Βαριέμαι, πείτε ό,τι σας κατέβει - The Third Era

ε κάπως έτσι! :stuck_out_tongue:

Πάντως, νάητσκάη, επί ευκαιρία, θέλω να σου πω ότι πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος ξεχωριστά μπορεί να δώσει τον δικό του αγώνα σε όποια θέση/κατάσταση κι αν βρίσκεται και με όποιον τρόπο επιλέξει, αρκεί να μην είναι μέσα στο σπίτι ή μπροστά από μία οθόνη υπολογιστή. Σημασία δεν έχει πώς θα δράσει δηλ, μπορεί αυτό να το κάνει σε μια πορεία, με συνθήματα, διαμαρτυρίες, επιστολές και άλλους τρόπους που δε μπορώ καν να φανταστώ. Εν τέλει όμως, μετράει η συμμετοχή του και όχι το αποτέλεσμα, θέλω να πω…

Ένας δεξιός σε κόσμο αριστερών που αντιτίθεται είναι επαναστάτης?αυτό πες μου μόνο.

Γιατι ρε συ ??
Αυτη τη μυστικοπαθεια, που χαρακτηριζει κυριως τους μεγαλυτερους, που αρνουνται να πουν τι ψηφισαν/τι θα ψηφισουν, ποσο μαλλον να μην λενε καν τις πολιτικες τους αποψεις γενικα, ποτε δεν μπορεσα να την καταλαβω !
Ντρεπεστε δηλαδη για τις αποψεις σας ??

Όχι. Κάτι άλλο είχα στο μυαλό μου. Να βλέπεις αυτά θέλω να αποφεύγω. Τώρα, τί μου τους μπλέκεις τους δεξιούς με τους επαναστάτες; Εχμ;

:roll:

Όχι ρε,δεν είμαι καν μεγάλος,25 είμαι.Και δεν έχει να κάνει με το τι θα ψηφίσω,είναι πως…
Είναι μάταιο,και στο τέλος χάνω το ενδιαφέρον μου,βαριέμαι και αλλάζω θέμα,άρα προτιμώ να απέχω συνειδητά από τέτοιες συζητήσεις παρά να φτάσω εκεί.
Σας βλέπω γράφετε,γράφετε,διαφωνείτε και δε νομίζω πως οι περισσότεροι τουλάχιστον(για να μην σας τσουβαλιάζω όλους κιόλας) μπαίνουν καν σε διαδικασία σκέψης και προβληματισμού από τον αντίλογο που υπάρχει,απλά οι περισσότεροι έχουν τις ιδέες τους,τις αντιλήψεις τους και οτιδήποτε αντιτίθεται στη γνώμη τους απλά το απορίπτουν.Σαν τους παπούδες που διαμαρτύρονται πως τους κόβουν τις συντάξεις και πως τα κομματα που αυτοί ψήφιζαν επί δεκαετίες τα έχουν κάνει έτσι,αποκαλώντας τους μάλιστα κλεφτες,ψεύτες κτλ,και παρόλα αυτά όταν τους ρωτάς τι θα ψηφίσουν πάλι NΔ-ΠΑΣΟΚ σου απαντούν.
Και μιλάμε για νέους ανθρώπους,άρα πιο ανοιχτούς σε νέες ιδέες και αντιλήψεις εξ’ορισμού(?).
Και στο κάτω κάτω έχω δει πολλές φορές άνθρωπους να χαλάνε τις καρδιές τους ή άνθρωπους να απορίπτουν άλλα άτομα μόνο και μόνο γνωρίζοντας τις πολιτικές τους πεποιθήσεις εκ των προτέρων.
Αυτό εννοώ βαριέμαι να συμμετάσχω,βαριέμαι όλο αυτό.Σε καφενειακό επίπεδο βεβαίως θα συζήταγα.Αλλά μόνο σε τέτοιο.

Πλακίτσα ήταν,σόρυ που σε έκανα να γράψεις κατεβατό!:roll:

Kαλα το να βαριεσαι να συζητας για πολιτικα στο ροκινγκ.γρ ειναι απολυτως κατανοητο.

Η ερωτηση μου ηταν πιο γενικη, και δεν αφορουσε προσωπικα εσενα, απλως πηρα αφορμη απο σενα, γιατι γενικα το θεμα της ψηφου χαρακτηριζεται απο την συντριπτικη πλειοψηφια των ανθρωπων ως ταμπου και μυστικο…:-k

Τι ψηφιζεις night sky?

Εκφράστηκα λάθος βασικά,δεν εννοούσα πως δεν θέλω να εκφράσω τις πολιτικές μου πεποιθήσεις,εννοούσα πως δεν θέλω να παίρνω μέρες σε τέτοιες συζητήσεις.

Λαθος διατυπωση το ‘‘τι ψηφιζεις’’.
Σημαινει οτι παντα και ο,τι και να γινει, καποιος ‘‘θα ψηφιζει’’ το ιδιο κομμα σαν οπαδος ανεξαρτητως του πως δρα/φερεται/κινειται αυτο το κομμα με το περασμα του χρονου. :wink:

Σε ενδιαφερει ακομη, να απαντησω τι ψηφι[B]σα[/B] στις προηγουμενες και τι [B]θα[/B] ψηφι[B]σω[/B] στις επομενες ?

Μπα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα, απλα ειμαι στο κρεβατι και δεν με πιανει ο υπνος.

Ζητα καμια συμβουλη απο την Σαιλεντ Γουιντερ για το θεμα αυτο.

Να γράψει κανενα σεντονι για να με παρει ο υπνος?

Αααακριβως !

και το σεντόνι παίρνει ακριβώς την έννοια που έπρεπε να έχει πάντα?

Αλλο ‘‘σεντονι’’ γενικα και αλλο ‘‘σεντονιSilentWinter’’.

H μαρκα κανει τη διαφορα.

Φαντάζομαι θα είναι πιο ζεστό και φροντισμένο για να κοιμάσαι καλύτερα, κάτι σα σεντονοπάπλωμα για το χειμώνα

52.50 ευρώ το απλό φοιτητικό για Κομοτηνή, όταν με 53 ευρώ βρίσκεις αεροπορικό; Seriously??! :-k Και μετρούσα τις στροφές επί εννιά-μισή ώρες για μια τόσο μικρή διαφορά, όταν θα 'χα φτάσει στο δίωρο; ΚΑΤΑΡΑ! Αν ξαναπάρω κτελ, να μου (ξανα)τρυπήσετε τη μύτη!

Σημείωση 1η: το δε σημερινό ήταν επικό=> ΌΛΟΣ ο διάδρομος του λεωφορείου είχε καλυφθεί με βαλίτσες και στις τάσεις έκανες ακροβατικά για να κατέβεις. Τον πατέρα και τη μάνα τους κουβαλούσαν όλοι απ’ τις διακοπές;

Σημείωση 2η: Αν και λίγο καθυστερημένα,[I] καλή χρονιά στο φόρουμ[/I]! :stuck_out_tongue:

Μολις γυρισα απο δουλεια και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι τον εχω δαγκωσει.Δεν υπαρχει το κρυο που εχει εξω.Φιλικη συμβουλη οποιος θελει να βγει εξω ας φορεσει οτι εχει στην ντουλαπα του :slight_smile:

^
Να μην βγει και να δουλέψει απ’το σπίτι :stuck_out_tongue: ή να πει ότι είναι άρρωστος/η κ να παίξει Skyrim.