The STRANGLERS live in SAMOS!

Στο “Ireon Music Festival” (http://www.ireon-music-festival-samos.gr/index.htm)

Μπραβο παιδια.Γιατι Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα!Ετσι μπραβο.Γενικως φετος η επαρχια εχει μπει πολυ δυνατα(Λαρισα,Μυτιληνη,Χανια.Ξανθη,Σαμος κλπ).

Eλλάδα μέχρι τη Λαμία όμως.

Η Λάρισα είναι λίγο πιο πάνω από Λαμία…τελευταία φορά που τσέκαρα:wink::!:

Tι εννοεις Αθηναιε που περιμενεις πως και πως να ερθει το Σαββατοκυριακο για να φυγεις απο την Αθηνα να πας στο χωριο σου μηπως και σε χτυπησει λιγος καθαρος αερας?

Δεν έχω χωριό. Είμαι βέρος Πειραιώτης, δεν ανοίκω στους μουρτζόβλαχους που έχουν κάνει την Αθήνα ΛΑΡΙΣΑ.

Aκου νουμερο,εγω Βολιωτης ειμαι και παραδοσιακα θα επρεπε να μισω τη Λαρισα,αλλα αν και μουρτζοβλαχος οπως λες εσυ,δεν δινω ρεσιταλ μικροαστισμου σαν κ ι εσενα.Εγω απλα ειπα μπραβο που εκτος απο την Αθηνα,διοργανωνονται συναυλιες και σε αλλα μερη της Ελλαδος.Τωρα αν σε πειραξε τοσο πολυ να πας να σε κοιταξει κανενας βερος Πειραιωτης γιατρος.Επισης εμεις απο την επαρχια δεν ειμαστε ανορθογραφοι και το ανηκω το γραφουμε με ‘‘η’’ και οχι με ‘‘οι’’.Καταλαβες βερε Πειραιωτη?

Aχαχαχα τώρα μπορείς να πιστέψεις ότι τα εννοούσα. :lol:

Τελικα εισαι μεγαλυτερο νουμςρο απο οτι πιστευα.Συγχαρητηρια και μαθε επιτελους πως παραγγελνει κανεις σουβλακια.Εισαι τουλαχιστον αξιοθρηνητος

Ο εικονιζόμενος κάνει καλύτερες.

Ωραία κίνηση, να πάτε ν’ ακούσετε μουσικούλα Nice ‘n’ sleazy ρε!

Πάντως γενικά παίζει να ζηλεύω γιατί θέλω να δω κι εγώ Στρανγκλερς και μάλιστα στην Πρωτεύουσα. :frowning:

…του τσιμεντου!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΗΡΑΙΟΝ
ΣΑΜΟΣ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ!!!

Καλή φάση!
Φέρτε και προς Αθήνα μεριά…

δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου… αλλα φετος η περιφερεια θα ζησει μεγαλες στιγμες!!

Και πολύ καλά θα κάνει να τις ζήσει! Ok κ εγώ Αθήνα μένω αλλά αναγνωρίζω πως πάντα ριγμένη την έχουν την περιφέρεια. [-X

Τετοιους Αθηναιους,τους γουσταρω τρελα.Μπραβο ρε παιδες,που το αναγνωριζετε και μιλατε σωστα.Δινουμε πολα λεφτα για περα δωθε στην Αθηνα για συναυλιες κι οταν γινεται κατι κοντα σε μας(π.χ Λαρισα) χαιρομαστε και το τιμαμε.Και οι ανθρωποι της επαρχιας,ψυχη εχουμε.Σε ενα παρομοιο thread ,καποιος Ζafrock,νομιζω,μου εκανε επιδειξη Αθηναιοσυνης!Μιλατε σωστα.Μπραβο στους ροδιτες που φερνουν ενα ενδοξο ονομα των eighties!

Τετοιους Αθηναιους,τους γουσταρω τρελα.Μπραβο ρε παιδες,που το αναγνωριζετε και μιλατε σωστα.Δινουμε πολα λεφτα για περα δωθε στην Αθηνα για συναυλιες κι οταν γινεται κατι κοντα σε μας(π.χ Λαρισα) χαιρομαστε και το τιμαμε.Και οι ανθρωποι της επαρχιας,ψυχη εχουμε.Σε ενα παρομοιο thread ,καποιος Ζafrock,νομιζω,μου εκανε επιδειξη Αθηναιοσυνης!Μιλατε σωστα.Μπραβο στους ροδιτες που φερνουν ενα ενδοξο ονομα των eighties!

συναυλίες να ναι και όπου να ναι… 8)

Υπάρχει ήδη thread:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=11852

Κι εγώ το σκέπτομαι σοβαρά να πάω, γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η πρώτη και αντικειμενικά καλύτερη περίοδος των Stranglers, των ετών 1977- 1982, και ελπίζω να πουν πολλά από αυτήν. :slight_smile: :slight_smile: 8) 8) 8)