The Walking Dead

Μετά το ψιλομέτριο τέταρτο, ήρθε το πέμπτο να μας φέρει στα ίσια μας. Τρομερο επεισόδιο.

Πέρα από το κλείσιμο (προφανώς), η σκηνή που σκάνε ζόμπι απ’ όλες τις μπάντες είναι από τις πιο καλά στημένες we-re-under-attack σκηνές που χω δει. Και εννοείται ότι στη φάση που εξαφανίζεται από το πλάνο ο Χερσελ με το shotgun ήμουν έτοιμος να αρπάξω την οθόνη και να την πετάξω απ’ το μπαλκόνι.

Το 5ο είχε άφθονη δράση και τρέξιμο και μεγάλο τελείωμα.
Στις σκηνές που δείχνει στο επόμενο επεισόδιο υπάρχει η πιο bad-ass σκηνή έβερ.

Τέλειο το επεισόδιο αυτής της βδομάδας! Εδώ θα βρείτε την ανάλυση του…!
Περιέχει spoilers για όσους δεν έχουν δει το επεισόδιο…

…μια χαρά πάει κιαυτός ο κύκλος:):!:

δεν νομίζω πάντως ότι τρελαίνομαι που θα επιστρέψει ο governor. Το 5ο όντως πολύ ωραίο επεισόδιο, άντε γιατί είχε αρχίσει να γίνεται μικρό σπίτι στο λιβάδι ο κύκλος…

μαμησε και το νεο!

πιο βαρετο πεθαινεις, 1-2 καλες σκηνες προς το τελος

οχι ρε τρελέ τα τελευταία επεισόδια βγάζουν και γαμω τις ατμόσφαιρες…

Πολύ δυνατό το τελευταίο επεισόδιο

Μετα το τελος του Breaking Bad προσπαθησα να σκοτωσω την καταθλιψη της απωλειας του με διαφορες σειρες που βλεπω. Μια απο αυτες ηταν τα ζομπια, στα οποια ειχα αφησει και 3 επεισοδια καβα γιατι αυτη η σεζον μεχρι στιγμης ειναι μακραν η χειροτερη. Κακη επιλογη. Εκλεισα το 5 στη μεση αφου ειχα φαει πρωτα την υπερμετριοτητα του 4 (αισχρο πραγματικα). Ειναι εντελως apples and oranges η συγκριση και το ξερω, αλλα μετα το τελος του breaking bad το να βλεπω αυτα τα πραματα ηταν σαν Ρεαλ-Μπαγερν vs ΑΟ Παγου - ΑΟ Μυκονου. Σημερα ξαναπροσπαθησα και βγηκε πιο στρωτα το αποτελεσμα αφου μετα τη μεση του 5 [SPOILER]ειχαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ξανα λιγο βια, με το rampage γιου και πατερα εναντια στις ορδες, ο χερσελ την καραμπινα του ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΙΓΟ ΚΙΝΗΣΗ. ΦΑΣΟΛΙΑ,ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ,ΑΡΓΟΙ ΑΝΟΥΣΙΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ,ΑΙΜΟΠΤΥΣΗ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟΙ, ΚΑΤΙ ΚΑΜΜΕΝΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ ΑΦΟΥ ΚΙ ΟΤΑΝ ΖΟΥΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ, Ο ΤΑΙΡΙΣ ΘΥΜΩΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ! Τι ειναι αυτο ρε? Σειρα ειναι αυτη??? Ο Φωσκολος θα ηταν περηφανος!! Τεσπα, στο 6 εχουμε και την επιστροφη του πουτανασγιου, τρελη μουρη το σιχαμα. Αλλα και παλι επεισοδιο τραβηγμενο απο τα μαλλια. Μπραβο, με κανατε να βαρεθω επεισοδιο που παιζει ο Gov’nor. Φερε το ταβλι, φερε το οξυγονο, φαε λαζανια, ταβλακι ξανα, σε ευχαριστω, μη φευγεις,αχ οχι ξαναευχαριστω… ΟΥΡΓΚΧ… Και μου την εσπασε υπερβολικα η μικρη. Περα απο το οτι ειναι αντιπαθεστατη σα μουρη. Οι σεναριογραφοι πραγματικα βαρανε και με τα 2 χερια, φοβισμενο κοριτσακι που κραταει το αρκουδακι του και δε μιλαει και παγωνει μπροστα στα ζομπι. ΑΛΗΘΕΙΑ? ΠΟΣΟ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ! Shut up and take my money δηλαδη, μεγαλη καινοτομια. Ειδικα η σκηνη που μπαινει μεσα ο gov’nor αφου ελιωσε τη μουρη του παππου και το κοριτσακι φευγει απο τη μανα του και παει και κρυβεται πισω απο την πολυθρονα… ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ…Το κλισεδομετρο και η ελλειψη ρεαλισμου κοντεψε να σκασει εκει, χειροτερο acting που εχω δει εδω και πολυ καιρο. Στα θετικα οι ΟΥΜΠΕΡ ΣΠΛΑΤΤΕΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΤΑΡΟΥ μεσα στον ταφο με τους σαπιους. Επισης Ρικ, μπραβο μαλακα ηθικολογε, η Καρολ σκοτωσε 2 ατομα που θα μολυνανε τα παιδια σου και πρεπει να φυγει γιατι ειναι απειλη. ΧΜΜΜΜΜΜΜ. Δεν ηταν καθολου χρησιμη στη φυλακη, περα απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΟΜΕΑ. Γυρνα στα φασολια σου βλακα συνταξιουχε και μη σε ξαναδω στην οθονη μου μεχρι να γινεις ο καυλωμενος πιστολερο που ψιλοσυμπαθησα στις προηγουμενες σεζον. Βρωμομπατσε. Α και φτιαξτε τα μεταξυ Νταριλ και της μαυρης που δε θυμαμαι το ονομα της με το κατανα. Θα κωλομετρησει.[/SPOILER]

