The Zutons

Ένα νέο συγκρότημα και πολλά υποσχόμενο…Στο χώρο της indie μουσικής που κάθε μέρα ακούμε και νέα συγκροτήματα και φωνές εγώ προσωπικά τους έχω ξεχωρίσει.
Χρησιμοποιούν κι άλλα όργανα όπως σαξόφωνο και πιάνο.
'Εχουν κυκλοφορίσει μονάχα 2 δίσκους :
Το Who Killed The Zutons όπου ήταν η πρώτη τους δουλειά και κυκλοφόρησε το 2004.Με το κομμάτι Zuton Fever γίνονται γνωστοί και αυτό είναι μόνο η αρχή…Όλα τα τραγούδια που βρίσκονται σε αυτό το δίσκο είναι καλοδουλεμένα και το cd το βάζεις και παίζει χωρίς να σε κουράσει.Εγώ προσωπικά έχω ξεχωρίσει τα κομμάτια Ηavana Gang Brawl, Moons And Horror Shows και Not A Lot To Do χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν μου αρέσουν τα υπολοιπα…
Αυτό ήταν μόνο η αρχή…
Περυσι κυκλοφορούν το Tired of hanging around. Μια πιο ώριμη δουλειά και πιό καλοδουλεμένη κατά τη γνώμη μου.Με το σαξόφωνο και το πιάνο σε συνδυασμό με τα γυναικία φωνιτικά σε κάποια κομμάτια έχουν εκπληκτικά τραγούδια που τα ακούς και δεν βαριέσαι…Τα κομμάτια που ξεχωρίζω απο αυτή τη δουλειά ειναι τα valerie (που έχει ακουστεί και περισσότερο στο ραδιόφωνο), Why Won’t You Give Me Your Love, Secrets και How Does It Feel.
Αυτά ήθελα να πω.Τελείωσα!

Εχεις καμια συγγενεια με τον karvou??

Λες να είναι ο χαμένος μου αδερφός?:stuck_out_tongue: Τότε θα έχει την ασυλία που του αρμόζει εδώ μέσα!!!8)

Ναι καλη φάση τα ζουζουτόνια!!!

Havana gang brawl!!!
:band:

oxi alla pou ksereis kamia fora…[-X …