The Stranglers

Πολλοι θα τους ξερετε απο τα παραπανω που ολο και καπου θα τα εχετε ακουσει,εχουν ομως κι αλλες εξισου καλες στιγμες.Ποια η γνωμη σας λοιπον για τους Stranglers,το μεγαλο punk/new wave συγκροτημα των 70’s?

εεεεεεεεεεεεεεε τους σιχαίνομαι κ αυτους…:lol:

Πες μου τωρα οτι κανεις πλακα οπως με τους Buzzcocks.

Τα πιάνεις γρηγορα εσυ:D

Οπως καταλαβαινεις σ’εμαθα.Οριστε κι αλλο λινκ(που ξεχασα πριν,και απο ιστορικο για τα δεδομενα της χωρας μας live).

Αουτλο το χεις ριξει στην κλασσικη πανκ ή μου φαινεται?
Rattus Norvegicus ρε!

(Καποτε ακουγα φανατικα και stranglers και buzzcocks και stiff little fingers και και και… τωρα τα πηρε ο καιαδας.)

What ever happened to the heroes?
All the Shakespearoes?
They watched their Rome burn

E γαμάνε. Το Νο More Heroes ήταν από τα πρώτα μου σιντι, έχω καιρό να το ακούσω βέβαια. Πολύ ξεχωριστοί πάντως.

Παντα ακουγα κλασικη punk,οποτε μη σου φαινεται περιεργο.Οσο γι’αυτα που πηρε ο καιαδας κακως δεσποινις,αλλα τι να κανεις?

Δεν έχω ασχοληθεί δισκογραφικά, μόνο το Peaches είχα αγοράσει στο γυμνάσιο και έχω λιώσει αν και πρέπει να χει πολλά βινύλιά τους ο πατέρας μου.

Αγαπημένα κομμάτια Golden Brown, Walk On By, No More Heroes, Hanging Around και φυσικά η διασκευή τους στο All Day And All of the Night των Kinks.

Πολυ πετυχημενη μπορω να πω.

Πηρα τις προαλλες ενα cd τους απο εφημεριδα:) Και ανακαλυψα οτι αυτοι λενε το Golden brown.#-o
Κομματαρα

To καλυτερο κομματι των Stranglers κατα την γνωμη μου, live απο Καλλιμαρμαρο το 1985:!:

Edit: Μολις ειδα πως ο outlawtorn ειχε ποσταρει ακριβως το ιδιο βιντεο στην πορηγουμενη σελιδα! :wink:

Το ‘‘Midnight summer dream’’ αυτοί δεν το λένε; Τραγουδάρα.

Ναι,αυτοι το λενε και οντως ειναι τραγουδαρα οπως λες.

Oντως απ τα καλυτερα κομματια, εχει ενα μεθυστικο/υπνωτιστικο κλιμα.

Πολυ καλο συγκροτημα οι Stranglers.

Tσεκαρετε κι αυτο εδω, απ τα πολυ συμπαθητικα και γκρουβυ κομματια τους http://www.youtube.com/watch?v=OYqllpnyWrY

golden brown…απλα απιστευτο κομματι

@REDRUM

ΓΑΜΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΡΆΓΜΑΤΙ! ΨΟΦΑΩ ΝΑ Τ ΑΚΟΥΩ8)

@ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ:lol::roll:

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΑΛΛΑ ΒΓΑΖΕΙ FREDDIE MERCURY

Ωραίοι οι Stranglers αν και απο αυτην την περίοδο προτιμώ τους the clash…Παρολαυτα ξεχωρίζουν για μενα λόγω πολύ χαρακτηριστικών πλήκτρων και του μπάσου του Burnell…Το midnight summer dream είναι ενα επος…δεν ειναι?:smiley:
Ειχαν ερθει Ελλάδα (η βασικη τους συνθεση δηλ.) καπου το 2004 αν δεν κανω λαθος …ειχε παει κανεις?

αρκετα καλοι οι Stranglers

Γκρουπάρα από τις λίγες… Λιιιιγο παλιότεροι από την γενιά του punk αν και μαζί της αναδείχθηκαν.