Thin Lizzy

Ένα από τα μεγαλύτερα group που γνώρισε η rock δεν έχει poll για καλύτερο album στο rocking. Αυτή η ντροπή πρέπει να σταματήσει.

Υψιστοι! Είμαι ανάμεσα στα Jailbreak, Black Rose, Thunder And Lightning όσο αφορά τα albums.

Πιστευώ το Jailbreak είναι το σήμα κατατεθέν τους…Phil Lynott R.I.P (Αγαπημένο μου κομμάτι το Massacre.)

Παρ’ όλο που το jaibreak έχει τα περισσότερα κομμάτια κράχτες ψήφισα το Βad Reputation. Είμαι ερωτευμένος με αυτόν τον δίσκο. Το θεωρώ πολύ ιδιαίτερο, πολύ ζεστό album. Άνετα ένα από τα αγαπημένα της δισκοθήκης μου. Βέβαια τι να πει κανείς και για δίσκου όπως το Fightin και το Black Rose. Τέτοιες μπάντες μας κάνουν περήφανους που ακούμε αυτή τη μουσική

ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ!

δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο αλπμουμ…

τα πρωτα πιο bluesrock με λιγο ψυχεδελεια τα μετεπειτα πιο ροκ χαμος ρε!

τα τρια τελευταια στο δημοψηφισμα πιστeυω πως ειναι τα καλυτερα τους…αλλα το αγαπημενο μου το johny the fox…:slight_smile:

Βαζεις δυσκολα τετοια ωρα… πολλοι δισκοι ειναι αξεπεραστοι και αγαπημενοι, τεραστια μπαντα α ρε Phil!

Τώρα εγώ τι να πω…Τι να διαλέξω…Πραγματικά πολύ δύσκολη η επιλογή…
Πάντως ψήφισα το Fighting. Τον λατρεύω αυτόν τον δίσκο κι ας μην έχει τα πολύ γνωστά τους! Τι να πεις για τραγούδια όπως Suicide, Fighting My Way Back, King’s Vengeance ή το αγαπημένο μου Freedom Song…
Παρά την ψήφο μου πάντως αισθάνομαι ότι αδικώ το Night Life (ακούστε το Showdown-κομματάρα!), το Johnny the Fox με τους διαχρονικούς ύμνους του και βέβαια το εκπληκτικό Chinatown που δε βγαίνει από το cd player αν δεν τελειώσει ολόκληρο!

Keep the Lizzy flame guys! We miss you Phil…

Δύσκολο να διαλέξει κανείς τη στιγμή που τα 3/4 των δίσκων τους είναι απλά :respect:

Anyway, τείνω περισσότερο στο Johnny the Fox καθώς με έχει συνοδεύσει σε περισσότερες στιγμές στη ζωή μου από τα άλλα.

Άρα Johnny the Fox. :slight_smile:

Δε μ’αρεσουν ε. :expressionless:

Μ’ηπως υπαρχει κι ενα κακομοιρο … καταπληκτικο album με τιτλο “Thunder & Lightning”???
Λεω εγω τωρα…!!!:-k [-X #-o

Πολύ δύσκολη η επιλογή…
Ψήφισα Black rose αφού δεν είχε καμμία ψήφο…ντροπή!

Ο Gary Moore σε αυτό τον δίσκο έδωσε το κάτι παραπάνω στις μελωδίες και τις συνθέσεις… βλέπε Sarah, Black rose κλπ…

Απλά το κορυφαίο hard rock γκρουπ όλων των εποχών. Τέλος.

Οι Lizzy είναι απίστευτη γκρουπαρα και όλες οι κυκλοφορίες τους είναι δισκάρες. Εγώ ψήφισα Jailbreak.
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Με τοσες δισκαρες πως να αποφασισεις ??? Τελικα εριξα “Black Rose” απιστευτος δισκος, φοβερες συνθεσεις με αγαπημενα τραγουδια (My Sarah, S&M, κ.α) ειδικα το Roisin Dubh (Blαck Rose)- A Rock Legend ειναι το απολυτο επος.

johny the fox γιατί ήταν και ο πρώτος από thin lizzy,άλλο feeling και συναισθηματικό δέσιμο

Jailbreak και μετά Vagabonds, αν και το πρώτο που άκουσα ήταν το Johny the fox, πριν αρκετά χρόνια…

Black Rose μάλλον :slight_smile:

Ψήφισα Johnny the Fox

Αλλά υπολογίστε και μία ψήφο στα “Black Rose” και “Fighting”

Thunder and lightning … RRRRRRRRREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!![-X

:wink: