Thin Lizzy

Johnny The Fox.O Phil Lynott είναι ο πιο ευαίσθητος αλητάμπουρας ever.

Jaibreak:!:

Θεοί. Ατελείωτοι. Μοναδικοί.
Xμμμ…μάλλον Jailbreak…

Johnny the fox

Δύσκολα τα πράγματα. Υπάρχουν τουλάχιστον τέσσερα-πέντε albums των ΥΠΕΡΤΑΤΩΝ ΘΕΩΝ που με τρελαίνουν εξ’ ίσου και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιό προτιμώ.

Jailbreak? Johnny the Fox? Black Rose? Bad Reputation? Ή μήπως το κορυφαίο (και τόσο υποτιμημένο) Vagabonds in the Western World?

:-k

Δεν τα εχω ακουσει ολα, αλλα με το Johnny The Fox εχω δεθει ιδιαιτερα! Δυσκολο πολλ παντως. Οτι εχω ακουσει απο αυτους ειναι εξαιρετικης ποιοτητας και ειναι πολυ κοντα το ενα με το αλλο!

θα πψ το black rose

Δεν υπάρχει αυτή η μπάντα!!!Λιώνω το Still Live and Dangerous που αν δεν κάνω λάθος υπάρχει σε bootleg με περισσότερα τραγούδια και άλλο τίτλο.Μιλάμε για απίστευτα έπη.Α!Και λιώνω με Soldier of Fortune!
Kαλά δεν υπάρχει thread για τους Thin Lizzy?Βαριέμαι και να φτιάξω…

εννοείται το Jailbreak ! για δεύτερο βάζω το Black Rose . και τέλος τρίτο τον Johnny π αν κ έχει μερικά από τα πιο φοβερά κομμάτια (βλέπε Massacre) έχει κ μερικά τραγούδια π με αφήνουν αδιάφορο .
για να μην παρεξηγηθώ να πω πως αυτά τα 3 άλμπουμ και μόνο σε συνδυασμό με ένα λαηβ άλμπουμ π συγκαταλέγεται στα καλύτερα κάνει τους Λίζυ μια ΜΠΑΝΤΑΡΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ. και που να αρχίσουμε να μιλάμε για Chinatown κλπ … :smiley:

μαζί με τους Ufo ήταν από τις μπάντες π συνέδεσαν το 70’ς χαρντ ροκ με το NWOBHM . γιατί ; ακούστε το Jailbreak και θα πιάσετε το νόημα . από την μια έξυπνο χαρντ ροκ και από την άλλη αδάμαστο και ισχυρό πρωτόλειο χεβι μεταλ με δόσεις soul . οι διπλές κιθάρες σε δημιουργικό πανδαιμόνια κ ο ΦΙΛ σε κέφια !

[SIZE=“5”]Thin Lizzy ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ! [/SIZE]

Συμφωνω με τον συμπατριωτη μου,αλλα ξεχασε ενα θεικο album,που ειναι το αγαπημενο μου απο Lizzy.Μιλαω για το ‘‘Thunder And Lightning’’!!!

Στο συγκεκριμένο η μεταγραφή του Sykes ήταν όλα τα λεφτά.Έδεσε ωραία με Gorham,o White αν και θεός δεν ταίριαζε με τη φιλοσοφία της μπάντας πιστεύω.

Black Rose, η εντελώς υποκειμενική μου γνώμη

Opium Trail ,
That woman’s gonna break your heart ,
Killer without a cause ,
Dancing in the moonlight,
Southbound,
Soldier of fortune,
Dear Lord (με την καταπληκτική εισαγωγή του)
και το τελειώς motorheadικο ομόνυμο.
Ολα αυτά είναι τα δικά μου επιχειρήματα για το λόγο που ψηφίζω το Bad Reputation.
Κλασσικό , Hard Rock , Heavy metal , Feeling ,Τρελλαμένα solo , όλα τα καλά πράγματα του κόσμου δηλαδή.

thunder & lightning & Chinatown. τι? δεν ειναι στο poll, καλα κρασια…8O8O:?:?[-X[-X

[SIZE=“7”]ΕΛΕΟΣ…[/SIZE]

Τα δύο προηγούμενα και τα 2 επόμενα(τουλάχιστον)γιατί δεν τηρούν αυτά τα κριτήρια?

Συγνώμη , δεν έγραφα το tracklist του album ,αλλά τα δικά μου αγαπημένα τραγούδια απο Thin Lizzy ,όπου τα οποία βρίσκονται στον ίδιο δίσκο ( συν καμιά δεκαπενταριά απο τα άλλα album) , γι’ αυτό και τον ψήφισα
Και η τελευταία σειρά με τους χαρακτηρισμούς απευθύνεται στο album συνολικά.

By the way το Brother των Cry of Love που είχες προτείνει είναι ΦΟΒΕΡΟ.

Και η τελευταία σειρά με τους χαρακτηρισμούς απευθύνεται στο album συνολικά.

Εκεί αναφερόμουνα κι εγώ και στο ότι λίγο πολύ,όλα αυτά τα άλμπουμς τηρούν την περιγραφή σου.

By the way το Brother των Cry of Love που είχες προτείνει είναι ΦΟΒΕΡΟ.

Δισκάρα!!!8)8)8)

[SIZE=“7”]ΟΛΑ ΡΕ…ΟΛΑ[/SIZE]

[SIZE=“5”]ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΛΕΜΕ[/SIZE]

Vagabonds of the Western World

Όσοι ενδιαφέρεστε να ακούσετε live αγαπημένα τραγούδια των Thin Lizzy, την Πέμπτη 15/4 στο Revenge of Rock oi Remember Lizzy (thin lizzy tribute band) θα παίξουν τουλάχιστον 25 τραγούδια των θεών από όλη τη δισκογραφία τους.

Δείτε κι εδώ: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=15820

Keep on Lizzying! 8)