Βαριέμαι, πείτε ό,τι σας κατέβει - The Third Era

Τι υποννοάς;Κάτσε να αρχίσω γυμναστήριο πάλι να δεις

Χαχαχαχα,δεν υποννοώ τίποτα… άλλωστε δε μου αρέσουν οι “φουσκωτοί”…

αλλά εσύ τί σκας; που να ήσουν και χοντρός δηλαδή; ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΡΕ;

Όταν εγώ ήμουν 100+ κιλά,εσύ έτρωγες τοστάκι με τυρί λαιτ,έλα σε παρακαλώ…

Τί θες τώρα; Να συγκρίνουμε τις ΜΠΑΚΕΣ; Εγώ την έχω μεγάλη ρε… :frowning:

Αλλά έχω τα μισά σου κιλά… ε,με περνάς όμως κ κάτι πόντους, ε κάπου 50+… :stuck_out_tongue:

:-k:-k:-k

[SPOILER]Δε μπορώ να διαβάσω λέγεται αυτό…[/SPOILER]

Χαχαχαχαα,ποιο;

Αυτό!

[SPOILER]1-0[/SPOILER]

Αυτό που κάνω τώρα δυο τρεις μέρες και ποστάρω εδώ είναι συνέπεια του ότι κάθομαι στον υπολογιστή για να διαβάσω και αδυνατώ…

Χμ, κι εγώ αυτό που κάνω εδώ και έναν χρόνο είναι συνέπεια του ότι σκυλοβαριέμαι να διαβάσω και δε μπορώ να κοιμηθώ πριν τις 3! Άισταδιάαλα δηλαδή! Σε καταλαβαίνω hopeto!

Πριν τον ένα χρόνο τι έκανες???

Ναι… καλή ερώτηση… :-k

Θα ήθελα να ξαναγινόμουν φοιτητής σε ελληνικό πανεπιστήμιο,τι ξέγνοιαστες εποχές…

Που είσαι τώρα; ΟΚ, ξέρω, ή μάλλον φαντάζομαι, πώς είναι να περνάς φοιτητικά χρόνια σε ελληνική φοιτητούπολη… Αλλά αν μου δινόταν η ευκαιρία να βγω έξω, χωρίς δεύτερη σκέψη θα σπούδαζα… ΕΞΩΩΩΩΩΩ!!!

Λονδίνο είμαι…Δεν παραπονιέμαι,ωραία είναι απλά έχω εξετάσεις και είναι η πρώτη φορά που ένιωσα τι πάει να πει διάβασμα.Κατέβηκα 20 μέρες ελλάδα για γιορτές και πρέπει να βγήκα εξώ 4-5 βράδια κυριολεκτικά,και να ήπια και 4-5 καφέδες.Και φυσικά όταν έβγαινα βράδυ το πρωί ξύπναγα για διάβασμα.Όπως και την πρωτοχρονιά και τα Χριστούγεννα διάβασμα μέχρι τις 3 το βράδυ…Μπούχτισα,δεν μπορώ άλλο λέμε!

Έχεις τα δίκια σου και συ! Είναι ζόρικα έξω… πω, και εγώ που θέλω πολύ αμφιβάλλω αν θα τα καταφέρω να πάω…

Να ρωτήσω κάτι άσχετο επί τη ευκαιρία; Και θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος σοβαρά, γιατί δεν βγάζω άκρη… Στα erasmus πώς δίνεις μαθήματα; Επιλέγεις εσύ ποιά θα δώσεις και εάν ναι, με ποιόν τρόπο τα δίνεις; Γραπτώς με ειδικές εξετάσεις; Προφορικά, με εργασίες;

Είναι ζόρικα αλλά αξίζει,μου αρέσουν όσα μαθαίνω,δεν μου αρέσει πολύ το σύστημα του πανεπιστημίου απλά.

Νομίζω πρέπει να βρεις ποια μαθήματα θα δώσεις και να συννενοηθείς πρώτα με τη σχολή σου για να δεις αν θα σου τα αναγνωρίσουν.Η αδερφή μου είχε πάει στην Ιταλία και έδινε γραπτές εξετάσεις.

Τα αγγλικά μου δεν είναι της προκοπής και τα μαθήματα είναι αρκετά δύσκολα! Την πάτησα! Η αδερφή σου γνώριζε καλά Ιταλικά προφανώς, στην Ιταλία τα μαθήματα γίνονται στην γλώσσα τους!

Η αδερφή μου έκανε 2-3 μήνες εντατικά μαθήματα και πήγε και ξεκίνησε από μηδενική βάση φαντάσου… Πόσο χάλια μωρέ να είναι τα αγγλικά σου?Έχουμε κάτι βησιγοτθους εδώ πέρα που δεν μπορούν να πουν σωστά ούτε το “πάμε για καφέ”!Πραγματικά.Και κάνουν μεταπτυχιακό1Τώρα το αν θα το παρουν είναι άλλο θέμα.

Γενικά, απ΄όσα έχω ακούσει δεν είναι δύσκολο να περάσεις τα μαθήματα στο erasmus! Δε θέλω όμως, να πάω εκεί και να το κωλοβαρέσω - μόνο! - θέλω να αποδείξω ότι μπορώ να περάσω και κανά δυο μαθήματα! Τα αγγλικά είναι πονεμένη ιστορία… τώρα κάνω εντατικά και θα κάνω και τίποτα από αυτά που θα χρειαστώ, αν πάω… Αν μου ζητήσεις να πώ κάτι στα αγγλικά, θα αρχίσω τα νιαουρίσματα…