Therapy? 29/1

Θυμάμαι ήμουν πάρα πολύ μικρή όταν οι Theraphy? είχαν έρθει για μια συναυλία στην Αθήνα (στο ΡΟΔΟΝ, αν δεν κάνω λάθος) και δεν κατάφερα ποτέ να πάω! Κάθε φορά που χάνω ένα live σκέφτομαι πως ίσως να ήταν η μοναδική ή η τελευταία μου ευκαιρία να τους δω και την έχασα (γιατί φυσικά έχει συμβεί και αυτό)! Αυτός ήταν ο καημός μου για τους Theraphy? τόσα χρόνια.
Η φάση είναι ότι μόλις έμαθα πως θα έρθουν το σκεφτόμουν αν θα πάω ή όχι. Το ξανασκέφτηκα και δεν θέλω να χάσω την ευκαιρία!

See you at 29/01 Gagarin 205, then!![size=6][/size]

Έλα λέμε, μίτινγκ στους Θέραπι. Δηλώστε συμμετοχή.

Καλη φαση αλλα ξενερωσα ασχημα με το support…Vodka Juniors…
Ξερουμε ποσο θα εχει ticket???

ticket: 30 euros

Τους είχα δει live πριν 3-4 χρόνια στο Λεστερ, στην Αγγλία.

Εγώ πήρα ήδη εισιτήριο, κάνουν φοβερό live! Πολύ ενέργεια.

Για Juniors μόνο καλά λόγια έχω ακούσει έως τώρα…

Δεν έχει τύχει να ακούσω ποτέ Vodka Juniors,αν και τους ξέρω σαν όνομα, αλλά δεν έχει και τόση σημασία γιατί:
1ον πάω για τους theraphy?
2ον δεν σνομπάρω πότε τα support συγκροτήματα

Θα τους ακούσω μια και καλή εκεί και θα κρίνω

PS: Αγγλία ε; Αν ήσουν για πολύ καιρό θα έχεις δει πολλά και ωραία πράγματα

Ήμουν 4 συναπτά έτη στο νησί και η αλήθεια είναι ότι είδα πολλά live και έκανα και 3 μεγάλες βλακείες:

  1. Δεν πήγα Red Hot Chilly Peppers
  2. Δεν πήγα Pearl Jam
  3. Δεν πήγα Black Sabbath

Αλλά είδα, μεταξύ άλλων:

Faith No More,
WASP,
HElloween
Maiden
Slayer
Entombed
Queensryche
Tea Party
Motorhead
Dickinson
Therapy?
Paradise Lost
Offspring

και πολλά άλλα συγκροτηματα.

Pearl jam τεράστια βλακεία!! :? Και Red Hot, βέβαια.
Ωστόσο εξακολουθώ να σε ζηλεύω :x , όχι τόσο για τα συγκεκριμένα συγκροτήματα που είδες, όσο για το ότι είχες την δυνατότητα να δεις αυτούς που γουστάρεις. :cry:

Ενω Sabbαth δεν τρεχει τιποτα ε??? Α ρε ξυλο που θελεται…

Καλά μη βαράς και Sabbath

Τελικά θα έρθει κανεις στους Theraphy? το Σάββατο 29/01;
Δεν είδα παρά μόνο μια δήλωση συμμετοχής (και μία εγώ μας κάνουν δύο)

FAITH NO MORE??? :o ti les tora…euge!..kai zileuo…ligo…
pados stous therapy tha eimai ki ego paides,an kanonistei telika kati…

Όμορφα, γίναμε 3!
Anybody else :?:

Το χτύπησα κι εγώ το εισιτήριο :twisted:

Δεν μου χτυπας και μενα ενα εισητηριο γιατι ειμαι πανι με πανι ? και πληρωνομαι την τριτη , τεταρτη , πεμπτη , ποιος ξερει … :roll: ?

