The Subways - Tour Greece 2012

[SIZE=“4”]Αθήνα - Σάββατο 12 Μαΐου: Κύτταρο live w/Monovine & more guests

ΤΒC - Κυρικακή 13 Μαΐου

Βόλος - Τρίτη, 15 Μαΐου: Vox music stage w/Puta Miser & Monovine

Iωαννινα - Tετάρτη 16 Μαΐου: Boxx live stage

Θεσσαλονίκη - Παρασκευή 18 Μαΐου: Βlock 33

More dates to be announced - more support acts to be confirmed.[/SIZE]


[SIZE=“4”]Προπώληση εισιτηρίων:

Αθήνα: Ticket House, Public (από 11 Απριλίου)
e-tickets: subwaysinathens.eventbrite.com

Βόλος: ΤΒΑ
e-tickets: subwaysinvolos.eventbrite.com/volos

Iωάννινα: TBA
e-tickets: subwaysboxx.eventbrite.com/

Θεσσαλονίκη: Ticket House, Metropolis (από 9 Απριλίου)
e-tickets: subways12.eventbrite.com

Και τους χάνω 2η συνεχομενη χρονια! Όσοι πάτε, καλα να περάσετε! :D[/SIZE]

τιμες εχουν βγει ?

Το e-ticket ειναι απο 11 μεχρι 14 ευρω! Ε κανα 15αρι υπολογιζω!

αντε να ανακοινωθεί τιποτα πιο κοντά προς καβαλα και θα τιμήσω στανταρ… :stuck_out_tongue:

Με 15 ειμαι μεσα και εγω ! 8)

Λοιπον, στην αρχικη κανει λογο για 15αρια (τα πρωτα 250) και 20 στην πορτα, οσον αφορα τα εισητηρια της Αθηνας.

Κατα τα αλλα, το γεγονος πως σε Αθηνα και Βολο (και ισως και αλλους) σαπορτ θα ειναι οι Monovine ισως σημαινει οτι η πολη που μενει να ανακοινωθει ειναι η Πατρα.

Και λεω, ισως, γιατι το οτι οι Monovine ειναι Πατρινοι μπορει να μη λεει και τιποτα, ενω καπακια πανε Βολο και μετα Γιαννενα.

Τους είδα χθες… χωρίς υπερβολές πιστεύω ότι είναι σίγουρα στις δυνατότερες συναυλίες που έχω δει στο Βόλο.

Αρχικά, τα σαππορτ ήταν ακριβώς όπως έπρεπε για να μπούμε στο κλίμα. Οι Puta Misery άνοιξαν τη βραδιά με πολύ χαβαλέ και όρεξη, ενώ εκτός από τα δικά τους κομμάτια, έπαιξαν διασκευές σε Blink, Ramones και Green Day και μας ζέσταναν για τα καλά. Για τους Monovine είχα ακούσει κάποια καλά λόγια, αλλά στο λαηβ αποδείχθηκαν λίγα. Τρομερή ενέργεια, κυρίως από τον τραγουδιστή και τον ντραμμερ -που έσπασε μπαγκέτες, διέλυσε τη μπότα, τίποτα δεν άφησε- και πολύ δυνατές συνθέσεις, που μπορεί να έφερναν στο μυαλό κάτι πολύ συγκεκριμένο μεν, με την καλύτερη έννοια δε.

Για τους Subways ήξερα στο περίπου τι να περιμένω και τελικά δεν απογοητεύτηκα καθόλου. Αντιθέτως. Από τη στιγμή που βγήκαν, μέχρι τη στιγμή που κατέβηκαν από τη σκηνή, όλα πήγαν τέλεια. Ο ήχος μοιρασμένος και όσο καθαρός επρεπε, η μπάντα όλο κέφι, το σετλιστ γεμάτο… τι άλλο να ζητήσει κανείς; Με αρκετά κομμάτια από την τελευταία τους δουλειά, αλλά και από τα δύο πρώτα τους αλμπουμ, ήταν ό,τι ιδανικότερο για μπύρα, σινγκ αλονγκ και moshing. Χαρακτηριστικές οι φάσεις στο Turnaround με το πιτ, στο It’s a Party, που ο Lunn αποφάσισε να κάνει stage diving, ή λίγο νωρίτερα στο Celebrity που ζήσαμε να δούμε jumpdafukup φάση στο Βοξ. Άξια αναφοράς επίσης το υπερβολικά κολλητικό ρεφραιν του We Don’t Need Money, η “ελληνοποίηση” του Rock n’ Roll Queen και οι “χορευτικές” φιγούρες της Cooper στα Shake! Shake! και Kiss Kiss Bang Bang.

Πολύ γεμάτη βραδιά γενικά κι ελπίζω να ξαναδουμε αντίστοιχες στιγμές στο μέλλον

Αύριο Θεσ/νίκη με 12? εισητήριο, Not bat at all:p.
Έχει ακόμα με 13? και 14? από Eventbrite
Tους έχω δει πριν 3 χρόνια στο Principal με κοινό 50-60 άτομα αλλά παρ’ολα αυτά ήταν από τα καλύτερα live που έχω δει , και πιστέψτε με έχω πάει σε εκατοντάδες.
Όλα τα λεφτά η μπασίστρια που ποτέ δεν σταματάει να χοροπηδάει αλλά και οι υπόλοιποι που από σκηνική παρουσία είναι άψογοι.
Πιστεύω όσοι πάνε στα live τους δεν θα χάσουν και με τόσο φθηνό εισητήριο φυσικά

Τους είδα στην Αθήνα τις προάλλες και ήταν πολύ καλοί, ανέλπιστα καλοί. Την προηγούμενη φορά που έπαιζαν έλειπα και τους είχα χάσει. Επίσης πολύ καλοί και οι Monovine και τίμια η τιμή του εισιτηρίου.

Άλλο ένα απίστευτο Live από τους Subways!
Όταν δίνεις 12? για εισητήριο και βλέπεις μια μπάντα που μιαμιση ώρα δεν σταματάει να χοροπηδάει και να γουστάρει μαζί με το κοινό το λιγότερο που σου έρχεται στο μυαλό είναι η απόλυτη ικανοποίηση=D>
Καιρό είχα να κοπανηθώ έτσι σε Live:p
To setlist με όλα τα καλά τραγούδια, όχι οτι έχουν πολλά που υστερούν, και μιάμιση γεμάτη ώρα με φούλ ρυθμό.
Ακόμα και stage diving έκανε ο Billy αλλά κάποιοι μάλλον δεν έχουν ξαναπάει σε συναυλία στην οποία μέλος του συγκροτήματος πηδάει στο κοινό!
Αντί να τον αφήσουν πάνω στην σκηνή τον πετάξαν στο κενό!#-o
Για λίγα δετερόλεπτα χάθηκε πίσω από τους ενισχυτές αλλά ευτυχώς σηκώθηκε και συνέχισε.
H Charlotte για άλλη μια φορά όλα τα λεφτά οργώνοντας πάνω κάτω την πίστα χοροπηδώντας όλο χάρη:)