Thievery Corporation

απαραδεκτο να μην υπαρχει θρεντ για τους 2 αμερικανοινδους θεουληδες :slight_smile:
τους θεωρω απ τους κορυφαιους νταουντεμπο/λαουντζ/τριπχοπ ντιτζευ και μπαινουν ανετα στη προσωπικη τοπ 5…
το καλυτερο τους ειναι το The Richest Man in Babylon το οποιο ειναι αριστουργημα και θα το βαζα ισως ως ο καλυτερος ντισκος νταουντεμπο της νεας χιλιετιας…
Σαρωτικοι δισκοι ειναι επισης οι The Mirror Conspiracy / The Cosmic Game αν και πιστευω οτι δεν εχουν βγαλει ασχημο δισκο… 8)

Μπαντάρα!
Ειδικά αν έχεις πονοκέφαλο ή θες να ξεκουραστείς είναι ότι πρέπει!!
http://www.youtube.com/watch?v=Qkm4YdRAV00

To Cosmic Game το είχα λιώσει όταν διάβαζα για τις πανελλήνιες :stuck_out_tongue:
πέρα απ’ την πλάκα, ατελείωτη δισκάρα και respect στην μπάντα μόνο και μόνο γι’ αυτό τον δίσκο. Τους άλλους δυστυχώς δεν τους έχω ακούσει.

Μπαντάρα, πολύ ιδιαίτερος ήχος, ατελείωτη chill out και φεύγα διάθεση, ηχητική ποικιλία, ψαγμένος στίχος, το Richest Man In Babylon το είχα τοποθετήσει στα 50 αγαπημένα μου άλμπουμ της δεκαετίας…

…αυτά για την ώρα.

Άκουσα και The Richest Man In Babylon, The Mirror Conspiracy και Radio Retaliation. Πράγματι είναι όλα ένα κ ένα αλλά μάλλον έχω μια μικρή αδυναμία σε Cosmic Game και Radio Retaliation που μου φαίνεται ότι είναι και πιο κοντά ηχητικά.

you’re on the right side of the force :roll:

το richest man in babylon υπηρχε μια περιοδος που το ακουγα για 2 μηνες συνεχομενους πριν πεσω για υπνο… επικοτης!

Μόνο 4 κομματάκια τους έχω ακούσει αλλα ήδη τους αγαπάω. Ανάμεσά τους και το La Femme Paralel (το πρώτο που άκουσα)…έπαιζε κάτι και μ ένα παιδί τότε, με σκότωσε το κομμάτι!! :stuck_out_tongue:

Οι στίχοι φοβερά ψαγμένοι και οι φωνές να δένουν τέλεια με τα ηχητικά. Other universe.

ήσουν η παράλληλη γυναίκα? :country:

κατά τα άλλα, ατέλειωτες καλοκαιρινές νύχτες παρέα με το the richest man in babylon.

Δεν είναι η Παράλληλη Γυναίκα - είναι η Γυναίκα Παράλληλος (λεπτομέρεια για τους γαλλομαθείς :p). Απ αυτή την άποψη ναι, ίσως και να ήμουν…!

Πολύ σούσουρο γι αυτό το αλμπουμάκι, θα φροντίσω να το κατεβάσω οσονούπω!!