Δεν μου χτυπας και μενα ενα εισητηριο γιατι ειμαι πανι με πανι ? και πληρωνομαι την τριτη , τεταρτη , πεμπτη , ποιος ξερει … :roll: ?[/quote]

Με μεγάλη μου χαρά, αν είχα κι εγώ από κάπου να πληρωθώ την τρίτη, την τετάρτη, την πέμπτη έστω και την παρασκευή. H λέξη ανεργία σου λέει τπτ; Εμένα πολλά!!!
Αν θέλεις πολύ κάτι, πάντα βρίσκεις την άκρη σου!

Χρύσα έλα να πούμε τι ωραία που περάσαμε χθες στους Therapy? :smiley: :smiley: :smiley:
Doomed, hmvang είσασταν εκεί;
Ξεκινάω πρώτη.
Το support Vodka Juniors δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά καθόλου όμως (για να μην πω κακά λογάκια)! :twisted:

Οι Therapy? από την άλλη ήταν υπέροχοι, τέλειοι, συγκλονιστικοί!!!
Είχαν τέλειο ήχο(ok αναμενόμενο), έπαιξαν κομμάτια απ? όλους του δίσκους και όχι περισσότερα από τον καινούργιο όπως φοβόμασταν, είχαν πολύ δύναμη, ένταση και δεν μας άφησαν λεπτό να ?καθίσουμε ήσυχα?. Δεν ξέρω, προσωπικά είχα να περάσω τόσο τέλεια σε συναυλία πολύ καιρό!

Playlist THERAPY? ATHENS

Unbeliever
Church Of Noise
Die Like AMF
Rock You Monkeys
If It Kills Me
This Ship Is Sinking
Epilepsy
Stories
Perish
Rust
Here Be Monsters
Turn
Die Laughing
Teethgrinder
Nowhere
Rise up
Polar Bear
Sister
Potato Junkie
Screamager

Μετά ξαναβγήκαν φυσικά και έπαιξαν Diane, Isolation, The knives κα
Το τραγούδι Die Like AMF(A Mother Fucker) το αφιερώσαν στον George Bush

Δυστιχως no money…Και ηθελα να δω Χρυσα και λοιπους… :frowning:

Azza, εννοείται πως πήγα στη συναυλία!!
Οι Therapy? τρομεροί, το κοινό καταπληκτικό, η οργάνωση άψογη και είναι κρίμα που δεν έγινε Sold out, όσοι δεν ήρθαν πραγματικά έχασαν.

Mετά το show ακολούθησε έξοδος στο Mo Better για ποτά παρέα με το συγκρότημα οπού εκεί είδαμε ότι εκτός από πολύ καλοί μουσικού, είναι και τρομερά παιδιά!

Μας έδωσαν την υπόσχεση ότι θα ξαναέρθουν σύντομα στην Ελλάδα αφού πέρασαν υπέροχα! Είπαν τα καλύτερα για κόσμο, για Ελλάδα, για φαγητό, διαμονή και για τα παιδιά που διοργάνωσαν τη συναύλία!

Θωμα , οποιος βαριεται να ζυμωσει 10 χρονια κοσκινιζει :wink:

Στα τελευταία live που έχω πάει, πάντα πετυχαίνω το συγκρότημα μετά, είτε στο Σάββα, είτε σε κάποιο μαγαζί και το σκεφτόμασταν για Mo better γμτο!

Και στην σκηνή επανέλλαβαν πολλές φορές ότι περνάνε υπέροχα εκεί πάνω!
(είμασταν θερμότατο κοινό)
Είπαν επίσης ότι είχαν 10χρόνια να έρθουν στην Ελλάδα και ότι δεν θα είναι τόσα την επόμενη φορά!
Φαίνονται ότι είναι πολύ ωραία άτομα, πολύ θα ήθελα να τους είχα γνωρίσει :frowning:

Πραγματικά χάσατε όσοι κοσκινίζατε ή είσασταν πανί με πανί ή δεν ξέρω γω τι άλλο… :wink:

Ας ελπίζουμε ότι θα κρατήσουν την υπόσχεσή τους και ότι θα ξαναρθουν σύντομα!