The Walking Dead

Αφου ΄χουμε τοπικς για καθε καρυδιας καρυδι, σε 10 μερουλες περιπου νομιζω κανει πρεμιερα η τηλεοπτικη μεταφορα του The Walking Dead, comic του Robert Kirman και Tony Moore…

6 επεισοδια η πρωτη σεζον, η δευτερη που λογικα θα παει Φλεβαρη του 2011 θα αποτελειτε απο 13 κοκ και οσο ‘αντεξει’-οσο ‘παιζει’ μπαλα το -ongoing ακομα- κομικ βασικα-…

Παραγωγος και δημιουργος ο γνωστος Frank Darabont(Shawshank Redemption, Green mile, Mist κτλ) ο οποιος θα σκηνοθετησει και το 90λεπτο premiere επεισοδιο και μερικα ακομη…

Το κομικ παντως, για οποιους δεν ετυχε να το διαβασουν-κυκλοφορει και στα ελληνικα πολυ καιρο τωρα- ειναι τελειοτητα σκετη, μια σιγουρα απο τις καλυτερες και πιο πετυχημενες σειρες της δεκαετιας που διανυουμε, εχει αποσπασει πολλα βραβεια και προσφερει πολλες συγκινησεις και στιγμες αγωνιας σε συνδιασμο με αρκετη δραση και σπλατεριες…

Σε μια μετα-αποκαλυπτικη Αμερικη οπου ζομπια εκαναν τη χωρα πουτανα και αλλαξαν για παντα το τοπιο, μια ομαδα ανθρωπων θα διασχισει την γεματη νεκροζωντανους ερημικη αμερικανικη ηπειρο σε αναζητηση μιας νεας πατριδας…

το τρεηλερ ΧΥΝΕΙ_ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ και μαλλον θα ειναι απο τις must σειρες φετος-ειναι και λιγα επισοδεια\m/-

http://www.youtube.com/watch?v=yg46DWI_fCE&feature=player_embedded

άντε επιτέλους να αρχίσει και αυτό…
ελπίζω να μην βγει πατάτα…

*όταν λέμε λίγα επεισόδια…? ποσά?

6 επεισοδια η πρωτη σεζον 60λεπτα, εκτος το πρωτο που θα ειναι 90 λεπτα-σαν ταινια πρακτικα-…

Θελω να πιστευω πως δεν παει για πατατα, ΑΜC εχει ηδη Mad Men και Breaking Bad που τα πανε περιφημα αποσο εχω προσεξει + το δευτερο ειναι και σκοτεινο, λεφτα φαινεται να εχουν πεσει, το κομικ ειναι τοπ, Νταραμποντ ειναι τιμιος γενικα, το αναμενω οπως και ναχει με θετικη διαθεση…

\m/

90 λεπτά και τα κανονικά 60λεπτα.?!!! οου γιεα :smiley:

Για να δουμε… Έχω διαβάσει ένα μικρό κομμάτι από το κόμιξ, αναλογικά με το σίριαλ πρέπει να είναι ο πρώτος κύκλος, άντε λίγο παραπάνω. Από το trailer φαίνεται καλό… Θα δείξει…

Είναι αξιόλογο το AMC. Με χαλάει λίγο να πω την αλήθεια αυτή η φάση[I] “φωνάζουμε έναν καταξιωμένο σκηνοθέτη να κάνει το πρώτο επεισόδιο”[/I], που πάει να γίνει μόδα τελευταία. :stuck_out_tongue: Όμως βέβαια φαίνεται πολλά υποσχόμενο το συγκεκριμένο project, άντε να δούμε!!!

Nταξ, ο Νταραμποντ δεν ειναι απλα ο σκηνοθετης του πρωτου, ειναι ο δημιουργος της σειρας στη προκειμενη περιπτωση(σε αντιθεση με τον Σκορσεζε του Broadwalk που περιοριζεται στη παραγωγη και στη σκηνοθεσια του πιλοτικου επεισοδιου)+ενας απο τους παραγωγους+σκηνοθετης 3ων εκ των 6 επεισοδιων της πρωτης σεζον…

my 2 cents

[B]θαναι καρα-προσεγμενο
θα κανει πολυ καλα νουμερα
θα παει καλα εντελει[/B]

