/09 (14-04-2009)

Θα ηθελα να πιστεψω οτι οσα εγραξες ηταν αυτα που εζησα, αλλα δε μπορω.

Από αυτά που διαβάζω φαίνεται σαν να έχασα μια καλή συναυλία, αλλά θα περιμένω απόψεις και από άλλους…

δεν πηγα, οπότε δεν μπορω να εκφέρω άποψη ουτε για το λαηβ, ουτε για το ριβιου, αλλα ολοι οσοι γνωστοι μου πηγαν (μη μεταλλάδες, ειναι σημαντικό αυτό) ειπαν τα χειρότερα και κλαίνε τα λεφτά τους :!:

Τι να πω?! Μάλλον εξαρτάται πως βλέπεις το ποτήρι, μισοάδειο ή μισογεμάτο…
Προφανώς, από αυτά που είχα δει τις προηγούμενες φορές, περίμενα κ γω τα χειρότερα κ ευτυχώς δεν ήρθαν. Ίσως γι αυτό η έκπληξη όσων διάβασαν το ριπόρτ κ αναρωτήθηκαν. Γνώμες είναι αυτές κ έχουμε ΟΛΟΙ από μία.
Ήταν μια αξιοπρεπής εμφάνιση των Sisters, με μοναδική εξαίρεση τον χώρο που ήταν άθλιος.
Ίσως πάλι, να ήμουν κ σε άλλο λάηβ:lol::lol:

Πάντως βλέποντας το σετλιστ δεν μου λέει και πολλά. Σαφώς είμαι φαν της πρώτης περιόδου τους. Δηλαδή πιστεύω ότι τα Floodland και Vision Thing είναι απλά καλά δισκάκια και δεν έχουν καμια σχέση με το εκπληκτικό ντεμπούτο τους αλλά και τα μοναδικά ep και singles που είχαν προηγηθεί…

καλά το Vision Thing είναι μια μαλακία και μισή, αλλά ας μην ξεφεύγουμε απο το τοπικ.

@shadowking : το '85 έπρεπε να τους βλέπαμε :roll:

Ναι δυστυχώς γεννηθήκαμε σε λάθος εποχή, γι αυτούς…

Ευτυχώς που υπήρξαν ικανοποιημένοι από αυτό το live γιατί οι περισσότεροι τα έκλαψαν τα λεφτά τους και απογοητεύτηκαν (ξανά). Τέτοια ΜΠΑΝΤΑΡΑ και να έχει drum machine, ηχογραφημένες γυναικείες, μπάσο και να παίζει μισά τα κομμάτια; Ε, είναι λίγο κάπως. Βέβαια ντάξει, κάποιοι πήραν αυτό που χρειαζόταν για ν’ ακούσουν και να δουν τους sisters, οπότε οκ, εγώ περισεύω :wink:

Ρε. ΡΕ.

Κοίτα να δεις που μαθαίνεις πως λες παπαρι*ς στις 3 τα μεσάνυχτα.

Ε, ναι ρε συ πάντα drum machine είχαν οι άνθρωποι. Μπορείς να τους κατηγορήσεις για τα πάντα αλλά όχι γι αυτό :wink:

Αυτοι και να παιξουν live της προκοπης?

Κανας φουρνος θα γκρεμιστηκε.:-k

Δε πειράζει, είναι οι Sisters και τους αγαπάμε.

Μα ναι, εγώ είχα την εντύπωση πως είχαν κανονικό ντράμερ :stuck_out_tongue: