Το καλύτερο τραγούδι των thin lizzy

Γουστάρω τρελά που συμφωνούμε όλοι στους Thin Lizzy

Πες και γιά τη συναυλία στα 5/4 Sinnis,Ιt`s me Velis…Can you remember me…remember my name…Perfect stranger…
και να ψηφίσεις και Rainbow ,μη ξεχνιώμαστε…

07 απριλη 2006 στο 5/4 στο μικρολιμανο οι REMEMBER LIZZY θα παιξουν 12 τραγουδια των θεων στα πλαισια ενος music fest μαζι με IVORY TOWER-LUV SUX-ELECTRA.Ετοιμαζουμε πυρετωδως μια αποκλειστικη βραδυα THIN LIZZY λιαν συντομως με οπτικοακουστικο υλικο σπανια video και τραγουδια .ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ THIN LIZZY

γιατι δεν ειναι στις επιλογες το Still in love with you???

Thin Lizzy Ruleees!!! Dancing in the Moonlight για μενα, τεραστια μπαντα που μεγαλωνει και γαλουχει γενιες και γενιες ροκαδων.

Waitnig for an alibi με Gary Moore κιθάρες.

Ποια αλμπουμ απο thin lizzy τα θεωρειτε must?

Ωπ, δεν το χα πάρει χαμπάρι αυτό το θρεντ:!:

Αγαπημένο τραγούδι το Whiskey In The Jar με διαφορά, αλλά επειδή δεν είναι “δικό” τους, θα πω “Look what the wind blew in”, “Black boys on the corner”, “The rocker”

Αυτή την στιγμή θα πω το ομώνυμο από το Black Rose.

ψηφισα ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια…Emerald
τι να πω?απιστευτο!ποιητικοι στιχοι και Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΕΣ κιθαρες απο τους Robbo και Scott
η συνεργασια τους ειναι μυθικη…

Κανενα, δεν εχω βαρεθει τοσο με μεγαλο συγκροτημα.

Εmerald!
Επίσης η διασκευή των Dare στο εν λόγω κομμάτι είναι απίστευτη…

ποιο να πεις καλυτερο???

ποιο αγαπημενα johny,bad reputation,johny the fox,black rose,still in love with you,china town…

και χαλαρα η μεγαλυτερη μορφη rock μπασιστα ever…RIP:) :slight_smile:

Δεν τοχα δει… Απτα αγαπημένα μου συγκροτήματα. Θα πω το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Angel Of Death και το Cold Sweat, αλλά από τα της λίστας Dont Believe A Word.

Σε μισώ.

Γιατί τόσο υποτιμημένο πια το ΦΟΒΕΡΟ Thunder & Lightning? Cold Sweat, This Is The One, Thunder, Civil War, The Sun Goes Down… Κομματάρες.

emerald διασκευή των dare ? αχεμ…???
3 μπάντες ξερω να έχουν δισκογραφικά κανει διασκευή στο κομμάτι… αλλά όχι τους dare, αν και το έχω απο 2 bootleg.care to elaborate ?

βαρετοι οι lizzy …? αχαχαχαα καλό το αστείο, το άλλο με τον τοτο και τους toto το ξέρεις ?

Καλα, ας μη μιλησουμε για απαξιωση μεγαλων συγκροτηματων. Δε σε παιρνει νομιζω.

Μεσα στην τριαδα των αγαπημενων μου γκρουπς και μαλλον/προφανως το αγαπημενο μου 70s.Απο που να ξεκινησω?Απο τις τρομερες μελωδιες?Απο τις γλυκιες κιθαρες?Απο τους ποιητογκαβλιαρικους στιχους?..Τρομερη μπαντα κατ εμε με απιστευτη επιρροη σε μπαντες μεχρι και σημερα.

Στον φιλο που ζητησε ποια αλμπουμς να ακουσει θα του ελεγα jailbreak,johhny the fox,bad reputation αν θελει να ακουσει πραγματικους Λιζυ!Βlack rose αν θελει να ακουσει και moore μεσα(δισκαρα αλλα δεν πιανει τα αλλα 3)…Και chinatown,thunder and lightning αν θελει να ακουσει κατι λιγο διαφορετικο.Στο πρωτο δευτερος κιθαριστας ειναι ο snowy white και στο δευτερο ο αντιπαθητικος κατ εμε αλλα φοβερος john sykes.

Αγαπημενα μου κομματια ειναι πολλα αλλα αυτα που λατρευω ειναι το dont beleive a word,that woman gonna break your heart,jailbreak,johnny the fox,borderline…

Αυτα που δεν μ αρεσουν ειναι τ απρωτα τους αλμπουμ.Επισης πρεπει να πω οτι δεν εχω ακουσει το nightlife…#-o

Ισχυει αυτο που ειπε καποιος για το live and dangerous?Κριμα και ειναι πολυ ωραιο…Χανεται η μαγεια ετσι…

Επισης να δειτε κλιπς της μπαντας.Πιστευω πως αν και δεν ηταν κατι το σπουδαιο καλλιτεχνικα ηταν αρκετα πρωτοτυπα και αστεια για την εποχη.

Οσο για τον Φιλ τι να πει κανεις.
Για τον gorham αντιθετα θα ηθελα να σουρω πολλα για το υποτιθεμενο reunion αλλα τι να κανεις…:roll: Εγω παντως θα πηγαινα στο λαιβ τους αν δεν επεφτε μεσα στις πανελληνιες.Μονο και μονο να ακουσω αυτα τα κομματια ζωντανα.Εστω και ετσι υπαρχουν και οι remmeber lizzy πολυ καλη tribute μπαντα.Μονο τα φωνητικα Εκεινου λειπουν.Κριμα.

Υγ.Ελα ρε βαρετοι οι Λιζυ…Να πεις οτι ηταν καμια προγκ μπαντα να πω ενταξει…Γνωμη σου ομως νο προμπλεμ.

Still In Love With You !

δενξέρω για καλύτερο αλλά το roisin dubh(black rose)είναι τεραστιοσ ύμνος