ισως το δω , ισως οχι μιας κ τα ζομπι ειναι λιγο κλαιν για μενα
[B]
αλλα πιστευω οτι λογω θεματολογιας κ μεσου απο το οποιο προερχεται(κομικ) ειναι πολυ καλος κραχτης για να φερουν νεαρες ηλικιες στο καναλι , αρα ειναι πολυ καλη επιχερηματικη κινηση σε επιπεδο πελατολογιου (πωπω σαν γιαπης της wall street ακουγομαι 8) )[/B]

επισης μιας κ ανεφερε ο λουπιν το [B]AMC [/B]

να πω οτι αυτη ειναι [B]μολις η 4η[/B] σειρα που βγαζει το συγκεκριμενο καναλι

[B]mad men
breaking bad
rubicon[/B]

οι αλλες 3 κ ολες τους προσεγμενες σε βαθμο αηδιας :stuck_out_tongue:

(δεν ειπα τπτ για το ποσο αξιζε το ρουμπικον…:stuck_out_tongue: )

το περιμένω πως και πως…
διαβάζω τα comic και πραγματικά γαμάνε!!!

αντε να δουμε…:smiley:

Το πρώτο επεισόδιο χωρίς να είναι κάτι φοβερό είναι αρκετά καλό, όμως περίμενα κάτι καλύτερο.

LoL…

Hey you, dumbass (…) dumbass in the tank! (…) you cozy in there?

pre-air ε? καλη ποιοτητα ή να περιμενουμε πρεμιερα?

Ναι pre-air, καλή ποιότητα.

Πότε έγινε thread και δεν πήρα χαμπάρι. Λοιπόν είναι σειρά-γκανιάν για μένα, τα πάντα όλα. Και ακόμη δεν έχω δει και τίποτα, που να δω κιόλα:p

το ειδα το 1ο…
ηταν λιγο κουραστικό αλλα και εγω περιμένω πολλά απο αυτη την σειρά γιατι παρακάτω γίνετε χαμός!!!
και τωρα περιμένουμε…

βγηκε το πρωτο σε ΗDTV για οσους+εμενα περιμεναν και δεν κατεβασαν το pre-air…αυριο μεθαυριο θα το δουμε:D

Εμαθα την προηγουμενη βδομαδα για αυτη την σειρα και την περιμενω με μεγαλη ανυπομονησια… Γουσταρω τρελα τα ζομπι, δυστυχως δεν εχω διαβασει καθολου το κομικ, αλλα και μονο που θα ειναι σειρα με ζομπι, ειμαι μεσα… Αντε να δουμε, εχω πολλες προσδοκιες…

Δεύτερο επεισόδιο χειρότερο απ’το πρώτο, ήταν διασκεδαστικό όμως.

μόλις το ειδα και εγω…
δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το “μπουκώνουν” με χαρακτήρες που δεν υπάρχουν στο κομικ και δεν βαδιζουν σύμφωνα με αυτα…:?

απο την αρχη ήξερα οτι θα ειναι η σειρα που θα κάτσω να την δω ανεξάρτητα αν πετύχει η οχι…

αλλα 4 για να δουμε

[SPOILER]
αν δεν εχεις διαβάσει το κομικ μην το ανοίγεις…:stuck_out_tongue:

[SPOILER]
πιστευω οτι η σεζον θα τελιωσει με τον καρλ να σκοτώνεις τον σεϊν… δηλαδή μολις στο 6ο τευχος!!! :-k
[/SPOILER]
[/SPOILER]

Αυτες τις μερες θα ξεκινησω να το βλεπω κι εγω,εχω ηδη κατεβασει τα επεισοδια :wink:

Μόλις είδα το πρώτο. Πολύ καλό, αρκετά ρεαλιστικό, ομολογώ δεν περίμενα να δείχνει τόσο gore μιας και είναι τηλεοπτική σειρά. Μόλις έβαλα να κατεβαίνει και το δεύτερο.

[SPOILER]Το μοναδικό που δεν μου φάνηκε και πολύ καλό είναι η δραματική πλοκή που πάνε να κάνουν με την γυναίκα του και με τον φίλο του, αυτό ίσως χαλάσει πολύ την σειρά αργότερα αλλά ας μην προτρέχω [/SPOILER]