Το καλύτερο τραγούδι των thin lizzy

Τεράστιο γκρούπ οι Thin Lizzy. Δυστυχώς άλλη μια φορά οι καταχρήσεις οδήγησαν το συγκρότημα στην πτώση και στον θάνατο του μεγάλου Lynnot. Ποιό κατά τη γνώμη σας είναι το κορυφαίο τραγούδι τους. Πολύ δύσκολη επιλογή ακόμα και για μένα που διάλεξα τα κομμάτια που έβαλα στο poll. Ακόμα και εγώ δενέχω αποφασίσει ακόμα.

Τώρα χέσε μας… Ιεροσυλία γενικώς… Θεϊκή μπάντα…

Don’t Believe A Word

Αν το προτιμάς μπορούμε να κλείσουμε το section δημοψήφισμα. 'Η αν θέλεις βάλε εσύ κανένα topic που να μην μας “χέζει”

Επιπροσθέτως τα πουλιά που κάθονται στα ψηλότερα κλαριά του δέντρου της ιεραρχίας, κατακουτσουλάνε πάντα τα πουλιά ,που παραμένουν στα χαμηλότερα κλαριά…ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ…
Don`t belive a word because the boys are back in town

Αν το προτιμάς μπορούμε να κλείσουμε το section δημοψήφισμα. 'Η αν θέλεις βάλε εσύ κανένα topic που να μην μας “χέζει”[/quote]

Προφανώς εκφράστηκα λάθος… Απλά θεϊκή μπάντα…

Συγχωρεμένος. Πάνω απο θεικοί. Ακούω waririors τώρα sorry

The boys are back in town-Whiskey in the jar-Please don’t leave me.Απ΄τις καλύτερες μπάντες ever!

ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ!! οτι εχουν βγαλει γ@μ@ει!!!
ιδικα το Live and dangerous… παροτι ειναι μουφα live αφου ολα εκτος απο τα drums ειναι γραμενα στο studio…
Για μενα το καλυτερο hard rock group των 70’ς με τo πιο δεμενο drum & bass

that woman’s gonna break your heart, shalalalallalalalla, philomena, vagabonds of the western world. kai polla alla ! Auta nai !

oxi allo boys are back kai oxi allo karbouno !

'Οπως βλέπεις κανεί δεν ψήφισε boys… Από την άλλη δε νομίζω ότι τα πρώτα 4 άλμπουμ τους ότι είναι κορυφαία. Είναι μεν πολύ καλά έχουν μερικές κομματάρες μέσα αλλά οι Lizzy οι πήραν τα πάνω τους από το Fightin και μετά όταν έδεσαν οι Gorham/Robertson. Μέχρι και το Black Rose ήταν τρομεροί. Μετά πέσανε αλλά ίσως να είμαι από τους λίγους που του αρέσει και το Renegade.

gousta kai mini fousta. kai to thunder n lightning htan gamw. kai meta ta liga pou prolabe ki egrapse me robin george htan kala - crying diamonds kai ta lepa, alla den prolabane na epanasyndethoun… :stuck_out_tongue:

DON’T BELIEVE A WORD

Are You Ready και Bad Reputation για τη δύναμή τους?
Sarah και Still In Love With You για τη μελωδικότητά τους?
Johnny The Fox και Romeo And The Lonely Girl για το groove τους?

Οι οπαδοί των Thin Lizzy ας ρίξουν μια ματιά και σε αυτό το site σχετικά με την πρώτη ελληνική Thin Lizzy Tribute Band: http://www.rememberlizzy.com

Σύντομα θα διοργανωθεί σε μαγαζί της Αθήνας βραδιά Thin Lizzy με συναυλία αφιερωμένη στο κορυφαίο γκρουπ…Stay tuned!

[size=7]EMERALD[/size] φυσικά!!!

STILL IN LOVE WITH YOU

Cold Sweat
Thunder & Lighning

ας πούμε…
Τι να λέμε! Ότι έχουν βγάλει θερίζει!

Καταρχάς όντως ό,τι έχει βγαλει η μπαντάρα αυτή σπέρνει. Κατ εμε είναι το κορυφαίο συγκρότημα ever! Τί ψηφοφορίες, εμένα ας πούμε το αγαπημένο μου είναι το The Pressure Will Blow! Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως έχει περάσει αυτή η παπαριά ότι τα Chinatown-Renegade-Thunder… δεν είναι τόσο καλά άλμπουμ! ΕΕΕΛΛΛΛΕΕΕΟΟΟΟΣ! Ό,τι γράφει ο κάθε μαλάκας το κάνουνε σημαία κάποιοι ρε γαμώτα… :oops:

Whiskey In The Jar, Emeraldκαι οι live εκτελέσεις των Warriors & Massacre από το LIve & Dangerous είναι τα αγαπημένα μου τραγούδια. Και η μπαλάντα Still In Love With You είναι φοβερή

Μεγάλη μπάντα.

Wild one επίσης

οι thin lizzy απλα ειναι το καλυτερο rock group του πλανητη ολων των εποχων τα παντα ειναι thin lizzy ,οτι ακουμε ειναι thin lizzy .REMEMBER LIZZY