The White Stripes - Icky Thump

Το προηγούμενο δεν έφτανε στα επίπεδα του φοβερού Elephant αλλά ήταν καλός δίσκος. Άκουσε κανείς το καινούριο;

EGW, kai eimai perifanos8) 8)

gamato, polu diaforetiko einai ligo oti na nai, alli fasi, alla einai kai gamato kai white stripes pou gia mena einai egguhsh!!!

an thelete diavaste to review tou crackhitler.com

Εμενα προσωπικα μου φανηκε τελειως αδιαφορο.Το προηγουμενο ειχε καποιο ενδιαφερον,αυτο δεν εχω καν τη διαθεση να το ξαναακουσω.

Δεν εντυπωσιάστικα με το πρώτο μέχρι στιγμής άκουσμα αλλά αντίθετα εμένα μου εχει δημιουργηθεί η διάθεση να το ξανακούσω. Έχει κάτι να πεί, σίγουρα καλύτερο από το get behind me satan.

+1

Εμένα μου φαίνεται πολύ sabbathικό πάντως…

Πολύ καλή μπάντα…Το elephant τρομερός δίσκος τα άλλα δεν τα χω ακούσει ακόμα αλλά προβλέπεται…

kati parapanw apo polu kali mpanda

Όντως είναι λίγο ότι να είναι ο δίσκος. Από country μέχρι metal (βλ. το τρομερό Little Cream Soda). Πάντως ροκάρει άγρια. Αυτή τη στιμή το ακούω περισσότερο απ’ οτιδήποτε καινούριο. Θα αποφανθω σύντομα πιο εμπεριστατομένα

Αυτό το “ότι να’ναι” είναι που δίνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο δίσκο και έχει πολλά διαφορετικά στοιχεία. Μετα από αρκετες ακροάσεις το καλοκαίρι πιστεύω ότι είναι ένας καλός δίσκος που δείχνει ότι οι Stripes είναι εδώ, με κορυφαίες στιγμές τα You Don’t Know What Love Is και το Catch Hell Blues. Αντε να τους δούμε και λάιβ γιατί η πρωτη φορά ήταν αστα…

μεγάλη μπάντα…

ακούστε όμως το white blood cells κ προσκυνήστε…

το τελευταίο είναι καλό, αλλά οκ…