The Social Network

Μπορει να εχει να μας δωσει ταινιαρα απο το '99(το zodiac ηταν απλα καλο μαγκες…) αλλα αγαπαμε φιντσερ

Η νεα του ταινια σκαει οπου ναναι , οποτε ανοιγουμε thread κ ελπιζουμε να μην βγει ψιλοφουσκα σαν ‘ξερετε ποιο’ :wink:

Για αρχη , μια ελπιδοφορα κριτικη της ταινιας

http://www.aintitcool.com/node/46502

Αντε να δουμε…

για την ακρίβεια, έχει να μας δώσει ταινιάρα από το 2008.

επίσης, το πρόβλημα που αντιμετώπισε το fb σήμερα θέλω να πιστεύω πως ήταν στα παλαίσια της προώθησης της ταινίας για να δημιουργηθεί σασπένς…:stuck_out_tongue:

τι λες βρε μπακλαβα ? :stuck_out_tongue:

(επειδη σε παω , δεν λεω αλλα)

Έλα, πάρε μια απ’τις καλύτερες σκηνές της δεκαετίας, δώρο από’μενα ( απ’το Werckmeister Harmoniak ), μπας και αναθεωρήσεις για τις σκηνές του Βενιαμήν του Κουμπιά. :stuck_out_tongue:

Δώστης ήχο, την προσοχή σου, και full screen: http://www.youtube.com/watch?v=zcDVjCNTVP8

Όχι ρε, lol, δεν θα πόσταρα spoiler σκηνή, είναι η πρώτη σκηνή της ταινίας, έτσι αρχίζει.

Werckmeister harmóniák του Bela Tarr , Ουγγρική ταινία.

πωπω ο γιοζιμπο εχει βγαλει το κατανα κ παιρνει ηδη κεφαλια :stuck_out_tongue:

(μλκ γιοζιμπο σε φανταζομαι σε 1ο ραντεβου να πηγαινεις καμια κοπελλα σε ουγγρικο φεστιβαλ…θανατος)

:lol::lol::lol:

:stuck_out_tongue:
χορορ,ε ναι…λοιπον αποσο εχω κοιταξει τριγυρω, σε καποιες δοκιμαστικες προβολες του ακουστηκαν πολυ καλα σχολια…προσωπικα εχω ξαναπει πως απο Fincher δεν περιμενω πια τιποτα στην μετα Button-δωστε-μου-οσκαρ-πλιζ εποχη, αλλα δεν παβει να ειναι εξαιρετικος σκηνοθετης…απλα αμα ριξει κανεις μια ματια σε μελλοντικα προτζεκτ του και παραγωγες που κανει, μαλλον εχει σιγα σιγα απορροφηθει απο το χολυγουντιανο συστημα…τεσπα, οπως ειπαμε ειναι καταπληκτικος σκηνοθετης, απλα θελει ενα καλο σεναριο…και οταν το σεναριο στο δινει ο Σορκιν, δημιουργος του west wing και σεναριογραφος του-υποτιμημενου- charlie wilson’s war, ε περιμενεις κατιτις καλο…απο την αλλη, facebook,meh, ηδη βαργιεμαι να διαβασω την υποθεση-δεν νομιζω ο Φιντσερ να εχει ξανασχοληθει με τετοιου ειδους υλικο…ειδωμεν ομως…

υγ. ψηθηκα να ξανακατεβασω να απολαυσω zodiac…o Decard καπου εδω θα ηταν υπερηφανος…\μ/

εδιτ για τον παραπανω, ΝΑΙ,μεγαλος Bela Tarr, φανταζομαι εχεις δει damnation και Satantango ε?

από το social network δεν περιμένω κάτι εξαιρετικό.δηλαδή τι υπόθεση μπορεί να έχει μια τέτοια ταινία?βέβαια, για να πω την αλήθεια, το trailer μου άρεσε.η σκηνοθεσία φαίνεται πάλι εξαιρετική.ίδωμεν λοιπόν…
yojimbo, που τη βρίσκουμε την ταινία?
έχω και pm.8)

Έχω πάει κοπέλα στις νύχτες πρεμιέρας, και όχι σε εύκολη ταινία, αλλά αυτή ήθελε να’ρθει, και δεν ήταν πρώτο ραντεβού. :stuck_out_tongue:

Το είδες το κλιπάκι η φοβήθηκες;; :lol:

καταλαβα…εψαχνε αφορμη για να σε χωρισει :lol:

(φανταζομαι κ την ατακα της : αχ γιοζιμπο αγαπη μου , δεν σου αξιζω…ειμαι πολυ χαζη για σενα κλπ κλπ :stuck_out_tongue: )

Όχι ρε. Αυτό δεν είναι που δεν έχει τέλος? Που πήγε ο κόσμος σινεμά να δει το νέο seven και του πάσαραν αυτή τη μετριότητα? :stuck_out_tongue:

Και μόνο όσοι έχουν fb να πάνε να δούνε την ταινία, μια χαρά θα πλασαριστεί στο box office :stuck_out_tongue:

Κριμα που το zodiac δεν ενθουσιασε πολλους με τους οποιους εχει τυχει να το συζυτησω. Εμενα μου φανηκε εξαιρετικο. Φυσικα και θα απολαυσουμε το καινουργιο σκηνοθετικο πονημα του Fincher! Η αληθεια ειναι οτι αυτο εδω με ψιλοξενερωνει γιαυτο και το αφηνω δεν βλεπω καν τραιλερ να μη ξερω τιποτα αλλο. Ελπιζω να μην ειναι αυτη η πρωτη ταινια του που δε θα μαρεσει (για την ακριβεια ελπιζω να μην υπαρξει ποτε πρωτη).

ενα νεο τραιλερ… :stuck_out_tongue:

Καλά έχει γυρίσει δυο τρεις τρελές μετριότητες (το Zodiac ΔΕΝ ειναι μεσα σε αυτές) και αυτο το θέμα μου βγάζει μια τρελή αδιαφορία. Ειδωμέν…

[SIZE=“6”]Αρρωστια.[/SIZE]

(τα καλυτερα τρειλερ βγαζει ο καριολης ο φιντσερ.)

αναμενομενη οσο τπτ αλλο για φετος.

ολα τα λεφτα η ερωτηση στην πορτμαν στα 1.23

@ aweke

δεν νομίζω να ειναι οφισιαλ ρε γιατι αυτα ειναι πλανα απο την ιντερνετικη εκπομπή που κάνει zack(Between Two Ferns)…
αλλα ταιριάζει για τρεηλερ…

αναμένουμε για την ταινια μακάρι να μη βγει πατατα…

Χαχ,φεηκ καλο…θεουλης Γαλλιφιανακης

O Μήτσης από το Aθηνόραμα, που συνήθως συμφωνώ μαζί του και πρόκειται για έναν από τους ελάχιστους κριτικούς κινηματογράφου που διαβάζω (όχι ότι λέει αυτό κάτι, βέβαια), την αποθέωσε την ταινία και την βαθμολόγησε με 4 στα 5 αστέρια.

Ήδη αναπτερώθηκαν ελαφρώς οι ελπίδες μου όσον αφορά την ταινία αλλά και την καθόλα εμπορική στροφή του Φίντσερ…
Τα υπόλοιπα μετά την προβολή…

ρε μνκ καιζερ

οταν τα λεω εγω δεν ακους

εισαι κ εσυ μαζοποιημενος…θες τον μητση να στα πει

ουστ !!! 8)

(οσοι ακουνε τον awake δεν βγαινουν ποτε χαμενοι).fact.