ναι ρε εντελως.

Βαρετό λίγο το έκτο επεισόδιο, αλλά μετά από αυτό λογικά θα γίνουν πολλά.

[SPOILER]τραγικό story στα 2 τελευταία: ο “καλός” governor αρχίζει να σκοτώνει κόσμο και θέλει να πάρει την φυλακή. season 3 much?[/SPOILER]

…αυτό αναμένουμε:):!:

Ενα εχω να πω για τα δυο τελευταια επεισοδια.

[SPOILER]ΥΥΥΥΥΥΠΝΟΣ!Χρειαζεται προσπαθεια για να γραψεις τοσο βαρετα επεισοδια.Ειδικα το προηγουμενο…ηταν τοσο σουπα που μου περασε η γριπη.Και το ειχε πει καποιος σε ενα βιντεο οτι τα πρωτα επεισοδια ειναι γαματα αλλα οτι σιγουρα θα βρουν καποιο τροπο να γαμησουν την υπολοιπη σεζον,κατι το οποιο τελικα καταφεραν.Ακομα και το σημερινο με το ζορι το ειδα.2 επεισοδια πανω σε αυτον τον “καινουργιο” γκοβερνορ δεν παλευονται με την καμια.[/SPOILER]

Nαι αλλα στις στιγμες που ειναι GOV’NOR ανεβαζει ολο το επεισοδιο.Το 7 π.χ που ειχε πιο πολυ κακια ηταν αρκετα ανωτερο απο τις προηγουμενες αρρωστιες. Και πολλα υποσχομενο τελος.

[SPOILER]το κρατας μιση ωρα απο το ποδι το μουλικο, δαγκωσε το να ξεμπερδευουμε[/SPOILER]

Συμφωνω πολλα υποσχομενο τελος αλλα μπορουσαν να φτασουν εκει χωρις τοση κουραση.

[SPOILER]Δειχναν 1μιση επεισοδιο πως ο γκοβερνορ αλλαξε,για να δειξουν αμεσως μετα οτι δεν αλλαξε καθολου.Και στα σημεια που μιλαγε για το παρελθον του ηταν βαρετα,και τα σημεια που ελεγε οτι το “παρελθον ειναι παρελθον” και παρουσιαζοταν μετανιωμενος ηταν απλα για να γεμισουν το επεισοδιο,αφου δυο σκηνες μετα κανει οτι εκανε και παλια.[/SPOILER]

η καινουρια γκομενα του governor δεν ειναι ιδια η γκομενα του κινεζου;

+1 σε πιο milf

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4