The Who

Δηλαδη λετε πως οι Who κατεστρεψαν την μουσικη??

Ναι και όχι μόνο

Ναιαιαιαιαι :vibrate: :vibrate: :vibrate:

:lol: :lol: :lol:

Θεε μου.Πρωσοπικα πιστευω πως κανετε ΜΕΓΑΑΑΑΛΟ λαθος.Οι Who ειναι ιστορια.Ειναι μυθοι.

σορυ για το οφ τοπικ
αλλα η παραμορφωση (Overdrive) δεν δημηουργηθηκε με αυτον τον τροπο! απλα βαζεις εναν λαμπατο ενισχυτη τερμα κ εισαι οκ! (εμεις η σαπιοι ακομα ετσι παιζουμε…:stuck_out_tongue: )
επισης απο τους πρωτους που χρησιμοποιησαν overdrive λεγετε οτι ειναι ο κιθαριστας του Howlin wolf Hubert Sumlin’

Φίλε μου, δεν κάνουμε λάθος, κάνουμε πλάκα. Δε θα μπορούσε αυτός που άνοιξε το τόπικ και τους εκθειάζει στην αρχή να μη τους γουστάρει κιόλας, ε? :slight_smile:

@Bluezlick, κάθε πληροφορία χρήσιμη είναι, δεν υπάρχει off topic σ’ αυτά!

bump

Who ρε!!! Καποτε ακουγα απο σποντα λογω μανας, τωρα ακουω γιατι ξερω 8)
Quadrophenia και τα μυαλα στα μπλεντερ. Παλι λογω μανας υπαρχουν πολλα βινυλια στο σπιτι, οποτε ειναι αλλιως οταν ακουω who, αλλη αισθηση… Αν δεν υπηρχαν οι who να δω τι θα κανανε πολλοι. Το Tommy ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Και μετα μου λετε Beatles… :stuck_out_tongue:

Plaka ee :stuck_out_tongue:
The Who gia panta

Ξαναβλεπω τα ποστς που ειχα κανει πιο παλια και γελαω.:lol:

Οι Who φετος θα παιξουν στο πρωτο ραλλι της φορμουλα 1 κατι που ειχαν κανει περσι οι ΚΙΣΣ.Επεισης κανουν κ περιοδεια σε Αμερικη και Ασια.Για Ευρωπη ουτε λογος.Ισως το εχουμε παραπονο που δεν εχει ερθει ακομα καποιος μεγαλος μουσικος της δεκαετιας του 60 αν εξερεσουμε τον Ντυλαν ή τους Φλουντ(αν δν θυμαμαι καποιον πειτε το μου :)).Αλλωστε αυτη η δεκαετια που για εμενα τουλαχιστον ηταν η καλυτερη στην ιστορια της μουσικης,ειχε πολλα μεγαλα εως θεικα συγγροτηματα που μας εγραψαν κανονικα.

απλα ΘΕΟΙ και αρκετα τρελαρες και ‘‘αγριοι’’ για την εποχη τους.Ναι ρε,μη γελατε.Προσεχτε τους :wink: ακουστε το behind blue eyes και θα καταλαβετε το μεγαλειο τους

Κάθε album των who είναι απίστευτο…απ τα πρώτα της “mods” εποχής μέχρι τις rock operas(tommy, quadrophenia), το who’s next και φυσικά όλα τα υπόλοιπα φοβερά albums…έπaiζαν live πραγματικά γουστάρωντας και σπάζοντας τα πάντα επειδή κάβλωναν με το rock n roll…τόσο απλά… keith moon, john entwistle -R.I.P.

Ένα γύρισμα του Keith Moon πατάει κάτω όλες τις τρίκασες(:p)των μέταλ μπαντών!

Κι όπως είπε και ο Jeff Bebe, τραγουδιστής των Stillwater στο Almost Famous:Nobody’s can explain rock n roll…well,maybe pete townshed, but that’s ok… :stuck_out_tongue:

κ βαλε! :wink:

:bow:

ΑΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

The Who - Young Man Blues

Ερώτηξη.Τι είχε συμβεί ακριβώς με τις κατηγορίες προς τον Townshed?Παιδική πορνογραφία ήταν η κατηγορία?

πατανε τους λεντ ζεπελιν ΚΑΤΩ!

ο ηχος τους βασιζοταν στο γεγονος οτι δεν επαιζαν ποτε σφιχτα,σαν συγκροτημα,αλλα στα περισσοτερα τραγουδια νομιζες οτι σολαραν.ο μεγαλοφυης συνθετης pete townsend ηξερε καλα πως να εκμετταλευτει το απαραμμιλο ταλεντο τους,δημιουργοντας κατι εντελως οριτζιναλ,κατι μοναδικο ακομα και σημερα, παρα την τεραστια επιρροη τους στη ροκ!enthwistle και moon η πιο γ@μ@τη rythm section στα χρονικα,daltrey απιστευτος τραγουδιστης και φροντμαν,εκρηξεις,ξυλο επι σκηνης,γκρεμισμα των παντων,γ@μ@τη μουσικη,THE WHO!!!

δεν εχω ακουσει τα παντα(εχω πολυ δρομο ακομα),αλλα απο τα τεσσερα μεγαλα(tommy,quadrophrenia,who’s next,who are you) για μενα υπερεχει το who’s next,το οποιο εχει μεσα ολα τα ανθεμς(baba o riley,behind blue eyes,we won’t get fooled again)!

ο θανατος του enthwistle ηταν το τελος.δεν μπορω να καταλαβω γιατι το συνεχιζουν,παρολα αυτα τους λατρευουμε αιωνια!

αποσπασματα μια απο τις πιο θεικες εμφανισεις τους,το 2002 στη νεα Υορκη,προς τιμην των θυματων της 11ης σεπτεμβριου:


Ποιο δισκο τους προτεινετε για πρωτη επαφη;;;

Μονο και μονο για το εξωφυλλο ειμαι υπερ του Who’s Next? παντως, χωρις να ξερω βεβαια. :stuck_out_tongue: