Them Crooked Vultures

http://www.ultimate-guitar.com/news/online_downloads/them_crooked_vultures_quality_boston_video_footage.html

Παρτε και λιγο candy

Απο το λιγο που εχω ακουσει μου φαινονται ωραιοι.Αντε να βγαλουν κ αλμπουμ…

The UK branch of Amazon.com are listing a November 23rd release date for Them Crooked Vultures’ upcoming debut album.

http://www.rocking.gr/article6541.php

βρε John ποιός θα σου λεγε ότι θα βγάλεις το νέο σου τραγούδι στο myspace…

Αγάπες, το σιντακι το ακουμε ολο εδώ

Kαμία συγκίνηση;

Εγώ με New Fang και Mind Eraser, no Chaser κάπως συγκινήθηκα…

Η αληθεια ειναι πως δεν μεχει κερδισει ακομα, αλλα εχει πεσει και σε δυσκολη περιοδο που εχω αλλες μουσικες προτεραιοτητες (ΜΟΝΟ Μπιφφυ)

Κατα ταλλα η αισθητικη του δισκου ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη που δειχνουν στα κλιπακια τους. Μια εκπλεπτυσμενη αλητεια θα την πω.

Δεν ξερω ακομα ομως γκαμωτεν.

Mind Eraser αγαπη ομως

Kαι το φοβερο γκρουβ του Gunman :blues:

Μόνο εγώ το έχω λιώσει και λατρέψει?

Τι διαόλο? Περίμενα ότι θα κάνει περισσότερο ντόρο.

Δεν το έχω ακούσει ακόμα, αλλα σκοπευω να το κάνω σύντομα. Όσο για το opening act στους Arctic μάλλον δέιχνει ότι είναι ακομπλεξάριστοι και ότι όλο αυτό έγινε εξαιτίας του Homme. Δεν είναι λίγο να παίζει support σε μια μπάντα που όλα της τα μέλη, τωρινά και προηγούμενα, έχουν συνολικό άθροισμα ωρών ζωής μικρότερο από τις ώρες μουσικής και μόνο που έχει κάθε ένα ξεχωριστα απο τα μέλη των Vultures…

γαμησες λεμε :!:

Δεν το 'σω ακουσει ακομα,αν και θελω,αλλα δεν εχω βρει το χρονο.Αλλα κατι σκορπια τραγουδια που εχω ακουσει ειναι πανεμορφα.Για να δουμε.

Μερικα τραγουδια απο το σιντακι σπερνουν…ακομη στην ακροαση ειμαι ομως,επομενως θα επανελθω με πληρεστερη κριτική.

To mind eraser μαρεσει τρελά πάντως/

Έχω κάνει πολλές προσπάθειες να βρω κάποιο τραγούδι που να μου αρέσει αλλά ρε παιδιά… όσο ταλέντα είναι οι τύποι και όση μουσικάρα μας έχουν χαρίσει στο παρελθόν άλλο τόσο κακόγουστο είναι το άλμπουμ τους… Κρίμα…

το εχω λιωσει μεν αλλα περιμενω μεσα στην εβδομαδα την αφιξη του CD…

και ολα θα ειναι 100% κομπλε!:stuck_out_tongue:

Ι second that, αν και θα έλεγα άχρωμο/άοσμο/άγευστο αντί για κακόγουστο.

Μεγάλη απογοήτευση δυστυχώς.

Ούτε εγώ τρελάθηκα με το άλμπουμ. Αν εξαιρέσουμε μερικές στιγμές και μερικά κιθαριστικά (Hommeικά) hooks, γενικότερα μου φάνηκε ανέμπνευστο.
Θα του χαρίσω πάντως μερικές ακροάσεις ακόμα.

μιας κ ειμαστε στα λημερια του θεουλη josh homme

οσοι γουσταρετε qotsa


veracrash - 11:11

σαν να ακους τους qotsa jr

μια χαρα δισκιον λεμε :slight_smile:

Ok, μπορώ να πώ οτι μετά από αρκετές ακροάσεις απέκτησα μια σφαιρική άποψη!
Το αλμπουμ είναι χορταστικότατο, όχι κάτι το ιδιαίτερο / μοναδικό απλά απευθύνεται σε Josh Homme φανς θα έλεγα(γέρνει πολύ προς Qotsa era).
I likes :thumbup:

Μετριος δισκος,ειχα καλες προσδωκιες…βαρετος και ανεμπνευστος…