The Walking Dead

Ξερετε ποσα θα ειναι ολα τα επεισοδια?

Καθε ποτε βγαινει καινουριο επεισοδιο?

6

Κυριακη

Τι εγινε παιδια,παιχτηκε το καινουριο?

κατεβασα κ γω τα πρωτα 2 κ ειμαι ετοιμος

Μετρησε πολυ το πρωτο, μολις το ειδα…ωραια (καλα, τι ωραια τωρα:p) ατμοσφαιρα, ακριβη παραγωγη, ρεαλισμος οσο ειναι δυνατον, ερμηνειες πολυ καλες + κυριως τιμια μεταφορα του πρωτοτυπου υλικου(αν και παει παρα πολυς καιρος που εχω να το διαβασω)…πολλα υποσχομενη σειρα για τους zombie fans αλλα και σιγουρα οχι μονο για αυτους…σειρα εχουν τα αλλα 2, παντως γαμω που καταφερε να με φτιαξει απο το πρωτο κιολας επεισοδιο(νταξ, ειναι 6 ολα κι ολα βεβαια η πρωτη σεζον)…

α, και gore ε [B]\m/[/B]

Τετοια λετε να με πωρωσετε και αλλο…

ναι ρε γαμω μονο 6 μακαρι η 2η σεζον να ειναι καμια 13 ή 24 ακομα καλύτερα γιατι μετα αρχίζουν τα καλα… :smiley:

Και το 3ο γάμησε!
Δεν έχω διαβάσει το κόμικ για να μπορώ να κρίνω την πιστότητα της μεταφοράς, αλλά η σειρά μέχρι στιγμής σπέρνει…

Ουτε εγω το εχω διαβασει αλλα η σειρα τα σπαει.Στην αρχη ημουν πολυ αρνητικος γιατι λεω θα ειναι πολυ mainstream κτλ κλασσικα ως σειρα αλλα τελικα το gore δινει και παιρνει! \m/

πο μλκες, και το δευτερο γαμησε…υπηρξα μονο εγω ή και καποιος αλλος που σε μια φαση πιστεψε οτι εβλεπε ενα εξωφυλλο cannibal corpse απλα να παιρνει μορφη μπροστα στα ματια του?:lol:

η σειρα εχει μεγαλο potential, προς το παρον απο τις καινουριες ειναι ευκολα η καλυτερη που εχω δει ως τωρα…γμτ, αλλα 4 επεισοδια μονo:(

νταμπλο-ποσταρω, οκ, σορυ, αλλα εκατσα τελικα να δω και το τριτο γιατι μου τη βαρεσε και ηταν και αυτο σουπερ…η σειρα σπερνει ,οπως λενε και οι αποπανω, κανονικα…

παραδοξως δεν εχω βαρεθει σε καμια σχεδον στιγμη, ο ρυθμος δεν εχει πεσει ουτε στα πιο Low profile σκηνικα με μελια κτλ, το gore μετραει πολυ, οι ερμηνειες ειναι προς το παρον μια χαρα απο ολοκληρο το καστ-εκτος απο τη μαλακο τη γιατρο του prison που οκ, ειμαι μονο εγω μαλλον που το λεω αυτο, αλλα απο τοτε μου τη σπαει η μουρη της και δεν μπορω να την συμπαθησω, οσο καλα και να παιζει- και τελος συνεχιζει να κερδιζει σε ατμοσφαιρα…

δυστυχως ξερω πανω κατω τι παιζει στο κομικ-αλλα ευτυχως καπου στο τριαντα τευχος ειχα σταματησει(και αμυδρα θυμαμε λεπτομεριες απο το 12 και μετα(τομος),μιας και πανε κανα τριαρι χρονια που ασχοληθηκα)- οπωτε ναι, σε οποιον γουσταρει απο τωρα, the best is yet to come…αναμενω governor \m/

Παντως και οι χαρακτηρες εκτος κομικ μετρανε πολυ…

fanboys πλεον, ηδη απο τις must σειρες της χρονιας για οσους ασχολουντε με το σπορ

[B]\m/[/B]

Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται πως πάει αργά το σενάριο, χωρίς όμως να έχω διαβάσει τι γίνεται στο κόμικ. Τεύχος και επεισόδιο το πάει η ;; Πάντως μου αρέσει η σειρούλα, έχει την φάση της σίγουρα, χωρίς όμως να με τρελαίνει κι’ολας.

ναι τεύχος και επεισόδιο παει… :-k
αν ειναι να τραβηξει [B]το λιγοτερο[/B] 3 σεζον τοτε οκ… μη γινει καμια μαλακια και κοπεί ακυρα!! αν και ο κοσμος εκει στο αμερικα εχει ανταποκριθεί… :smiley:

Το ξεκίνησα και εγώ χώρις να έχω διαβάσει το κόμικ…
Μου άρεσε…είχει πολύ αίμα και redneck Σαρα Τανκρέτι:p

[SPOILER]το καημένο το αλογάκι:([/SPOILER]

H Σάρα παίζει να είναι πάντως ο πιο ξενέρωτος χαρακτήρας της σειράς. Δεν με πείθει καθόλου μέχρι στιγμής…

εμένα ούτε στο πριζον μπρεηκ με έπειθε ουτε τώρα…εξακολουθω να πιστευω ότι είναι ξενερωτη…αλλα είχε φαση:p

Εντάξει, σαν ηθοποιός δεν λέει μία, αλλά σαν γκόμενα στο Πρίζον μου άρεσε (τουλάχιστον στις 2 πρώτες σεζόν, γιατί μετά το παράτησα).
Εδώ, ούτε καν σαν γκόμενα δεν λέει.

Η άλλη η ξανθιά που παίζει στη σειρά, μου αρέσει πολύ περισσότερο…

Νταμπλ ποστ, γιατί μόλις είδα και το 4ο.

Όσο πάει και γίνεται καλύτερο. Η αγωνία ανεβαίνει, το σενάριο είναι εθιστικό, το gore διατηρείται σε υψηλά επιπέδα για να γουστάρουμε.

Εκπληκτική σειρά πραγματικά. Ακόμα και η μουσική στά εναρκτήρια κρέντιτς με ανατριχιάζει.

Το απίστευτο με τη σειρά είναι, ότι κάθε κάθε τι που γίνεται, έχει σοβαρό λόγο που γίνεται. Πίσω από κάθε θάνατο, κρύβεται συναίσθημα και εγώ σαν θεατής, νιώθω ότι χάνω κάποιον δικό μου.
Γενικότερα, σε δραματουργικό επίπεδο, δεν νομίζω να έχω ξαναδεί κάτι τόσο αξιόλογο.

ετσι, φτιαξε με, ειμαι ready να το δω βραδακι με πιτσες κτλ, ολα ομορφα:D